Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valami állatvédő szervezet...

Van valami állatvédő szervezet ami befogad kóborkutyát? és ha bejelentek egy állatot akit feltehetőleg többször is összevertek és alig eszik, befogadják, vagy inkább én keressek neki valami gazdit? Budapest, X. kerületről van szó.

Figyelt kérdés
2012. aug. 22. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az állatvédő szervezetek nagy része ilyen, viszont általában 140% körül dolgoznak, nincs helyük minden állatot befogadni.

Ha viszont állatkínzást tapasztalsz, akkor az Állatvédőrséghez fordulhatsz, ők megpróbálnak beszélni a gazdával, hogy változtasson a körülményeken, illetve ha szükséges, elkobozzák a kutyát. Te amúgy max. akkor kereshetsz neki másik gazdát, ha a mostani papíron lemond róla, nem rabolhatod el csak úgy, és törvény szerint chipezve is kéne lennie az ebnek tulajdonosváltáshoz.

2012. aug. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tegyél bejelentést a helyi önkormányzati hivatalban. Vagy szólj a legközelebbi menhelynek, ha azok nem reagálnak, akkor valamelyik nagyobbnak. A rendőrségen is bejelentheted, megpróbálnak majd lerázni (tapasztalat) de ne hagyd magad, kötelesek eljárni az ügyben, az állatvédelmi törvény kötelezi őket rá. Mondd el, hogy mit tapasztaltál, és hogy a kutya veszélyben van.

A gazdájától "elméletileg" nem veheted el csak úgy. Ezért jobb, ha rendőrrel mész, vagy állatvédő szervezettel. Ha tudsz, készíts videófelvételt, vagy fényképeket a kutya állapotáról, bizonyítékként.

2012. aug. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért jó az Állatvédőrségen keresztül intézni a dolgot, őket nem rázza le a rendőrség ;)
2012. aug. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem a gazdája meghalt,(jobb ezt hinni mint hogy ennyire szemét lenne) mert nyakörvvel meg tálkával együtt kivan téve a lépcsőház elé, eddig ott lakott, mostmár alig látom, remélem nem ölte meg valaki... Néha vittem le neki kaját amit tudtam de alig tudtam rávenni hogy egye meg, meg ha meglátja hogy őt nézem behúzza fülét farkát és lesétál a parkoló részre hogy ne bántsam (gondolom így próbálták onnan elkergetni)...
2012. aug. 23. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!