Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha nem fogad szót?

Mit csináljak, ha nem fogad szót?

Figyelt kérdés
8-9 éves lehettem, mikor kaptam az első kiskutyámat. Mostanra már 4 éves. Az lehetett a gond, hogy túlságosan szerettem és pátyolgattam. Ő egy angol cocker spániel és lány kutyus. Nem a könnyen szófogadó fajta. Mivel nyár van és ráérek, mindennap kétszer reggel és este elviszem sétálni. A probléma az, hogy nem mellettem megy hanem előttem és mikor rászólok akkor rám sem hederít. A különös dolog az, hogy az udvaron és a házunkban eléggé szófogadó, de az utcán nem. De örömmel elmondhatom, hogy még ilyen okos spánielt még nem láttam, mert azért hallgat rám, de nem teljes mértékben. Tudnátok nekem segíteni? Szeretném, ha jobban ragaszkodna hozzám és szófogadóbb lenne. Előre is köszönöm.

2012. aug. 23. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
szia! linkelek egy oldalt, ezen van néhány hasznos tipp, hogyan neveld a kutyát, és a kezdőoldal alján kitér a sétára is, de a többit is érdemes elolvasni, remélem segít :) [link]
2012. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Természetesen elolvasom! Lehet az a baj, hogy túl korán vállaltam kutyát, de én nagyon szeretem, lehet nem neveltem meg eléggé, remélem lehet rajt még kicsit csiszolni. Még egyszer köszi!
2012. aug. 23. 10:38
 3/5 A kérdező kommentje:
El is olvastam, most pedig megyünk is és ki is próbáljuk. Köszi, puszi.
2012. aug. 23. 10:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha előtted megy azt jelenti hogy ő vezeti a sétát, ő a főnök, ezt semmiképp sem engedd. Amikor kimentek a kertben te menj elöl. Fogd a kutyát nagyon rövidre, akkor nem tud majd előtted menni. Végig fogd röviden. Ha eléd megy, fogd vissza, állítsd meg, érd utol is induljatok újból.
2012. aug. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez elég nehéz, mert a kutyusom elég akaratos és mindig gyorsabb, mint én.. Próbálom visszafogni, de akkor meg a póráz kicsit meghúzza a nyakát és elkezd köhögni.. Olyankor úgy megijedek .. De apa szerint azért köhög meg tüsszög, mert a kutyaházban valami port beszívott! Mindegy, már elkezdtem vele tanulni és büszkén mondhatom, hogy már jobban hallgat rám..:)) Köszi! :)
2012. aug. 24. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!