Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni szocializáló...

Tudnátok segíteni szocializálódással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2éves westiem van.Mindig az erdőben sétálunk,mert az utcánkban elég sok kóbor kutya van. Az erdőben nagyon ritkán találkozunk más kutyákkal,így sajnos nem szocializálódott megfelelően. Van pár kutya,akikkel ismerik egymást,velük imád lenni. Idegen kutyákkal viszont kiszámíthatatlan. Van,amikor velük is ugyanúgy játszik,de van,hogy agresszív. Máskor mindig figyel rám,engedelmes,de idegen kutyával való találkozás esetén nem mindig érdekli,hogy mit mondok. Ezért sem merem utcán sétáltatni,mert félek,hogy a póráz nélküli kutyákkal összekapna.

A kutyaiskolán is gondolkoztam, de félek,hogy ott még rosszabb lenne,ha egyszerre ennyi kutyával találkozna.


Tudom, hogy az én hibám, hogy nem szocializálódott megfelelően és nagyon szeretnék ezen változtatni.


2012. aug. 26. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A kutyaiskolának az a lényege, hogy a szakemberek segítenek eldönteni, hova és mikor vidd a kutyát, és mit tegyél, ha ott vagy :) De azért vigyázz, egy csomó suliban nem tudnak mit kezdeni a problémás kutyákkal, bár nyilván bevállalják, csak fizess. Szóval jól nézd meg, hova viszed.

Egyébként meg egy kis tekintélyt kéne szerezned a kutya szemében, ne csak rászólj, hanem legyen következménye annak, ha valamit megtiltottál és szart a fejedre. Hidd el, érdekelni fogja, hogy mit mondasz, ha megköveteled tőle :)

2012. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nem tudom, merre laksz, de ha van felétek tükörsuli, akkor azt ajánlanám. pont az a lényeg, hogy sok kutyával találkozzon, nélkülük nem fog menni a szocializáció :) a tükörsulikban póráz nélkül vannak együtt a kutyák, méret alapján, és mindenféle habitusú kutya találkozhat, hogy kioldják, megszokják egymást. ha nagyon gáz a helyzet, mehettek terápiázni.

már az nagyon jó, hogy felismerted a problémát és tenni akarsz ellene! :) a legtöbb gazdinak fel sem tűnik, hogy gáz van...

sok sikert, kitartás, menni fog :)

2012. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!