Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyre többen halogatják az...

Egyre többen halogatják az orvoshoz menést?

Figyelt kérdés
Nektek nem úgy tünik,hogy egyre több az olyan kérdés, ahol súlyos beteg a kutya és itt kérdezősködnek orvos-látogatás helyett??? Azt hinné az ember annyiszor leirtuk már, hogy mit jelent a felelős állattartás, hogy ez ritkul, ehelyett egyre betegebb kutyusok szenvednek egyre több ideig.(és én egyre felháborodottabb vagyok!!!)Persze, a válság. De ennyire???
2012. aug. 23. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akik sajnálják a pénzt a kutyára, vagy csak egyszerűen kétszer meggondolják, mire mennyit költsenek. Én is csak akkor szoktam orvoshoz menni, ha nagy a baj, megfázással még nem.
2012. aug. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennyire ennyire? Nincs pénz a családok nagyon nagy részénél. Ősztől még rosszabb lesz. Akinek már régebb óta van kutyája, nem fog megválni tőle, ragaszkodik hozzá.
2012. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is úgy tűnik, időről-időre felbukkan egy ilyen kérdés,hogy mit csináljak nagyon beteg a kutyám, vagy mi baja lehet..pedig már a kérdésből látszik,hogy orvos kéne, ha nem is súlyos a helyzet, akkor se lehet ilyen oldalon megmondani,hogy mit tegyen a kérdező.

Ennek, mi az oka azt nem tudom, azon is gondolkodtam már ha nem lenne internet akkor mi történne orvoshoz kerülne a kutya vagy a szomszédokat kérdeznék...

2012. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
13:30-as! Nagyon jó h nem mész minden hülyeséggel orvoshoz, de ezt ne tedd a kutyával is. Ő nem tudja elmondani h csak "fáj a fejem" vagy épp "azt hiszem haldoklom".
2012. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

de azért látni a kutyuson, ha épp azt hiszi, hogy haldoklik nem??

Mi pl.: elvisszük a kutyát- cicát a kötelező védőoltásokra, de ezen felül csak akkor visszük őket orvoshoz, ha már szemmel láthatóan haldokolnak. Egyszerűen nem lenne pénz minden nyavalyáért orvoshoz vinni őket és idő se. Ezentúl felesleges is... te se rohansz orvoshoz mindenért, hanem előbb próbálod kikezelni magad. Nálunk pl.: most beteg volt a macska, erősen gennyedzett a szeme, kamillával kezeltük naponta háromszor, 2-3 napon belül el is múlt... most komolyan vittük volna orvoshoz?? Nyilván elvittük volna, ha súlyosbodik, de előbb megpróbálsz itthon tenni valamit. Egyébként rengeteg gyulladásgátló, megfázás elleni meg egyéb gyógyszer, amit az emberek fogyasztanak, jók az állatoknak is, csak lényegesen kevesebb adag kell belőle (pl.: kistestű kutyusnál egy negyed pirula...)másik, hogy elmész az állatpatikába és szólsz h pl.: megfázott a kutyád, mindjárt adnak valamit, amiért szintén fizetsz, de legalább nem fizetsz az állatorvosnak is. Aztán ha súlyosbodik a helyzet, pár nap múlva még mindig lehet orvoshoz menni.

2012. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Nincs elég kezem ahhoz h megszámoljam, hány olyan kutyát láttam, aminek szemmel láthatóan semmi baja nem volt, vagy épp apróbb problémának tűnt, majd egyszercsak elpusztult.


Te nyugodtan szórakozz csak az állataid életével, bocsáss meg ha én nem fogok az enyéimmel.

2012. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen szemmel láthatólag semmi baja...

Én is meggondolom, hogy mikor és miért viszem, pl egy húzódásnál várok pár napot, ha elmúlik örülök, ha nem akkor orvos, mert ronthatok is a halogatással.

Tavaly volt rajta egy fél tenyérnyi terület ahonnan elkezdett kopni a szőr, nem volt nagy ügy látszólag, de tudom mit eszik, hol alszik... így gyanús volt mert se nem vakarta ott, se nem nyalta, és ott ki se feküdhette. Elvittem az orvoshoz, először ő sem igazán látta, hogy miről beszélek, mert tényleg nem nézett ki rosszul (idegen nem mondta volna meg, hogy ott az a terület nem okés), kiderült hogy kezdődő demodex, még a legelején elkaptuk mindennel együtt került max 5e Ft-omba (aminek a nagy részét egy regeneráló szer tette ki, amit ha nagyon akarok vissza is utasíthattam volna, hogy majd szép lassan vissza nő a szőr...). Ha még várok vele addig amíg tényleg látványosan elterjed, akkor kezelgethettem volna hosszú hónapokig súlyos 10ezrekért...

2012. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

sajnos az embereknek nincs pénzünk annyit a kutyára költeni,és azért kérdezi itt,hogy hátha vki tud vmit mondani,persze az esetek többségébe nyilván való,hogy olyan baj van amit csak az orvos tud megoldani,de ők reménykednek,hogy nem súlyos és otthon helyre hozható..


mondjuk én ha gond van egyből szólok anyumnak és elvisszük orvoshoz a kutyát, tavasszal egy erős bél gyulladása volt a kutyámnak,de ezt nem tudtuk mert szimpla hasmenésnek tűnt ez reggel volt, anyum még reggel főzőtt neki rizst és megetette vele,anyum mondta is ,hogy most nincs pénzünk orvoshoz vinni, aztán haza jöttem és mindenütt véres hasmenés és habos hányás volt,felhívtam anyát és rohantunk a dokihoz, 5-6 ezret fizettünk a gyógyszerekért..szóval ha súlyos a gond akkor a föld alól is de szerzünk pénzt vagy részlet fizetést kérünk,mert nekünk fontos a kutya..

nem lehet ezekkel viccelni... nekünk is már 10 éves a kutyánk régen amikor vállaltuk akkor jól álltunk,nem tudtuk,hogy 9-10 év múlva ennyire szar lesz az anyagi helyzetünk,ettől függetlenül ha komoly baj van akkor visszük dokihoz, de pl ha csak begyulladt a szeme akkor bór vizzel lekezeljük viszont ha egy 2 hét múlva sem múlik el akkor elvisszük dokihoz..szóval apróbb dolgokért nem járunk orvoshoz ,de ha nem eszik,nem iszik és fekszik egésznap akkor ott gond van,de a legtöbb ember ezt nem veszi komolyan..

2012. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem szoktunk azonnal dokihoz rohanni egy tüsszentéssel, viszont ha jön egy jel, akkor triplán figyelünk rá. Én nem sajnálom és nem is sajnáltam soha a kutyáimra a pénzt, de a "semmiért" én sem viszem el a dokihoz, hogy az legomboljon rólam egy laza vitamin vagy hasonló szurira 3 ezret valami mondvacsinált indokkal. (egyébként nagyon jó dokink van, nem panaszkodom rá) Sokszor a doki is azt mondta, hogy lázra egy negyed algopyrin, hasmenésre itassunk vele egy hafogó port, amit mi is szoktunk. Ha nem hat, akkor menjünk vissza. Tudom mikor lázas, ismerem már ennyire, lángol az orra. 9 éve köztünk van, sokmindent megéltünk már együtt, ismerem annyira, hogy tudom mikor van szó átmeneti dologról, amit egyedül is leküzd és mikor van olyan baj, hogy doki kell mihamarabb.

Voltunk röntgenen (diszpláziás), vérvételen (valami élősködője volt), voltunk babéziások, altatták már el hogy megnézzék miért jött rá véres tüsszögő roham, mérgezték már meg és evett békát, amitől tojásfehárje szerű hasmenése lett habos hányással. Összeszámolni sem mertük még, hogy mennyi pénzt költöttünk összesen már csak egy kutyánkra, nem hogy a kettőre, de nem számít, mert családtagok és ha baj van akkor nem sajnáljuk rájuk.

Én is tettem már itt fel kérdést, pl amikor békát kajált be a kutyusunk, akkor feltettem itt egy kérdést este az első durvább széklet után, hogy mi lehet ez és másfél órával később már az ügyeletes dokit hívtam, mert 3-adszorra még durvább jött és hányt is. Két dologra kérdezett, az egyik hogy béka lehet e a dologban. Mivel imád békákkal játszani, rögtön összeállt a kép. Azt mondta nem kell bevinni, adjunk neki valami hányás/hasmenés csillapítót, ami van itthon, ha kitisztul a gyomra nem lesz semmi baja. Itassuk és túl lesz rajta. Attól függetlenül, hogy itt érdeklődtem első körben az enyhébb panaszok jelentkezésével, még nem vagyok feltétlenül felelőtlen és rossz gazdi.

2012. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdés nem arra irányult,hogy mindenért orvoshoz kéne vinni,de szoktat itt olyan kérdések lenni,hogy szegény kutya már napok rosszbb esetben már egy hete is szenved,nem eszik, nem iszik és még itt kérdezősködnek.Ez pedig nem megoldás a problémára!

Azt is megértem,ha valakinek nincs pénze, de lehet kölcsön kérni ismerőstől,orvostól részletfizetést,haladékot kérni.

2012. aug. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!