Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a könnyebben kezelhető,...

Melyik a könnyebben kezelhető, a roti vagy a cane corso?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kemény kutya mindkettő. De akkor is érdekelne, szerintem a rotival könnyebb, de várom a tapasztalatokat.
2012. aug. 20. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Amelyikből könnyebben kezelhető egyedet választasz ki. Ekkora különbség azért nincs a "kemény" fajták között, hogy egyértelmű határt lehessen húzni.
2012. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, lehet ebben valami. MIndenesetre a roti családcentrikusabb, ahogy tapasztaltam. A corsot nem ismerem annyira, de a rottweiler kifejezetten szereti a gyerekeket.

Akkor a tenyésztővel kell kiválasztani, ami szerinte a mi családunkhoz legjobban illik.

2012. aug. 20. 14:09
 3/11 anonim ***** válasza:
4%

A roti annyira szereti a gyerekeket, h nemrég öltek meg egy kislányt. :D


Nekünk cane corso van, kislány, egy éves. Nagyon barátságos, tele van energiával, mindig játékra képes, egyszerűen nem lehet lefárasztani! :)

2012. aug. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jaj hagyjuk már! Képzeld vizsla és dalmata is támadott már meg gyereket! Csak azt nem teszik bele a tévébe, mert az nem olyan szaftos téma!

Nem kell általánosítani. Ja és cane corso is gyilkolt már, akkor az összes olyan? Szoval az ilyen tudatlan megjegyzések engem nem érdekelnek. Mind gazda és szülő hibája.

2012. aug. 20. 14:21
 5/11 anonim ***** válasza:
39%
Egyértelműen roti, könnyen tanulnak, ha jól vannak nevelve kezes bárányok, nekem is mindig voltak, jelenleg is vannak, és lesznek is rotiim, pici gyerekeim vannak, imádják a kutyáim a gyerekeimet még a bogaraktól is védik.:)
2012. aug. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyértelmű választ úgysem fogsz kapni, mert ki emellett a fajta mellett kötelezte el magát és isteníti, ki a másik mellett. Amúgy a kutyatámadások zömében a roti a támadó, a hírekben legalábbis. Értem én, h nem a kutya a buta, hanem a gazdája, de a tények tények. ;)
2012. aug. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én biztosan a cane corsot választanám. A családunkban volt egy fiú corso, és nagyon okos, szófogadó, megbízható kutyus volt. És gyönyörű. A gyerekeket és a többi kutyát is szerette. Bárkivel szívesen játszott. Játékos volt, lehetett vele túrázni, nagyokat sétálni, de emellett nyugodt kutya volt. Lefeküdt a földre, és én nyugodtan odafeküdhettem mellé és ráhajthattam a fejemet :)
2012. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon rossz poén volt 3. Nehéz ezt így megmondani, mert adott fajtán belül is van kutya és kutya között különbség, olykor elég nagy is.
2012. aug. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat, akik meg értenek kicsit is a kutyákhoz, azok tudják, hogy akik ilyen általánosító negatív hsz-eket írnak, azok mennyire értenek a kutyákhoz és a neveléshez...
2012. aug. 21. 08:13
 10/11 anonim válasza:
100%

Nekem egy 1 éves corso szukám van!

Ilyen normális engedelmes kutyám még nem volt! Jól kijön 2 goldienkkal is! Oylan ragaszkodó, hogy az már szinte kétségbeejtő:)

Okos, nem ugatós, pórázzal és anélkül is simán lehet sétáltatni..:D

2012. aug. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!