Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban lakom és szeretnék...

Lakásban lakom és szeretnék egy kutyát. Mopsz-ra gondoltam. A baj az, hogy 12 órában dolgozom. Kibír 12-13 órát pisilés nélkül? Lehetséges, hogy az erkélyen hagynám és hagynék ott egy almot? Kutyáknak is van ilyen?

Figyelt kérdés

2012. aug. 24. 02:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
ha 12 órás műszakokban dolgozol, akkkor neked sajnos nem lehet kutyád :-(
2012. aug. 24. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a pisilést nem bírná ki.

Egy kutya génjeiben van, hogy falkaállat, ha 12 órát dolgozol, 1 órát utazol, 6 órát alszol, marad 5 órád.

Jó, ha ennek a felét a kutyával tudod tölteni, ami egy napnak az 1/10 része.

Ez nagyon kevés, komoly viselkedészavarokhoz vezet. Nem bírják elviselni az egyedüllétet, bediliznek tőle.


Inkább macskát ajánlok, vagy ha nem ragaszkodsz emlőshöz, akkor mondjuk teknőst.

Azoknak a helyét kell igényesre megcsinálni, arra kell költeni, de utána simán melózhatsz mellettük fél napokat.

2012. aug. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%

12 óra munka mellett én sem ajánlok kutyát :(

Ha lesz egy párod, aki besegít, úgy már más...

2012. aug. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Felejtsd el...egy kutyának ez nem élet.

Dolgozol 12 órában + utazás, + az egyéb teendőid, + 6-7 óra alvás. Napi fél órát szánnal a kutyára?

Én minden nap minimum 2 órát sétálok a kutyámmal, és otthon is keveset van egyedül. A kutya falkaállat, társas lény.

Ja, és nem szoktatható alomra.

2012. aug. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Dórifanni ***** válasza:
100%
hát... itt nem főként a vizelettartással van a gond. A fejlett egészséges kutyák, kibírnak annyit, ha valami kivételes helyzet van és úgy alakul, h nem bírják levinni. de tényleg csak kivételesen. kutyaalom az nincsen, de kutyapelusra rá lehet szoktatni! Bár ezt egyáltalán nem ajánlom! nem jó használni! mekkora az erkély? ha elég nagy és ingergazdag, akkor meg lehet tenni h otthagyod a kutyust amíg nem vagy otthon, azonban 12 óráig már nagyon necces! szegény kutyus ott feküdne...az nem élet neki! ráadásul télen?? csak egyedül tudnál foglalkozni vele? mert ha megoldod h legyen valaki aki elmegy hozzá, leviszi sétálni és játszik vele, akkor vehetsz kutyát, ha nincs akkor meg nem érdemes. Néha jó lenne egy kutyushoz hazatérni, de gondolj bele a helyzetébe! akarod ezt?
2012. aug. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést annó én is feltettem itt, de 8-9óráról.

Azóta van kutyusom egy staffbull. Kifejezetten lakás kutya. Simán kibír 8-10órát egyedül,DE nem minden nap. Két hetente 5napra marad napi 9órára egyedül másik héten kb 2-3 órára. Ez alatt az idő alatt alszik mint a bunda.

Mivel bullos kis lustaság lett :D Viszont amikor megyünk vele sétálni futás labda sok sok kutya szóval levezetjük az energiáit.

Azonban minden héten 5nap* 12óra... Az már sok folyamatosan, a kutyus agresszívvá válhat más kutyákkal szemben és persze kérdés van e energiád 12 óra után nagyokat sétáltatni meg játszíni nem is beszélve a nevelésről.

Másik, hogy kölyök kutyát első pár hétben napi 5-6szor le kell vinni hogy megtanulja ne a lakásba üritsen ugyanis ha hozzá szokik jaj neked. Nem fog a kis helyére piszkítani a kutya nagyon tiszta állat, de ki fog jelölni magának helyet az tuti a lakásban. Az erkély hülye dolog, télen is oda tennéd ki? Állandó megoldás kell.

Ja és ott van fogváltáskor ha 12órát marad egyedül szét eszik amit csak talál, ami egy részről neked kár másrészről akár meg is fulladhat gyomorbaja lesz.

Nem bántani akarlak de nekünk is fenekestül felforgatta az életünk bár nem bántuk meg.

Reggel 1órával előbb kelünk, megjövünk azonnal séta kb fél óra (labdával). Este 1,5 órás séta úszás, labda kutyákkal futás. Ez a minimum vagy családi ház. Főleg az ilyen kutyáknak (mert a mopsz is ilyen)Hiperaktívak kölyökként. Munkahelyre nem viheted magaddal?

2012. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se való neked ilyen állás mellett kutya.
2012. aug. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

sajnos ilyen munkaidővel tényleg ne vállalj kutyát,12-13 óra sok minden nap!!

egy panel kutyát 3x minimum le kell vinni.. napi 15-20 perc szellemi lefárasztás és 1-2 óra intenzív mozgás kell neki..

mint írták alig maradna időd a kutyával foglalkozni és ez a kutyának nem jó,mert falkaállat ,ha lesz egy párod aki besegít majd akkor lehet kutyád ,de addig nem..

ha olyan a munka helyed esetleg vidd el magaddal,ismerek olyat aki egy ingatlan irodába dolgozik és megkérdezte,hogy zavarná e őket ha a kutyája bent lenne és mindenki bele egyezett ,5-10 percre mindig kitudja vinni elvégezni dolgát és nagyon szeretik is :) így a kutya sem marad egyedül és sok emberrel is találkozhat, pl amit említettem kutyát már az összes oltás utána vitték oda ,így nap mint nap sok emberrel találkozott/találkozik :)

2012. aug. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom,hogy jó ötlet 12 mellett kutyát tartanod.

A mopszok szeretnek ember közelben lenni, szeretik ha a gazdi rengeteget foglalkozik velük.

Én 8 órában dolgozom és van egy mopszim, reggel 8-ra járok dolgozni és fél 5-ig vagyok oda, de így is folyton azon idegeskedem,hogy ki bírta-e pisi,kaki nélkül.Nekem még annyi szerencsém van,hogy a párom ha éjszakás, otthon van vele, leviszi munka után pisilni ill. ha nappalos minden másnap otthon van, úgyhogy tényleg szerencsés vagyok ilyen téren.

Én például ha a párom éjszakás max. 1,5 órára szoktam magára hagyni és ilyenkor ugat,vonyít, kaparja az ajtót és egyszer mikor elmentem boltba és egyedül maradt mire visszaértem síró hangra lettem figyelmes, és a kicsikém volt. A pisi,kaki mellett még a lelki világára is gondolnod kell. Én már csak azért sem tartanék így állatot.

2012. aug. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem jó ötlet. Tapasztalat. 8 óra helyett előfordult, hogy 12 óráznom kellett, volt olyan, hogy 13 órát volt itthon egyedül, nem bírta ki, néha bepisilt, bekakilt, de ahogy hazaértem kivittem sétálni a Dunapartra egy órán keresztül játszottunk, futott, elfáradt.. de én is.. napi 4 sétából 3 lett, nem mentünk kutyák közé annyiszor, mivel 4-5 óraalvás nekem nem mindig volt elég (éjszakáztam). A szomszédpk mondták hogy nagyon sír hajnalban. Felmondtam, mert nem 12órázásról volt szó, a kutyám egészsége meg 1000x fontosabb, de megviselte, viszont valamiből élni kellett. Azóta sem találok munkát, csak alkalmit.
2012. aug. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!