Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kistestű/társasági...

Melyik kistestű/társasági kutyafajta ritka kiállításon?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd egy kistestű/társasági kutyát, ami nem túl gyakori. Olyat amelyik nem olyan népszerű. Esetleg tenyészteni is később.
2012. aug. 23. 13:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Igazából kíváncsi vagyok, hogy melyek a legnépszerűbbek. Mert egyébként a yorki, bison, palotakutya nagyon népszerű, de vajon kiállításokon is?
2012. aug. 23. 13:17
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
uram atyám:D
2012. aug. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiállításon nincs "népszerű" fajta. Nyilván, amelyikből több a tenyésztő, többet neveznek.Ha ennyire egyedi akarsz lenni, nézz szét a külföldi kutyás oldalakon és biztos találsz olyan fajtát, amit még nem szaporítanak itthon.
2012. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kis griffon pl elég ritka, de a coton de tulear sem annyira felkapott, mint a bichonok. De kutyát ne úgy válassz, hogy melyik az amelyik nem jön veled szembe, hanem úgy, hogy mi illik hozzád. Tenyészteni meg akkor akarj, ha nagyon elkötelezett vagy egy fajtával és azt tűzöd ki célnak, hogy jó minőségű utódokat hozz le, akik remélhetőleg valamivel többé tudják tenni a fajtát.
2012. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kis olasz agár,papillon,phaléne,majompincs,kyi leo,kis oroszlánkutya,pomerániai törpespicc,japán spániel,volpino,brüsszeli griffon stb.általában nem túl gyakori látvány.Nem tudom,milyen típusú kutyik jönnek be,hosszú szőrű,rövidebb szőrű,nyomott/rendes"pofájú stb,aszerint mérlegelj.És persze,hogy ne csak küllemre tetsszen,jellemre is hozzád illő legyen.
2012. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze minden képpen mindegyik fajtának utána járnék pontosan az igényeinek, kinézetének stb. Csak nekem fontos, hogy ne egy "tömegcikk" kutyám legyen ami minden sarkon felém jön vagy kiállításon is rakat van belőle.

Szeretem a hosszúszőrű kutyákat régen szüleimnek volt egy bernáthegyiük. De én jobban szeretem a kistestű kutyákat, meg hát azért az etetésük is jóval kevesebb :) A nyomott orrú kutyákat sem vetem meg, olyan kis aranyos arcuk van.

2012. aug. 23. 23:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Belga griffon, majompincs, Dandie Dimont terrier, wels corgie
2012. aug. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!