Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kialakulhat-e allergia, ha...

Kialakulhat-e allergia, ha kutyák között élek?

Figyelt kérdés
Ideköltöztem apámhoz, ahol mostmár nem csak az én kutyám van (aki velem is alszik), hanem még másik kettő (ők nem alszanak velem). Észrevettem pár napja, hogy nagyon tüsszögök, amikor elmentem otthonról elmúlt, és amióta hazaértem annyira folyik az orrom, hogy fél percenként fújom (és nem túlzok), aludni is alig bírtam, amikor kimentem az udvarra, jobb lett. Bár amikor kidobtam az egyik párnámat megint csak jobb lett, de még mindig nem tudom eldönteni, hogy nagyon megfázhattam, és azért ilyen durva, mert egyfolytában izzadok (nagyon meleg van itthon), vagy allergiás lettem a kutyaszőrre? Azért a kutyaszőrt kérdezem, mert azt szeretném a legkevésbé...
2012. aug. 24. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:

A Te kutyád milyen fajta?

És apukád messzebb lakik attól a helytől, ahol eddig laktál? Azért kérdezem, mert lehet, hogy ott sok a parlagfű...de az mondjuk az udvaron felerősödne, nem csillapodna.

Viszont a legegyszerűbb egy allergia teszt lenne, pikk-pakk megvan, sztk-ban ingyenes:)

2012. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg kialakulhat, de én is inkább valami gazra tippelnék, vagy porra, vagy bármi egyéb anyagra, ami nemrég került a környezetbe, nem a kutyákra. De tényleg a teszt a biztos.
2012. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csivavám van, a másik kettő pedig mopsz. Amúgy csak pár km-re van a régi lakhelyemtől. Ki tudja, de jó lenne ha elmúlna végre... Köszi a válaszokat!
2012. aug. 24. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mégis inkább a parlagfűre tippelnék, páromnak is épp most jött ki a szokásos nyavalya.

Egyébként néhány km simán számít. Mi múltkor csak a temetőbe mentünk ki, ami alig 1 km-re van, de párom azonnal elkezdett veszettül tüsszögni. Ugyanez van akkor is ha ilyenkor rétre megyünk sétálni, ami alig fél km-re van, mégis megérzi.

2012. aug. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a csivava nem is hipoallergén kutya szóval akkor már előbb elő kellett volna,hogy jöjjön ha a kutyákra vagy allergiás, én is vmi porra gondolok ,hogy az okozhatja...
2012. aug. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sztem a parlagfű a ludas. Én is allergiás vagyok rá, és a házban, mikor szezon van, iszonyatosan kínlódok. De mikor kimegyek az udvarra, egyszerre minden a felére csökken. A szabadban sokkal jobb, de természetesen nem a parlagfű-tenger közepén vagyok tünetmentes :D
2012. aug. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kutyáknak nem a szőrére allergiás a legtöbb ember, hanem a kutya kiválaszt egy anyagot, ami nehezebb mint, ami hasonló anyagot a macska termel. Ezért allergiásak többen a macskákra. Inkább valami növény lesz a hibás, vagy tényleg nagyon megfáztál :)
2012. aug. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát gyereke köszi a válaszokat. De csak nagyon megfáztam:D
2012. aug. 25. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!