Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrző kutyát szeretnék...

Házőrző kutyát szeretnék venni, de nem tudom melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Nagytestű ,gyerek szerető kutyát szeretnék venni.

5 éves az öcsém.


2012. aug. 19. 12:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
pitbull, boxer, shar pei, amerikai bulldog...
2012. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Leonbergi.


Csupa szív, nyugodt fajta, nagy medve imádja a gyerekeket de szép nagy, és ő is őrzi a területét. A termete elég az elriasztáshoz.

Egyébként meg bármilyen kutyát választasz két dolgot figyelembe kell venni:

Mindegyiket képezni kell, foglalkozni vele mert antiszociális lesz. Ha megfelelően van nevelve akkor nem lesz vele gond, nem fogja bántani az öcsédet.

A másik: akármilyen jól nevelt egy kutya, kisgyereket nem hagyunk vele kettesben mert bármi megtörténhet.

2012. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Így van, gyereket nem szabad egyedül hagyni kutyával. A Sarplaninac tipikus terület, -és házörző. De, első kutyás embernek nem ajánlják. Önfejű fajta. Erős karakterű embert kíván.
2012. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Csak egyetérteni tudok a másodikkal. Akár mennyire is jól kijönnek egymással soha ne hagyd egyedül a kisgyereket a kutyával! Ők jó heccnek tartják húzogatni a kutya fülét vagy farkát és ő ösztönösen megvédi magát. Ha nem is fajtiszta a kutya arra kell figyelni, hogy nyugodt kutyát válasszatok akár menhelyről is. Van köztük is számos jó házőrző de egyben hűséges, nyugodt társ is. Ott a gondozók meg tudják mondani, hogy melyik kutya megfelelő erre a célra. A legfontosabb még, hogy ne legyen szeleburdi se, mert könnyen okozhat így akaratán kívül sérüléseket a kisgyereknek.
2012. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Egyetértek előttem szólókkal.Annyi még hogy Bernáthegyi megfelelne,bírja a hideget,jó házőrző,de babysitterként is nevezik a fajtát,nagyon szereti a gyerekeket ha jól szocializálod!
2012. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

Válaszd azt ami már több száz éve bevált,és igazi magyar.

KUVASZ

2012. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nézzél körbe a menhelyeken, egy felnőtt kutyával nem tudsz félrenyúlni. Őróla bizton megmondják neked, hogy őrizné-e a házat és szereti-e a gyerekeket. Ha mész kutyát nézni vidd magaddal az öcsédet is, nehogy olyan kutyát válassz akitől rettegni fog.
2012. aug. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 petrusi ***** válasza:
A kuvaszt nem ajánlom kisgyerek mellé.Nem a legtoleránsabb fajta.Újfundlandi nem tetszik?Megfelel a kritériumoknak.Nézz utána
2012. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én vagy menhelyit választanék, vagy német juhászt, bár nem tudom mennyire nagytestűt szeretnél, de télen- nyáron kint tartható, könnyen képezhető, könnyen kezelhető kutya.
2012. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Shar pei! Imádni való, jó házörző, jól szocializálódik! :)
2012. aug. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!