Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hatalmas a haragom!

Figyelt kérdés

1 hete vásároltunk egy családi házat be is költöztünk,

a szomszédban sok gyerek van, nekünk is kettő, mindig naponta többször jönnek hozzánk át, mi még dolgozgatunk a házon, mai nap is így volt a szomszédban lévő gyerek valószínű a legkisebb be akart jutni hozzánk, nem jött be de a kaput nyitva hagyta, pedig nagyon nehéz kinyitani, a kutyám egy shair-pei kiszökött, nem vettük észre egyszerre mert épp a konyhában szereltünk, amikor kimentünk észleltük, hogy nincs meg, hívtuk és jött erősen vérzett minden hol, rohantunk az állatorvoshoz, össze varrták sok helyen. Az utcánkban lévő nagy német juhász két házzal arrébb támadta meg, az én kutyám nem védekezett, ott a kapu egész nap nyitva van pár napja láttam ahogy egy másik kutyának is nekiugrott keményen, szóltam a gazdájának, hogy zárja a kapuját mert a kutyája veszélyes, egy beképzelt pasi, még neki állt feljebb, féltem a kutyámat haragszom mindenkire. Van egy rottweilerem is még kölyök. Már most utálok itt lakni!



2012. aug. 19. 23:03
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem a kutyám nagyon barátságos, aranyos, szelíd, sosem bántott senkit se állatot se embert, és nem is védekezett, a harapás ellen:(
2012. aug. 19. 23:06
 2/42 anonim ***** válasza:
64%
Én a helyedben a kutya orvosi leleteivel mennék az önkormányzathoz, majd a rendőrségre,és feljelenteném a pasast,hogy veszélyes a kutyája emberre,állatra,és nem tesz ellene semmit. Akár névtelenül is megteheted a feljelentést, bár én simán vállalnám ezt is. Sőt be perelném hogy fizesse ki az orvosi költségeket is.
2012. aug. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy nagy levegőt és nyugodj meg. Most az a legfontosabb, hogy a kutyátoknak nem lett olyan hatalmas nagy baja. szóval szépen maradéktalanul meg fog ezekből a harapási sebekből gyógyulni.

Hosszú távon talán az lehetne megoldás, ha a kaput mindig zárva tartanátok, hogy a szomszéd gyereke nem akkor nyitja/ csukja amikor kedve tartja, vagy mint most, hogy véletlenül nyitva hagyta. Becsönget, beengeded, bezárod, kikíséred, elmegy, bezárod, kutya meg bent marad.


Persze lehet még próbálkozni azzal, hogy a másik szomszéddal megtaláld a hangot és tudjál vele beszélni, hogy a kutyáját ne engedje ki egyedül az utcára mert támad, de ha tényleg olyan hülye akkor nincs túl sok remény, hogy ennek a beszélgetésnek lesz foganatja.

2012. aug. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:

Második vagyok megint.

Pont ezzel akartam folytatni amit előttem leírtak, csak véletlenül előbb elküldtem, mint hogy a végére értem volna.


Tök jól leírta az előbbi válaszoló mi a teendőd még, ha a németjuhász gazdája rátok sem hederít.

2012. aug. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
41%
Tudom, hogy a legkevésbé sem akarod ezt hallani, de ha zárva, nem csak csukva tartanátok a kaput, akkor ez nem történt volna meg. Illetve akkor sem, ha a kutya meg lenne nevelve annyira, hogy tudja, hogy a nyitott kapu nem azt jelenti, hogy rohanhat a nagyvilágba. Ne mással kiabálj, amikor te voltál a hülye (vagy legalábbis valaki a családodból).
2012. aug. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Olyan szörnyű volt a kutyám úgy látni, jött felém és ki sem látszott a vérből a nyelvét láttam meg legelsőnek dőlt a vér belőle, és az egész testéből, rengeteg seb borítja, az állatorvos mondta, hogy fél, hogy a két legmélyebb sebnél a kutyus bőre el fog rohadni, és annak súlyos következményei lesznek ezt 2-3 nap múlva tudjuk meg.:(
2012. aug. 19. 23:23
 7/42 A kérdező kommentje:
Árverésen vettük ezt a házat, így minden közmű tartozás miatt kivan kapcsolva, gyorsan kellett költöznünk a másikat eladtuk,és az átadás napján ebbe be kellett költöznünk. A közműveket rendezzük, festünk, emberi magasságú gaz van a 3000négyzetméteres telken, a kapu rossz állapotú nagyon szorul és iszonyú nehéz kinyitni. De ezeknek a gyerekeknek sikerül jó erősen nekifutnak, azt sem tudjuk hol áll a fejünk annyi dolgunk van, így nem a kapuval kezdtünk hanem a ház belsejével, itt van még két 3 év alatti gyerkőcünk is, a kutyáimnak pedig új a hely, ők sem értik még, hogy mi van.
2012. aug. 19. 23:30
 8/42 anonim ***** válasza:
68%

Értem, de akkor is figyelhettetek volna jobban a biztonságra. Ha nekem nem százas a kapum, akkor nem engedem a kutyát a kertbe felügyelet nélkül, akkor sem, ha tudom, hogy nem megy sehova.

A szomszédot meg amúgy a jegyzőnél lehet bejelenteni, és jó, ha beszéltek pár másik szomszéddal is, hogy alátámasszák, hogy veszélyesen tartja a kutyáját az ipse. Csinálhattok fotókat, videót, minden bizonyíték jól jön.

2012. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Igen pont erre gondoltam, hogy holnaptól fényképezek, hogy nyitva a kapu és kint van a kutyája, elől a háznál egy kis rész le van választva a hatalmas kerttől a kutyáim ott vannak, mármint elől a kis helyen, hátra még nem engedjük őket, és nagyon gondolkodom a bejelentésbe a jegyzőhöz.
2012. aug. 19. 23:37
 10/42 anonim ***** válasza:

Oké, én ezt mind megértem, hogy aggódsz a kutyusért és azt sem tudjátok hogy hol áll a fejetek, de amíg a kertben lépni nem lehet a hatalmas gazban és a kapu ill. kerítés nincs megcsinálva addig tartsátok a kutyusokat kennelben. Le lehetne keríteni nekik egy jó nagy területet átmenetileg, ahol a közeletekben van, ahol van árnyék is, azt biztonságosan körbekeríteni, ott gyorsan levágni a füvet és addig lehetnének ott a kutyák.


A seb "elrohadását" megelőzni pedig antibiotikummal talán sikerülne, mellette persze naponta kötéscsere bő fertőtlenítéssel. Ne engedd felülfertőződni a sebet, szóval ne nyalogassa magának, ne szálljanak rá legyek, ne feküdjön a porba, földre, szóval minden dzsuvától tartsátok távol. Jobbulást a kutyusnak!

2012. aug. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!