Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szerettethetném meg a...

Hogyan szerettethetném meg a malinkkal az apportírozást?

Figyelt kérdés

Egy éves ivartalanított szuka malinois, és finoman szólva le se tojja az eldobós játékokat. Próbálkoztam már labdával, köteles labdával, bottal, semmi. Mivel bringával nem vezethetem, nagyon nehéz így lemozgatni. Ha eldobom az eszközt, néha elkullog érte, visszahozza, megdicsérem, jutalomfalat, toronyóra láncostul, de aztán sem hajlandó. Jobb híján azt csinálom, hogy leültetem, marad, elbiciklizek tőle és magamhoz hívom, akkor vágtat, de ez nem valami jó módszer, azt hiszem, hosszú távon semmiképp. Ja, még egy hely van, ahol szeret visszahozni, az a víz. Ott igazán elemében van de sajnos nem tudunk minden áldott nap kétszer elautózni a Tiszához(futtató van ott, nem szabálytalankodunk).

Mit tanácsoltok? Hogyan, mivel motiváljam? Vagy ha nem fut érte akkor eleget mozgott? FÉlek, hogy ha nem tudom rendesen lemozgatni.

A szellemi "fárasztás" oké, sokat iskolázunk, de a testit nem tartom elégnek.h


2012. aug. 21. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vezesd bicikli mellett. Ha jól megtanítod akkor, fegyelmezetten megy melletted, nem ránt el. Én sokkal jobban megbízom a kutyámban akkor, amikor bicikli mellett futtatom, mint egyébként. Ilyenkor a füle mellett csattogtathatja bármilyen idegen kutya a fogait, rá se néz, csak fut tovább.
2012. aug. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem itt alapvető probléma ami nagyon sok gazdinál: nem tud játszani a kutyával és a kutyának nincs megtanítva a játék. A kutyának fel kell kelteni az érdeklődését a játékra; ezt alapvetően a zsákmányosságára alapozzuk. Apportozni - a szó szoros értelmében - kevés kutya tud ösztönösen, a legtöbbjüknél ez egy tanult viselkedés, amit gyorsan megszeretnek. De az alapja h játszani kell megtanulnod a kutyával, azt h hogyan motiváld a kutyádat saját magaddal és a kezedben lévő játékkal.
2012. aug. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hiányzik a zsákmányszerző ösztöne. hiába tanitod meg erre, még az is előfordul, hogy megtanulja, de igy igazán jól lemozgatni nem fogod tudni. marad a bringa.
2012. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a zsákmányosság nem egyenlő az apportkészséggel...ne keverd össze!
2012. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

Egy hónapja van nálunk, még összeszokóban vagyunk, ezért van abban igazság, hogy még nekem is meg kell tanulnom játszani vele.

Ősszel megyünk kutysuliba(mert félős is), de addig is jó lenne ügyeskedni, kérlek, ha tudsz példát mondani, hogyan vezessem rá a játékra, tedd meg:)! Azt próbáltam, hogy a kezemben fogott bottal futok, akkor örömmel kapkod a bot után de ha eldobom semmi.

Vagy ha ő nem az a lélek, aki szeret apportírozni, akkor milyen átékkal tudom őt megmozgatni?

BIciklizni nem azért nem tudok vele mert képtelen vagyok rá, hanem mert szabálytalan.

2012. aug. 22. 11:06
 6/9 anonim ***** válasza:

én azt értem. nyilván az apport lehet tanult is, és ösztönös. Egy jó zsákmányszerző ösztönnel rendelkező kutya jobb apportos, és ha az a cél, hogy tréningezze a kutyát, akkor az szerintem elengedhetetlen. meglehet tanitani nyilván, és még gyorsitani is lehet rajta, de azért az annyira nem lesz tökéletes.

kedves kérdező, viszont ha bot után kapkod, akkor csináld azzal. Ha elkapja, játsz vele huzogatóst, sűrűn hagyd nyerni, néha vedd el tőle, szerettesd meg vele. és amikor legjobban élvezi, akkor hagyod abba a játékot. igy szépen fel tudod majd épitgetni.

2012. aug. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Ha elkapja, játsz vele huzogatóst, sűrűn hagyd nyerni, néha vedd el tőle, szerettesd meg vele. és amikor legjobban élvezi, akkor hagyod abba a játékot. igy szépen fel tudod majd épitgetni."


A húzogatós játékban ha hagyom nyerni, az nem építi le a falkavezéri pozíciómat? Bocs ha hülye kérdés, csak több helyen olvastam, hogy ne hagyjuk nyerni a kutyát mert akkor azt hiszi ő az erősebb és esetleg másban is erősebben kezdené próbálgatni a pozícióját.

Szóval ne erőltessem addig, hogy megunja a játékot, hanem hagyjam abba mikor épp tetszene neki. Értem, megpróbálom. Bár egyelőre nehéz elérni, hogy élvezze...:).

2012. aug. 22. 12:16
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ha a játékban mindig a gazda nyer a kutya ellen, akkor a kutyának nem lesz soha sikerélménye...ergó lelohad a játékkedve, nem lesz érdekelt a közös játékban, hiszen minek strapálja magát, ha soha nem kapja meg a játékot. Sokszor kell hagyni nyerni a kutyát, de a legvégén mindig az ember nyerjen.
2012. aug. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, így már világos, köszönöm:)!
2012. aug. 22. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!