Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet fürdetni a kiskutyákat?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam h 2 hónaposan még nem lehet ferdetni őket mert a bőrük még vékony és ezzel árthatunk neki...igaz ez??lécci segítsetek!
2009. júl. 23. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Én azon az álláspontos vagyok, hogy a VEGYSZERES fürdetés teljesen fölösleges a kutyának, csak tönkrevágod vele a szőre öntisztuló képességét. Nekem golden retrieverem van, és a retriever szakkönyv is azt írja, hogy max. vízzel fürdessük, ha nagyon muszáj. Ha egészségesen működik a szőre, akkor száradás után lepergeti magáról a szennyeződést. Az én kutyám folyton összekoszolja magát, sáros, földes lesz, de a szőre ledobja, akkor olyan, mintha frissen lenne mosva és egyáltalán nincs soha rossz szaga. Egy ismerősünk folyton fürdeti a kutyáját, a kutyának SZAGA VAN, és csak közvetlenül fürdetés után néz ki valahogy a szőre. Ha egyszer piszkos lesz az udvaron, akkor a következő füdetésig retkes marad, mert a szőre már nem tudja lepergetni a szennyeződéseket. Gyerekkoromban a szülői háznaál kuvaszaink voltak, mindig kérdezték, hogy mivel fürdetjük őket, olyan szép volt a szőrük. Természetesen vegyszert ők se láttak, csak ahogy a mostani goldenemnek, nekik is rendszeresen kefélgettem a szőrét, ettől eltekintve csak víz érte őket.


Én azt mondom, ha nem olyan fajta, amit rendszeresen trimmelni kell a fajtastandrd miatt, akkor ha lehet, inkább hagyd a samponos "szőrápolást", ami inkább a szőr tönkretétele.

2009. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Remek válasz az előző.


Én hozzáteszem, hogy évente kétszer fürdetem bolhairtó samponnal a kutyámat (lakásban tartom), meg igény szerint lemosom róla a sarat tiszta vízzel, amikor összekenődik esős időben. Nincs szaga.

2009. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Nekem Labradorom van.Megfogadom a tanácsotokat!:)
2009. júl. 23. 15:47
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Szintén csatlakozom a sima vízzel, vagy nedves szivaccsal történő szőrápoláshoz, és az évenkénti 1-2 alkalommal való fürdetéshez. Annyit hozzátennék, hogy a lakásban tartott kutyusoknak jobban hullik a szőre, ezért nem árt gyakorta átfésülni. Ezt a kutyus is élvezi, és a háziasszonynak is kevesebb takarítanivalója lesz.:)

(Szintén lakásban van a kutyus, hófehér a szőre, tiszta és nem büdös!)

2009. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!