Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keveset eszik a kutyám, vagy...

Keveset eszik a kutyám, vagy csak a meleg miatt nem eszik?

Figyelt kérdés

A kutyám nagyjából negyed annyit eszik, mint amennyit szokott. Tegnap voltunk állatorvosnál /oltás miatt/ és azt mondta h egészséges a kutya.

A viselkedése nem változott ugyanolyan kis rosszaság mint volt.

4 kiló 20deka és ma csak 1 szelet szalámit, egy kis sajtot és nagyjából 2-3 dkg tápot evett, és 4 hónapos, nem kevés ez neki? vagy csak a meleg miatt nem eszik?

A ti kutyáitok is kevesebbet esznek ebben a hőségben?


2012. aug. 24. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kutya kevesebbet eszik a meleg miatt.
2012. aug. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 2x is hányt, mióta ez a nagy meleg van:S

Hétvégén is, és most is kihányta a vacsiját (egy szelet sonkát kapott, kistestű)

Szerintem csak a mohósága miatt ette meg, de nem kívánta. 1 perc múlva úgy ahogy megette, visszajött. Amúgy semmi baja, hányás után már ment a hűtőhöz, hogy akkor kéne valamit megint enni :D

Szóval nem is próbálkozok nehéz kajával, a hűtött görögdinnyét imádja, abból adtam neki.

2012. aug. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi ezért etetünk este,mikor nincs annyira melege,sose hányja ki:)
2012. aug. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Hát nézd, ha én kutya lennék, és szalámit meg sajtot kapnék, tutira nem lenne kedvem utána a táphoz. De nem tudom, miért terheled szegény szervezetét ilyenekkel, nem kutyának való a fűszeres meg a zsíros kaja, pláne nem pici kölyöknek.

De amúgy a meleg is könnyen közrejátszhat, etesd akkor, amikor még vagy már hűvös van, ne délután háromkor, valószínűleg nagyobb sikered lesz :)

2012. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lényegesen több vizet isznak a megszokottnál a meleg miatt. Jól tele a pocak vele, így kevésbé megy le az étel-
2012. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

ma 20:19 : Kedves hozzászóló!

nézd már meg a boltok polcain h az ott lévő élelmiszereknek mi az összetétele?! a 98%-uk tele van tartósítóval, színezékkel, ízfokozóval. Az nem baj h te azt eszed? Nem hiszem h bármi baja lenne azért a kutyának, mert egyszer-egyszer kap szalámit és sajtot. nem az a fő étele.

Te sokkal több tartósítós ételt eszel nap mint nap, mint ő!

2012. aug. 24. 21:46
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért én megnézném a helyedben mondjuk a bébiételek összetételét, hogy abban mennyi tartósítószer van. Mellesleg meg mi döntjük el, hogy mit emelünk le a polcról, a kutyának viszont nincs beleszólása a saját étkezésébe. De ahogy gondolod.
2012. aug. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Maxitabi ***** válasza:

Kedves kérdező! Abban igazad van, hogy borzasztó, miket eszünk, de Akumival értek egyet: a kutyáknak nincs választása.. És csak a jóindulatú aggodalom szólt belőle, mert 4 hónapos kutyának nem szabad ilyeneket adni!

Nem alakult ki még az emésztőrendszere, és igen érzékeny is még. Ezért a fűszeres, füstölt áru nem való neki. Más kérdés, hogy szerintem később sem. Persze kis mennyiségben nem halálos, de a tied még pici. És valóban, szinte hetente van itt ilyen kérdés-a kutya a tápot az ilyen "emberkaják" után nem akarja enni rendesen. Amíg fejlődik, kapjon jó minőségű tápot 90%-ban; főtt hús(még csont se egyelőre), sima sajt (nem kenhető) kefír, natúr joghurt, túró mehetnek hozzá-de csak kis mennyiségben.Jutifalatnak tanításhoz mehet sonka,virsli-de ugye nem az a fő tápláléka...

Melegben meg mi sem eszünk sokat, főleg nem nehéz, fűszeres kajákat.Éhen nem fog halni, de lehetséges,hogy bepróbálkozik. Ha nem eszi meg a tápot, elveszed 5-10 perc után előle, majd legközelebb megeszi. Ezt addig kell csinálni, míg nem eszi meg. Különben válogatós, hisztis kutyátok lesz, aki a fejetekre nőtt, ez fontos része a falkalétnek!!

2012. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a sonka és a szalámi meg a sajt nagyon megterhelő lenne neki:)

Én mindig megkérdezem, ha egy kutyáról azt mondják, huszonéves koráig élt, hogy és mit kapott enni, és eddig kivétel nélkül mindig az volt a válasz, hogy konyhai maradékot, házikosztot.


Én szívem szerint állandóan főznék rájuk, csak sajnos az állateledelesnél a hús sokszor büdös miután kiolvasztom, így most én is inkább száraz tápozok.


De véleményem szerint egy változatos házikoszt kiegészítve valami minőségi táppal lenne a legjobb nekik. Mondjuk 70-80% házikoszt, 20-30% száraz táp.


Kérdésedre válaszolva: most az én kutyáim is kevesebbet esznek a meleg miatt.

2012. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

az utolsó hozzászólóval egyet értek, bár az én kutyámnak is a táp a fő étele mégis kap mellé ezt-azt.

"a kutyának viszont nincs beleszólása a saját étkezésébe." lehet h nincs, de azért sok minden van amit ha elé teszek nem eszi meg, mert nem jó neki és nem ízlik.

2012. aug. 25. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!