Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám a bernáthegyimet...

Hogy tudnám a bernáthegyimet rávenni a pórázon való sétáltatásra?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos bernáthegyi kutyusom és eddig azt olvastam hogy hagyjuk majd ha nagyobb lesz akkor engedi a sétáltatást hát most már elég nagy és ha ráteszem leül vagy elfekszik és nem mozdul. HOgy tudnám rávenni hogy pórázon tudjam vezetni?Válaszokat előre is köszönöm.
2012. aug. 19. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Pont azt az időt hagytad ki, amikor a kutya kölyökkorban könnyen vesz minden újat. Nem tudom, ki adott ilyen balga tanácsot.Nem is volt kint a kutya egyáltalán a kerítésen kívül?

Először hagyd rajta a pórázt otthon, úgy mászkáljon kicsit.Majd megszokja, hogy rajta van.

2012. aug. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Folyamatosan hetente próbáltuk de ha rajta van egyáltalán nem mozdul. Póráz nélkül kijön a kerítésen kívülre de ha ráteszem akkor vége elfekszik.
2012. aug. 19. 15:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ezt jól elcseszted sajnos. Pont az ilyen óriási fajtákat kell addig nevelni, amíg még kezelhető méretűek. Nem tudom, 8 hónaposan mekkora, de gyanítom, hogy fizikailag már a legtöbb embernek problémát okozna, főleg így, hogy állandóan próbáltátok, és arra a következtetésre jutott, hogy ha elég sokáig nem mozdul, eltűnik a póráz. Szóval jegyezzétek meg legközelebbre, vagy ismerősök okosítására: a nevelést sosem lehet elég korán elkezdeni! Olyan nincs, hogy a kutya majd magától megjavul, meg kinő bármit is. Azt fogja tudni, amit megtanítanak neki.


Azt tudom javasolni, hogy kaja előtt tegyétek rá a pórázt, hátha akkor annyira nem foglalkozik vele, meg játék előtt, hátha fontosabbnak találja a mókát. Esetleg egyszerűen csak tegyétek rá, és hagyjátok ott szó nélkül, előbb-utóbb megunja az egy helyben ücsörgést, és elindul, akkor mehet a nagy dicséret, plusz jutalmul vegyétek le róla a pórázt, és később lehet megint próbálkozni. Minél sűrűbben, annál jobb, naponta többször is, és minden nap gyakoroljatok.

Fontos, hogy egy jó darabig egyáltalán ne huzigáljátok pórázzal, csak kattintsátok a nyakörvére és dobjátok le, hagyjátok mögötte lógni. Csalhatjátok játékkal, kajával (virsli, párizsi, sült csirke, bármi jó szagú, de nem száraztáp!), legyetek lazák, ne görcsöljetek rá, és főleg ne egyből sétálni akarjátok vinni, csak a kertben pár percig tréningezzetek erre. Aztán ha már teljesen megszokta, hogy lobog utána, és tökéletesen komfortosan érzi magát pórázzal a háta mögött, akkor lehet kézbe venni és elkezdeni irányítani vele. De ahhoz viszont nagyon javaslom szakember segítségét, mert egy 8 hónapos bernáthegyinek elmagyarázni, hogy ne arra menjen, amerre ő akar, nem biztos, hogy pofonegyszerű.

2012. aug. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és ami a legfontosabb: ne adjátok fel! Tart, ameddig tart, ha egyszer ráraktátok a pórázt, érjétek el, vagy várjátok ki, amíg megmozdul. Ha csak egy lépés, már az is nagy örülés és lehet elengedni, ne akarjatok túl sokat egyszerre. De minél többször nyer ő, annál kevésbé fog megmozdulni, és fordítva: sok kicsi egy lépés vezet a normális pórázon sétálás felé. Ha következetesek vagytok, menni fog, ha viszont eltürelmetlenkeditek, akkor csak rosszabb lesz a helyzet.
2012. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akuminak igaza van. Próbáld meg ahogy leírta! Ne számíts gyors sikerre, de ha kitartó vagy, akkor előbb-utóbb menni fog. Nekem is ilyen méretű kutyám van, mostmár kettő is. Az idősebbel is már három és fél hónapos kora óta sétálunk pórázon és anélkül is, de a kicsivel már 8 hetesen elkezdtünk a pórázas és szabadon sétát is. Ezeknél a nagy kutyáknál nagyon nem mindegy, hogy kölyökként mit tanítasz meg neki, illetve mit nem. Mert amit nem, azt nagyon nehéz később pótolni.
2012. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért milyen idegrendszerű kutya az, amelyik 8 hónaposan ledermed a póráztól?

Tenyésztőtől van, vagy máshonnan?

2012. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt az idegrendszerre fogni, látod, rászoktatták szépen. Először nem tudta hova tenni a dolgot, ledermedt, aztán ráhagyták, tehát megoldódott a helyzet. Legközelebb is megpróbálta, akkor is ment, és isten tudja még hányszor. Arra a szituációra, hogy rajta van a póráz, ezt a reakciót ismeri csak, erre lett kondícionálva, tehát ezt produkálja.
2012. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat megpróbáljuk ezt is bár ennivalóval próbáltam már pár lépés és ennyi.Van másik kutyám azzal együtt is próbáltuk hátha úgy elindul de semmi.Folyamatosan két hónapos kora után rátettük mégsem akar menni pedig a pórázt is cseréltem hátha a zörgő hangja miatt de semmi. Tenyésztőtől van semmi gond az idegrendszerével amúgy nagyon okos sok dolgot tanítottam már neki jutalomfalatért még az átfordulást is megcsinálja de valamiért ezt nem akarja vagy szereti.Azért köszönöm.
2012. aug. 20. 07:42
 9/9 anonim válasza:
köss a pórázhoz jó dolgokat . Ez alatt azt értem hogy ha le akar feküdni akkor rakd az orra elé a jutalom falatot pl:.táp ha megette hívd magadhoz. majd adj neki egy jutalom falatot. Ezután próbálj vele pàr lépést menni és ha szépen megy veled akkor adj neki megint jutalom falatot. Így a kutya jó dologhoz köti majd a pórázd. Nekem van egy golden retriever kutyusom aki most 5 hónapos és gyönyörüen megy pórázon mindig mikor a testvéremmel sétáltatjuk mindig viszünk magunkal jutalom falatot és mikor szépen jön mellettünk akkor kap jutalomfalatot. De ezt lassan elkell majd hagyni
2012. aug. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!