Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Héry spot on + Neostomosan...

Héry spot on + Neostomosan megfelelő lehet kullancs+bolha elleni védekezésnél?

Figyelt kérdés

Szeretnék bio spot on-t használni a kutyusomnál, viszont (lehet, hogy alaptalanul), de nem teljesen bízok a hatékonyságában. Nem jellemző felénk a kullancs, ezért arra gondoltam, hogy alap esetben Héry spot on-nal kezelném minden hónapban és ha pl. kirándulni megyünk, vagy olyan helyre, ahol jobban előfordulhatnak a kullancsok, kiegészítem ezt Neostomosan-nal is.

Szerintetek?



#Neostomosan #Héry spot on
2012. aug. 23. 13:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Tavasszal-ősszel én is permetezem a kutyámat Neostomozannal, ha olyan helyre megyünk, ahol kullancs feltételezhető. Nekem a flakonban eltart jó ideig a bekevert szer. Nem csökken a hatásfoka.
2012. aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámat imádják a kullancsok, sajnos babéziás is volt már. A spot on-ok nagy része nem vált be nála. A mostanit is neostomosannal kiegészítve használjuk, minden erdei séta előtt lefújom. Azóta nem volt benne kullancs, szóval szerintem nagyon jó szer. Az egyetlen hátulütője, hogy annyira büdös, hogy a kutyával is negyed órát kell üzletelnem, mire hajlandó engedni hogy befújjam.:)
2012. aug. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Addig jó, míg büdös:))
2012. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor megnyugodtam :)

Büdösnek érzitek? :D Lehet az én orrommal van a baj, én még a nyuszimnál használtam jó 2 éve szintén kullancs elleni védekezésnél, de nem éreztem semmit :D

2012. aug. 23. 14:31
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem csak addig, míg meg nem szárad:))
2012. aug. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én évek óta használom a Neostomosant a labijaimon. Dokim szerint többet ér magában, mint egy neves kullancs nyakörv. De én mindig nyakörv vagy spot on mellé adom, magában még nem próbáltam. Az általad említett spot ont nem használtam sosem, nem tudok róla tapasztalatot írni.

Amúgy nekem egyáltalán nem büdös a Neostomosan.:))

2012. aug. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi :))

Arról van esetleg infótok, hogy meddig hat, milyen gyakran kell permetezni a kutyát, ha pl. több napra megyünk olyan helyre, ahol kullancsok lehetnek?

Erről nem találtam infót :S

2012. aug. 23. 18:29
 8/16 anonim ***** válasza:
3 vagy 4 óránként javasolt újra permetezni az ebet. Bár egy túrára azért macerás a literes flakont magaddal vinni, ha meg tudod oldani egy kisebb virágpermetővel, akkor bármikor újra fújhatod, főleg ha közben meg is mártózik vhol.:)
2012. aug. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha nem megy vizes helyre, szerintem egy napot kibír.Az a lényeg, fel legyen rázva minden használat előtt. Használaton kívül pedig sötét helyen legyen.
2012. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az állatorvos, hogy egy hétig hatásos, de tapasztalatom nincs, mert én nem a kutyákra szoktam használni. Nekem az aceton jut róla eszembe.
2012. aug. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!