Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nehezen tanul és nem...

A kutyám nehezen tanul és nem tudom megtanítani neki a pacsit miért lehet ez pedig megdicsérem és megjutalmazom falatkával de nem hajlandó pacsit adni 1 éves lesz milehet az oka?

Figyelt kérdés
jjaa és parapgálja a kezemet amikór megfogom a mancsát
2012. aug. 26. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy rosszul tanítod, és nem érti a lényeget :)

Tegyél a kezedbe egy jutalomfalatot, mutasd meg a kutyának, és markolj rá. Addig ne add oda neki, amíg rá nem mancsol, akkor viszont azonnal nem dicsérettel. Eleinte tedd lentre, hogy könnyen elérje. Aztán később a falatot adhatod a másik kezedből, és elkezdheted egyre jobban kinyitni a kezedet, hogy végül a tenyeredbe mancsoljon.

2012. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen és most írdle érthetően is
2012. aug. 26. 14:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy megbecsülöd és megköszönöd a jótanácsot, nem pedig követelőzöl, mintha neked ez járna, szép emberi szokás :)

Ha leírod, melyik része nem tiszta, akkor pontosítom, de mivel szerintem elég érthető volt a leírásom, nem tudom, mit mondhatnék másképp.

2012. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
elnézést kérek de leírnád mégegyszer valahogy máshogy mert nem vagyok okos
2012. aug. 26. 15:11
 5/9 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=_iEDvjxBHrM

Itt láthatod az elején, mire gondoltam. Ez a kutya már rutinos pacsizó, a tiéd elsőre biztos nem fogja ilyen hamar lemancsolni a kaját tartalmazó kezet, de legyél türelmes, és tartsd neki lejjebb a föld felé, hogy kényelmesen elérje a lábával a kezedet :) Általában amit nem tudnak a szájukkal kiszedni, azt megpróbálják a lábukkal megpiszkálni, ezért fogja előbb-utóbb a mancsát használni, ha a nyalogatásra meg böködésre nem kapja meg a kaját.

2012. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szájába veszi a kezedet és finoman harapdálja, az annyit jelent, hogy játéknak fogja fel a dolgot. Az enyém akkor teszi ezt, ha játszani akar és el akarok menni. Ne menj el, játsszál velem.
2012. aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kössz
2012. aug. 26. 18:30
 8/9 csilivili12 válasza:
Az én kutyám 2 évesen tanulta + a pacsit én úgy csináltam h felemeltem a lábát ráraktam a kezemre és nagyon + dícsértem ezt mindennap + csnáltam és kb. 5-6 nap múlva feladta a kazét:)
2012. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
mutasd neki a jutalomfalatot, úgy szépen emeld fel a mancsát a tiédre, és mondogasd neki, hogy pacsi, majd add oda neki a jutalomfalatot. nekem 2 hónapos és egy hetes volt a kiskutyám amikor megtanulta, eleinte ő is harapdált, de nem érdekelt, mutattam neki minél jobban, hogy mit kap, akkor ha már nem harapdált és adott pacsit,odaadom neki a jutalomfalatot. ezt olyan 2 nap alatt megtanulta, már annyira élvezi, hogy mindig akar osztogatni pacsit :D
2012. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!