Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkából kizárás?

Falkából kizárás?

Figyelt kérdés

Most olvastam utána a falkából kizárásnak. Ki szeretném próbálni hogy ha agresszív a két nagytestű kutyám a kicsivel akkor minimum egy hétre kizárnánk őket. A kérdésem:

Ha mind a kettőt kizárjuk az baj??

4 kutyából és belőlünk áll a "falka" és ebből kettő agresszív viselkedése nem tetszik, azért szeretném ezt kipróbálni.


2012. aug. 21. 08:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hogyan tudnád ezt kivitelezni? (Én tudom hogyan kell, csak kíváncsi vagyok, hogy nálad adott-e hozzá minden körülmény.) Egyszerre mindkettőt kizárni? El tudod őket egymástól is szeparálni? Nem biztos, hogy ebben a helyzetben ez a legjobb módszer. Nem kellene előbb szakemberrel konzultálnod, aki megnézné a kutyákat?
2012. aug. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszi!!

Sajnos nincs pénzünk rá hogy szakembert hívjunk ezért szeretném ezt a módszert kipróbálni. Külön tudnánk őket zárni csak elég nehéz lenne.

2012. aug. 21. 09:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy fogja folytatni az agresszióit még ha hónapokra zárod is ki. Sőt!

A megfegyelmezés, meg az összeszoktatás lenne a lényeg, ha külön zárod őket, azzal csak elodázod a problémát. Ilyen esetekre ez nem megoldás.

2012. aug. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%

1 hétre tök felesleges. Max 1-2 órára, és inkább sűrűbben, akár naponta több alkalommal is. És igen, működik, ha jól csinálod. A kutya falkaállat, neki büntetés, ha nem lehet a falkával.

DE nagyon fontos, hogy ne csak a rossz viselkedésre kapjon visszacsatolást, hanem a jóra is. Valahányszor úgy közelít, úgy viselkedik a kicsivel, ahogy kell, dicsérd és jutalmazd őket.

2012. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi!! Eleve külön udvarban vannak. Ha együtt lennének akkor már nem élne a kicsi.

Azt olvastam hogy ez nem egy-két hétre szól hanem minimum 1hétre és rendesen végig kell csinálni.

(úgy vannak külön udvarban hogy a 2 nagynak egy külön udvara van /a szomszéd miatt is/ a kicsik pedig elől vannak a rendes udvarban. Este szoktak együtt lenne bár akkor is csak addig amíg ott vagyunk utána a kicsik vagy kint vagy bent alszanak a nagyok meg az udvarukba)

2012. aug. 21. 09:27
 6/15 anonim ***** válasza:
milyen neműek a kutyák?
2012. aug. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
3 szuka és 1 kan.
2012. aug. 21. 09:43
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs értelme hetekre kizárni. Egyenként kell őket csőbe húzni, hogy produkálják az egressziót. Ebben a pillanatban meg teljes erőbedobással el kell zavarni az agresszív kutyát az udvar másik végébe. Nem külön zárni. Ezért kérdeztem az elején, hogy hogyan képzeled el a kivitelezést! Az nem falkából kizárás, ha bezárod a helyére. Akkor kizárás, ha elzavarod és nem engeded vissza. Közben meg a többi kutyával feltűnően játszol, foglalkozol, a kizárt tag pedig max. távolról szemléli. Hosszútávon pedig az lenne az ideális, ha kicsik és nagyok állandóan együtt lennének és nem elszeparálva.
2012. aug. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

köszi!!

Írtam hogy a szomszéd miatt ez sajnos nem kivitelezhető.

Régebben együtt voltak de most már nem lehetnek sajnos együtt.

Azt olvastam hogy a kizárás alatt nem lehet komunikálni a kutyával és játszani sem lehet vele.

2012. aug. 21. 10:03
 10/15 anonim ***** válasza:
A ha napokra akarod kizárni, akkor valóban úgy kell viselkedni vele, mintha nem is létezne. Ilyenkor nincs se dicséret, se büntetés, se séta, se játék még azt is kerülöd, hogy akár csak ránézz. Kaja is mehet ritkábban, akár 3-4 naponta. (Nekem ilyenre még nem volt szükségem, mindent sikerült megoldani enélkül is.) De ha falkában van, akkor nem tudod ilyen módon kizárni, hiszen ott van neki a többi kutya, akikkel jól elvan nélküled is. Én is inkább a # 4-es módszerét támogatom. Amikor helytelenül viselkedik, akkor elzavarod és ideiglenesen akár csak 15-30 percre kirekeszted a falkából, a közös akcióból (nem fizikailag zárod el, hanem úgy kell elzavarni, hogy eszébe se jusson visszamenni közétek). Amikor meg normális (vagy elkerülő, vagy közömbös) a kicsi kutyákkal, akkor megerősíted (itt lenne jó a klikker). Viszont ha még nem láttál, nem csináltál ezelőtt ilyen elzavarást, akkor szerintem nem fogod tudni helyesen kivitelezni.
2012. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!