Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kölyökkutya fél és...

Ha egy kölyökkutya fél és ezért támad (többi lent)?

Figyelt kérdés

Mire vezethető vissza, ha egy egy év alatti kutya félelmi agresszióval küzd és támadja a gazdáját?

Nem az enyém a kutya, csak foglalkoztat az eset nagyon, mert nem hiszem, hogy egy 2-3hónapos tökéletes idegrendszerű kutya 6hónapos korára csak úgy bekattanjon és hirtelen elkezdjen félni attól aki neveli és azt támadni. Tönkre lehet vágni pár hónap alatt ennyire az idegrendszerét, ez orvosolható valahogy?

(Nem szaporítós, a felmenői illetve az alomtársai is mind stabilak)


2012. aug. 24. 10:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudni kéne, hogy mit művelt vele a gazdája, hogyan nevelte, egyáltalán amit te félelemnek látsz, valóban az-e...
2012. aug. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
érdekes. Ki az aki neveli? hogy neveli? Volt-e valamilyen betegsége a kutyának? nem lehettek-e annak szövődményei. biztos-e hogy 2-3 hónaposan az a kiskutya tökéletes idegrendszerű volt???
2012. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy félelem az vagy nem csak egyszerüen falkavezérnek képzeli magát és rendbe akarja tenni a számára nem megfelelő viselkedést a gazdánál. Viszont az is lehet, hogy a kutyának egészségi problémája van (fájdalom) és azt akarja csak, hogy békén hagyják és olyankor csinálhat nagyon csúful, ugat és támad de halszik a hangján és a viselkedésin is látszik, hogy fél is (már láttam ilyent). Ez utobbi esetben fenáll az is, hogy bántalmazva volt azelőtt.
2012. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A ki az lényegtelen, a hogyanra konkrét választ nem ad. 3hónapos korában még egy jó képességű, minden iránt érdeklődő, idegen emberektől, zajoktól egyáltalán nem félős kutya volt, agressziónak jelét nem mutatta. Az egyedüli bajunk az volt vele, hogy ellentétes nemű kutyát szerettünk volna így nem őt választottuk, amit a mai napig bánok, de a sorsát figyelemmel kísérem ahogy tudom. A jelenleg gazdája panaszkodott, hogy agresszív a kutya és az állatorvosa állapította meg, hogy félelemből ered.

Én gyanakszom a gazdára, hogy valamit nagyon elcseszett szegénnyel, de ő meg csak azt hajtogatja, hogy ez a kutya egy selejt és ő a tökéletes gazda.

Szóval igazából arra lennék kíváncsi, hogy ha se a szülőknél, nagyszülőknél, alomtársaknál nem fordult elő semmiféle agresszió és a kicsi is teljesen rendben volt 3hónapos koráig akkor ettől függetlenül előfordulhat, hogy egy fél éves, még kölyök kutya bekattan -a tulaj szerint csak úgy- és elkezd támadni?

2012. aug. 24. 11:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Bármi lehet.

De ezt így tényleg nem lehet megmondani, csak találgatunk.


Én amondó vagyok, hogy maradjon mindenki a szakmájánál, állatorvos gyógyítson, ha szerinte nem idegrendszeri alapú, akkor a többit kiképzőre kéne bízni. Ki kéne hívni a kutyához egy tényleg jó kiképzőt, aki belelát a dolgokba.

2012. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom, a suszter maradjon a kaptafánál, az állatorvos gyógyítson állatot, de ne képzelje azt, hogy minden máshoz is ért. Lássa inkább szakember (kiképző) azt a kutyát, és ő mondja meg, hogy félelemagresszióról beszélünk-e vagy sem. Én mindenesetre elég nagy összegeket tennék rá, hogy a gazda a ludas, mint az esetek jelentős többségében. Különösen a kutya hibáztatása tipikus jele annak, hogy gőze sincs a kutyák működéséről és a nevelésről, meg a saját szerepéről a kutya viselkedésének kialakulásában.
2012. aug. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dórifanni ***** válasza:
én is csatlakozom! a kutya csak magától nem fordul át ennyire, ha nincs semmi betegsége! jegyezzük meg hogy amikor kinyújtjuk a mutató ujjunkat és a kutyára mutatunk, miszerint ő a hibás, azért 3 ujjunk magunk felé áll. de tényleg egy kiképző, vagy kutyapszichológus segíthet!
2012. aug. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző kutyánkat fél évesen hoztuk el a menhelyről, nagyon hamar kiderült, hogy seprűnyélre, csizmára, kézre is támad. Nem egyszer kapott a kezembe. 9 hónaposan át akarta venni a falkavezérséget, de állatorvos azt mondta, nyakörvénél fogja szorítsam le a földre, amíg a hasát nem mutatja. Később derült ki, hogy tele volt a teste ütésnyomokkal. Kiváló házőrző lett belőle (erdélyi kopó keverék volt).
2012. aug. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vannak olyan gazdák akik annyira baromi okosnak képzelik magukat, hogy egy pár hónapos kiskutyával már eredményt akarnak produkálni. Szó szerint B@sztatják, hogy legyen agressziv, kemény stb. Ez nagyon sokszor vált ki félelmi reakciót a kiskutyából. kérdés az, hogy a te barátod mit is csinált kiképzés gyanánt. ha nem betegségből ered az agressziója, akkor egy gazdaváltás oldaná meg a problémáját. milyen fajta?
2012. aug. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!