Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálhatja ezt a kutyám?

Miért csinálhatja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
Amikor elkezd enni, szinte azonnal elkezdi mérgesen morogva kergetni a farkát, aztán eszik egy kicsit, aztán megint kergeti a farkát. És csak evésnél csinálja...
2012. aug. 24. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem azt hiszi,hogy a farka egy másik kutya és töle félti a kajáját :)
2012. aug. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valami rossz beidegződés, le kéne szoktatni róla. Rakj rá pórázt etetéskor, és ha látod, hogy elkezd szemezni a farkával, ránts rajta egyet, hogy kizökkenjen, még mielőtt jobban belelovallná magát. Valószínű sokáig kell ezt játszani, mire teljesen leszokik róla, de megérné, mert egy kicsit idegbeteg, egészségtelen szokás.
2012. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először azt hittem, hogy rád morog evés közben, az sokkal egyszerűbb eset lett volna:)

De ahogy akumi írta, ez valószínűleg egy rossz szokás. Evés előtt mindig kellene vele sétálni egy nagyot, hogy ki legyen éhezve, és ne foglalkozzon a farkával.

Illetve ha látod, hogy a farkát kezdené kergetni, valahogy zökkentsd ki. Normál esetben egy kutya simán engedi, hogy a tálkájához nyúlj, szóval én azt csinálnám, hogy ahogy elfordul a tálkától, egy kicsit megráznám, hogy a hangra visszaforduljon. Vagy mondhatod is neki, hogy "mi van ott" olyan figyelemfelkeltő hangon, tudod, amire a kutya rögtön elkezd koncentrálni:) Ilyenkor bele is dobhatsz a tálkájába néhány ízesebb falatot, hogy ne akarjon onnan elfordulni.


Vagy azt is megpróbálhatod, hogy kis adagokban kezded el etetni. Egy kutya általában nem hagyja ott a tálkát, amíg kaja van benne. Szóval először tegyél egy kis marékkal, amit gyorsan meg tud enni. Ha végzett, akkor szólj hozzá, és tegyél újabb adagot a tálkájába. Aztán az adagot lehet növelni egész addig, amíg végül egyszerre megeszi mindet anélkül, hogy elkezdene a farkával szórakozni. Arra mindig figyelj, hogy ne kezdje el kergetni, akkor azonnal tereld el a figyelmét. Ha rád nézett, akkor dicsérd meg nagyon.


Sok sikert, ez igazi kihívás lesz;)

2012. aug. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt 2 napja kezdte el, eddig nem csinálta. Másfél éves lesz, ha ez számít vmit )

És kerti kutya, egyfolytában kint van, rohangál.

2012. aug. 24. 22:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor könnyen lehet, hogy tényleg foglalkozáshiánya van, attól hajlamosak ilyen ostoba szokásokat kialakítani. Kezelni kell magát a viselkedést is, de az okát is. Vidd minden nap sétálni, tanítsd, adj neki feladatot, szóval foglalkozz vele aktívan. Önmagában a nagy kert kevés, abba - mint a mellékelt ábra is mutatja - simán belebolondul a kutya.
2012. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
tudtommal ez a farokkergetés egy betegség jele is lehet (nem jut eszembe, de valami idegi cucc, de mindenképpen a foglakoztatottság és a szocializáció hiánya... (legalábbis én még nem nagyon láttam jól szoicalizált, egészséges, rendesen foglalkoztatott kutyát ilyet csinálni)
2012. aug. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tegnap már nem csinálta...

Majd igyekszem többet foglalkozni vele.

Köszi a válaszokat!

2012. aug. 26. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!