Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kóborkutyát találok kit...

Ha kóborkutyát találok kit lehet hívni hogy jöjjön érte?

Figyelt kérdés
Ma találtunk egyet de mint kiderült a közelben lévő telepről szökött ki, de kit hívhatok ha valóban kóbor a kutya? Főleg vasárnap délután... ott nem szívesen hagynám, haza nem hozhatom a sajátom miatt, mivel nem tudhatom nincs-e vmi baja stb.??

2012. aug. 19. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vasárnap este fél 12-kor maximum a rendőrséget tudod hívni. Ők hivatalból kirendelnek oda valami állatorvost, vagy illetékes személyt. Magánszemélyként mást nem nagyon tudsz elérni ilyenkor.
2012. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Senkit. Dugig van minden menhely, nincs hova tenni a kutyákat. Gyepmestert ha hívsz kötelessége kimenni érte, de néha több esélye van a kutyának a szabadban mint egyes sintértelepen.
2012. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hoogy több esélye van de ha elengedem és előttem üti el akár egy autó vagy valami baja lesz, nem heverném ki, oké azt sem, hogy elaltatják.. nem tudom mi a helyes.
2012. aug. 19. 23:45
 4/11 Serenity-cica ***** válasza:
azzal ertek egyet, aki a rendoroket javasolta. hivatalbol kell valakit hivniuk.
2012. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A rendőröknek nem feladata a kutyával foglalkozni, felejtsétek el őket. Ez a közterület-felügyelet hatásköre, illetve az önkormányzat által fenntartott gyepmesteré. Szóval a helyi sintértelepet hívhatod, ők kötelesek elszállítani, de az ugye nem menhely, két hét múlva altathatják. Menhelyeken meg várólista van, olyan nincs, hogy felhívod őket, kijönnek saját autón drága benzinért, és varázsolnak még egy szabad kennelt. Max. akkor tudnak segíteni állatvédő szervezetek, ha konkrétan olyan állapotban van a kutya, ami azonnali ellátásra szorul (pl. előrehaladott vemhesség, éhezés, baleset, stb.), de már az is bűvészmutatványnak minősül sokszor, annyira nincs se pénzük, se helyük. Sajnos az utcán lófráló egészséges, jó állapotú kutyákra manapság nincs kapacitás és pont. Szóval ha találsz kutyát, ne szedd össze, csak ha biztosan el tudod helyezni.

Ha pedig szeretnél változtatni ezen az állapoton, akkor az adód 1%-át megfelelő helyre küldd, és egyébként is próbáld támogatni az állatvédő szervezeteket, hirdest az ivartalanítás igéjét minden lehetséges fronton, járj el önkénteskedni, ésatöbbi.


Amúgy meg ha a saját kutyád oltva van kombival is, akkor gyakorlatilag nincs veszélyben a kóbor kutyáktól, amúgyis ugyanott jár, szaglászik, pisil, kakil, nyalogat, rág botot, mint ők. Csak azért, mert egy kutya "csöves", még nem lesz leprás ;)

2012. aug. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt értem hogy nem leprás, vittem már haza kóbor kutyát de az szuka volt, nekem kanom van és alig van kan akit megtűrne a lakásban még a fürdőszobán sincs ajtó, semmiképpen nem tudnám elszeparálni.. éjszakára meg merném kettesben hagyni őket.. 24 négyzetméteren élünk a párom a pitem és én.
2012. aug. 20. 00:56
 7/11 anonim ***** válasza:

"haza nem hozhatom a sajátom miatt, mivel nem tudhatom nincs-e vmi baja"

Erre reagáltam.

2012. aug. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kutyakaját vittem már menhelynek nem egyszer persze sz.r tescosat de nincs többre pénz.
2012. aug. 20. 00:58
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké. Értem. Én csesztem el nem fejtettem ki jobban a kérdést... bocs.
2012. aug. 20. 00:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges, hogy van gazdája, csak csavarog, netán eltévedt? Lehet hogy még hazatalál? Ha meg az van amit a kérdésben írtál, hogy kiderült, hogy egy telepről szökött ki, akkor meg van helye nem?
2012. aug. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!