Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek, ha kutyasétál...

Ti mit tennétek, ha kutyasétáltatás közben megtámadna titeket egy másik kutya?

Figyelt kérdés

Tegnap a párommal sétáltattuk a kutyánkat (egy erdélyi kopó keverék - szuka), amikor elsétáltunk egy ház előtt a kapu kinyílott is kirongyolt rajta egy harci kutya, ma néztem utána szerintem egy Bordeaux-i dog volt, de nem biztos. Iszonyatosan hangos morgás és ugatás közepette egyből nekitámadt a kutyánknak és nyakra támadott, egyszer meg is csípte a nyakánál és még a kutyánk száján is lett egy kisebb seb. A kutyánkat az mentette meg, hogy a párom, gyorsan felkapta és a saját testével védte szerencsére őt már nem harapta meg, mert NAGY NEHEZEN sikerült az idős néninek visszahívnia a kutyát. Annyira megijedtem, hogy utána egy órán keresztül még remegtem. Az a kutya majdnem megharapta a páromat és a kutyánkat meg megcsípte, ki tudja mi lett volna ha a nem tudja visszahívni.

Utána (és közben is) iszonyatosan lekiabáltam a nő fejét, hogy miért kell kiengedni a kutyát, ha nem behívható!! Ha harci kutyát tart, akkor könyörgöm nevelje meg! Vagy zárja el addig amíg kinyitja a kaput!!!!


Szóval a kérdésem az lenne, hogy ilyen helyzetben mit lehetne tenni? Én nem bántanék állatot, de ha még egyszer ilyen előfordulna simán lefújnám a támadó kutyát gázsprayvel, inkább minthogy az én kutyámnak, vagy a páromnak vagy nekem legyen bármi sérülésem?

Ti mit tesztek ilyen helyzetben?


2012. aug. 21. 12:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A Bordeaux-i dog nem harci kutya...engem egy golden retriver támadott meg miközben sétáltattam az amstaffomat. És ha nincs ott a kutyám akkor engem megharap. Tehát tökmindegy milyen kutya a támadó. Mellesleg én is nagyon megilyedtem tőle, de a kutyám elijesztette. De nálam mindig van gázspray, eddig mondjuk nem kellett használnom. De nem köszönte meg a golden gazdi amit kapott!!!
2012. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 intrepid ***** válasza:
Lehet kapni anti dog sprayt, hatásos, legyen nálatok, amikor kiviszitek a kutyát.
2012. aug. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Ha már verekednek, megpróbálnék mindenképpen a mi kutyánknak segíteni. Ha van nálam víz, azzal leöntöm a másik kutyát, vagy egy bottal próbálnám szétválasztani, esetleg a pórázzal verném. Ha nagyon nincs nálam semmi, ami segítene, kézzel próbálnám lerángatni, csak ugye akkor meg attól félnék, hogy a kutya megharap... Tehát mindenképp pórázzal, bottal próbálnám elkergetni a kutyát.


Emlékszem, mi a német juhászunkkal majdnem otthagytuk a fogunkat. Sétálunk az utcán, egyszer csak felnézek, út közepén egy hatalmas szuka kuvasz kutya, kétszer akkora, mint a mi kutyánk. Amikor a kutya közeledett, a miénk rögtön ugatott és neki akart ugrani, alig tudtuk elráncigálni. Akkor mázlink volt, hogy időben észrevettük, és nem akkor rontott ki, amikor már ott lettünk volna a kapuban.

A fura az volt, hogy egy üres telekről jött ki, ahol senki nem lakik...


A párodnak és a kutyátoknak nem lett komoly baja, igaz? Az a kutya be volt oltva? Mindenképp vigyetek magatokkal spray-t, vagy valamit, amivel támadás esetén védekezni tudtok. Mi a lovaglópálcámat vittük magunkkal, vagy egy nagy kulcscsomót.

2012. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
nem biztos, hogy bordeaux-i dog volt, de utánanéztem és azt olvastam, hogy harci kutya több helyen is ezt írták - igazából ez mindegy is, hogy milyen fajta volt - köszönöm a válaszokat mindenképp beszerzek egy ilyen sprayt!
2012. aug. 21. 12:51
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet, mi májusban jártunk így. Vittük a kis beagle kutyánkat, ahogy kell, hámmal, pórázzal, szépen bandukolt mellettünk. Aztán messziről láttuk, hogy kint van az utca közepén két német, juhász, és kb 6 ember. Amikor a kutyák észrevettek minket, elkezdtek felénk rohanni, és a 2 25 kilós német juhász elkapta a 10 kilós kutyánkat. Tépték, rángatták, ahogy csak tudták, a fülét, farkát, nyakát, száját. És a kutyák gazdája nem tett semmit!!! Mi üvöltöztünk, én belerúgtam az egyik kutyába, a párom meg ököllel verte a másik fejét, hogy engedjék már el a kutyánkat. A párom kezét csontig bevágta a póráz. Tettünk feljelentést, nem történt semmi, mondván, hogy nincs bizonyíték. A kutyák ugyan úgy boldogan rohangálnak az utcán, a pasinál annyit értünk el, hogy kifizesse az állatorvosi költségeket, ennyivel megúszta a mocsok. Én azóta hordok magamnál paprika spray-t, és ha esetleg újra összeakadnánk, nem csak a kutyákat, de a gazdáját is pofán fújom vele! Úgyhogy ha mást nem, ezentúl egy botot, vagy ilyen spray-t vigyetek magatokkal, mert amint látod, nem csak a kutyátok járhat pórul, hanem ti is! Sajnálom, hogy ez történt, és átérzem a helyzeted. Én is remegtem az idegtől, és még a mai napig nem értem, hogy a kis rövid lábú kutyám hogyan tudott elszaladni két ekkora kutya elől. Nagyon vigyázzatok, látod mindenhol vannak ilyen felelőtlen gyökerek.
2012. aug. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem szerencsére nem lett komolyabb baj! A barátomat nem harapta meg, a kutyánknak csak egy kicsi seb lett a száján. A mi kutyánk be van oltva, remélem a másik kutya is.

Igazából nem verekedtek, csak a másik kutya támadott, mert a mi kutyánk annyira megijedt, hogy azt se tudta mit csináljon. Egy menhelyről hoztuk haza 3 hónapja és még csak most növi ki a félelmeit. Nagyon félt az emberektől az elején, biztosan bántották :(

Köszönöm a válaszod én is arra gondoltam, hogy ha mással nem akkor a póráz végével fogom elriasztani!

2012. aug. 21. 12:57
 7/21 A kérdező kommentje:

5ös

Te jó ég, hogy mik vannak, tuti nekimentem volna a gazdájának ha meg se próbálja visszahívni a kutyáját! Örülök, hogy a kutyusotok túlélte!!

Holnap beszerzek egy sprayt!!

2012. aug. 21. 13:01
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben egy támadó németjuhász keveréket alaposan pofán rúgtam, amikor a 8 hónapos kutyámra támadott, megharapta a nyakán. A gazdája már messze járt bringával, oda se figyelt, hová lett a kutyája.
2012. aug. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Velem egyszer történt ilyen. Egy kis powder puffon van, ekko még kicsi volt, 5-6 hónapos. Sétáltunk a városhoz közel eső tisztáson, a kutya el volt engedve. Megláttam jó meesze, két nagy keverék kutyát, meg egy nőt, aki sétáltatta őket, és visszahívtam a kutyát, ráraktam a pórázt. Aztán kiszúrtak minket a kutyák, és elkezdtek rohanni, teljes erőből. Ott álltam 10 éves fejjel a kiskutyámmal, és rohant felénk két kb 40 kilós kutya. Amikor odaértek, a kutyám be akart húzódni mögém, én meg próbáltam a kutyák elé lépni, hogy ne tudják megharapni, de én kicsi voltam, a kutyám pánikolt és körbecsavarta rajtam a pórázt, szóval ő se nagyon tudott mozdulni, meg én se.Baromira meg volta ijedve, és ahogy a nő odaért, valahogy megfogta a kutyákat, én meg annyira be voltam szarva, hogy elfelejtettem leordítani a fejét. Pedig visszagondolva, nagyon megérdemelte volna. Most már meg tudnám védeni magunkat, kicsit határozottabb, és nyugodtabb lettem azóta. Ha most támadna ránk egy kutya, valószínűleg megpróbálnám felvenni a sajátomat, és a másik kutyát megrúgni, megütni, de sokszor elég egy-egy erélyesebb kiáltás is.
2012. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha a kutya még nem ment neki a kutyának, "csak" vicsorogva-ugatva közelít, akkor megpróbálok odébbállni és szemem sarkából figyelem a kutyát. Ha nem távozik és követ, akkor a kutyámat magam mögé küldöm, lefektetem és én zavarom el a kutyát.

Ha nem lehetett elkerülni a támadást, mert hirtelen jött a kutya és nincs segítségem, akkor ütök-rúgok, csípek, pórázzal, táskával, bármivel, csak jöjjenek szét a kutyák...ebben a pillanatban nagy üvöltéssel kell elzavarni, nehogy ismét támadjon.


Számtalan estben ért minket támadás hirtelen, amit megelőzni sem tudtam volna...ennek köszönhetően a roti-nj keverékem (aki jól szocializált, alapból nem verekszik, de védekezik) rájött, hogy hiába áll le kérésemre, ha a másik tovább támadja...többször is már ő kezdeményezett balhét, kergetni kezdett kóbor kutyát, stb...ekkor kapott egy kemény büntit és azóta megfogadtam, hogy nem hagyom konfliktusba kerülni, inkább én rúgom fel a másik kutyát...nem akarom, hogy a kemény munkával elért eredményt elcsesszék barom emberek idióta kutyái...


Télen ismerőssel sétáltunk, én fogtam két közepes testű szukát pórázon, ismerősöm szintén egy szukát pórázon, kutyám szabadon jött mellettem...egy kislány ment be az egyik kertes házba, a kutyájuk (talán roti-amstaff mix) azonnal kirongyolt a kapun és nekiment az egyetlen kannak, az enyémnek, de nagyon durván...azonnal üvöltöttem egyet, ez elég volt az elijesztéshez, ment is haza.


Máskor 6 kutyával mentem a járdán, 2 közepes pórázon, 3 kicsi szabadon, enyém szabadon legelöl...szemben labival egy nőci...átmentem a túloldalra, rendeztem a kutyákat, mire a szemem sarkából látom, hogy a túloldalt a nőci a járdán fekszik...mire feleszméltem, a labi neki az én kutyámnak és már az út közepén verekszenek, nőci csak áll és néz...5 kutyát a járdán hagyva rohantam az útra, elkaptam az enyémet, eresztett, de a labi ismét támadott, ezért ismét elengedtem az enyémet...közöltem nőcivel, hogy csináljon már vmit...végül elkaptam a kutyámat és hasbarúgtam a labit, így elment a gazdihoz...no comment.


A legutóbbi eset a múlt héten történt. Bringával jöttünk egy úton, kutyám kiképző pórázzal hozzám kötve jött jobb oldalt. Munkások az úton, mellettük óriási francia bulldog fekszik szabadon...mire átvillant az agyamon, hogy le kéne szállni, a kutya már ARgos-nak ugrott, én leszálltam a cangáról, levettem magamról a pórázt és kiengedtem teljesen a két métert...faszi csak néz, hümmög, mondom meg kéne fogni, de semmi. Kutyámon hámra csatolt póráz volt, magamhoz húztam, de a faszi nem fogta meg a kutyáját, a buldog meg folytatta a támadást, ezért kénytelen voltam kiengedni ARgos-t ismét a póráz végére...aztán nagy nehezen odajött a pasi, Argit visszahúztam ekkor megfogta a dögjét...enyém nem sérült, a másikon sem láttam sebet, de ki tudja...pont nyár elején láttam, ahogy egy ugyanilyen buldog csinált nagyon csúnya sebet egy border collie lábára, amit varrni-kezelni kellett 2 hétig...buldog kicsi, de erős, ezért hagytam, hogy kutyám védekezzen

2012. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!