Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzás esetén tehetek...

Állatkínzás esetén tehetek valamit?

Figyelt kérdés

Egy puli-féle kutya van kikötve egy gyümölcsárus putri mellé egy település előtt az út mellett.

Alig van árnyék a kutyának,szerintem még vize sem volt, épp,hogy a kutyaháznak nevezhető valami vet egy kis árnyékot oda. Ott fekszik egész nap. Megálltunk kocsival, odamentem megkérdezni,hogy kié a kutya, mondták,hogy az övék, kérdeztem,hogy miért van kikötve napra, erre nekem estek,hogy nem a napon van, kérdeztem,hogy mekkora láncra van kikötve mondta a nő,hogy 4 méteresre, de szerintem max 2-3. Mondtam,hogy változott a jogszabály, azt válaszolta erre,hogy tudja, de ekkora kutyának elég ennyi hely. Felbasztam magam már szinte ordítottam vele, erre mondta,hogy takarodjunk el,mert kiszúrja a kocsi kerekét, mondtam,hogy ennek jogi következménye lesz.Mondtam,hogy vigye a kutyát máshová erre azt mondja,hogy hová vigyem a ház elé,hogy odaszarjon?? Látszott rajta,hogy egy utolsó szemét, aki le sem szarja azt a szerencsétlen kiskutyát, csak kerti kelléknek tekinti. Nos, mit tegyek, mindenképp visszanézünk, hívjuk a rendőrséget? Mit tudnak csinálni? A kutyát nem fogják elengedni,mert ez egy putri, ahol nincs kerítés se, állatmenhely meg lekgözelebb kb 30km-re van, szerintem ki sem jönnek.


2012. aug. 19. 16:57
1 2
 1/20 Serenity-cica ***** válasza:
hivj rendoroket! nekik hivatalbol kotelesseguk allatorvost es allatvedoket hivni. ha huzzak a szajukat ra, akkor ragaszkodj hozza, hogy igenis hivjanak allatvedoket! mi pont 2 hete csinaltuk ezt vegig...
2012. aug. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Tökéletesen jól írja az első, verd ki a rendőröknél a balhét, ha nem akarnak intézkedni. Egyébként feleheted a kapcsolatot az állatvédőrséggel is, ha együtt mentek oda, még jobb.
2012. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
az a kutya egyébként télen is ki van kötve oda, csak most jutottam el arra a szintre,hogy nem fogok tétlenkedni és merek tenni valamit,mert már tényleg felkú.rnak az ilyen állatkínzó fa.szfejek.
2012. aug. 19. 17:04
 4/20 A kérdező kommentje:

3.


az ilyen f.szfejeket,mint te és a társaidat verném össze a legszívesebben,csak én szívnék vele az a probléma.

mi jogon kötsz ki egy kutyát élete végéig a tűző napra?

mi jogod van ehhez? és igen bele fogok szólni, még ha ez a nyomorék pofádnak nem tetszik, akkor is.

2012. aug. 19. 17:06
 5/20 anonim ***** válasza:
És a kutya milyen állapotban van?Le van fogyva,beteg?
2012. aug. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig minden tiszteletem, hogy teszel valamit, a 65 %-os meg eltakarodhat melegebb éghajlatokra.
2012. aug. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Részleteket nem tudtam,csak azt amit leírtál...,azért írtam,hogy milyen jogon szólsz bele?Hogy egyszer láttad,és elkezdtél pattogni,azt hittem így történt.Ha egész évben így van tartva akkor tényleg durva!
2012. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

pontosan nem tudom milyen állapotban van, de azt megkaptam,hogy többet adnak neki enni,mint amennyit én kapok.

nevetséges. odamenni nem tudtam volna a kutyához,mert ezek képesek és tényleg leszúrnak, nem a kocsi kerekét, hanem engem. tipikus félcigány banda akik kerti kelléknek tekintik a kutyát. egyébként látszik rajta,hogy nincs gondozva a szőre tiszta filc, koszos.

2012. aug. 19. 17:11
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
kispalikee,te kis erkölcscsősz.:D
2012. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy boldognak tűnik-e a láncon... Ha a gazdája normálisan beszélt volna kérdezővel, esetleg azt mondja, hogy hát sajnálja ő is de nem tudja másképp megoldani stb., akkor azt mondanám, hogy nem kell mindjárt feljelenteni. De így, hogy még meg is fenyegette a kérdezőt a kerekek kiszúrásával, szerintem megfontolandó a rendőrségi segítség igénybevétele.
2012. aug. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!