Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet ismét falkavezér...

Hogyan lehet ismét falkavezér egy gazdi? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A főnökömnek van egy magyar vizslája, 6éves, kölyökkora óta vele van. Én 2 éve dolgozom nála, imád engem is a kutyus, gyakorlatilag nevelőanya vagyok. A főnök elment nyaralni 8napra, így addig én és a párom vettük át a falkavezér szerepét, mi etettük, vittük futni, és mi simogattuk. Minden pillanatban a gazdit várta az ajtóban, felugrott minden ajtónyitásra, remélte h "apu" jött haza. Azt gondoltuk, hogy amikor végre hazajön, annyira fog örülni neki, hogy felborítja, össze-vissza ugrálja meg körbenyalogatja. Nemhogy nem így történt, hanem megmorogta, és rá is támadt volna, amint közelíteni próbált. Reméltük, hogy ez csak gyerekes sértődés, majd elmúlik, de nem, már egy hónapja itthon van, és ha a gazdi nyújtja a kezét, a vizsla azonnal lapul és bebújik mögém, szinte menekül. Ha kajáról, játékról, vagy sétáról van szó, akkor olyan, mint régen, de ha csak simán hívja vagy közeledni próbál, morog rá, és hozzám menekül. Mintha engem választott volna. Ha mind a ketten jelen vagyunk, akkor hozzám jön, az én ölembe bújik, a gazdira meg rendesen morog, mintha félne tőle. Hogyan lehetne megint ő a falkavezér? Mit kellene tennie? Mit javasoltok? Fontos lenne a válasz!
2012. aug. 26. 19:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor is morog rá, h csak kettesben vannak, vagy csak ha te is jelen vagy?
2012. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én azért nem jelenteném ki ilyen biztosan, hogy átvettétek azt a falkavezéri szerepet. Mindenesetre a gazdája foglalkozzon vele sokat, ti meg egyáltalán ne, és meg van oldva a kérdés.
2012. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
főleg akkor, ha egyedül van vele. Amikor énis itt vagyok, akkor úgymond velem "takarózik", mögém bújik. Nem engedi neki, hogy foglalkozzon vele, max a játékot, a kaját, meg a futást engedi neki, de a simogatást már nem. Nem tudok nem foglalkozni vele, mert ha dolgozom, itt van ő is, minden nap, hiszen itt lakik. Ha az ölemben van pl, akkor nehezen, behúzott farokkal, de engedi valamennyire, hogy a gazdi is simizze, de akkor is szinte "belémbújik", mintha tartana tőle.
2012. aug. 26. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Amíg elfogadja, hogy a kutya nem enged meg neki dolgokat, addig a kutya a falkavezér. Onnan tudni, ki a főnök, hogy ki dönti el, mi történik. Ha sem te, sem a gazdája nem dönt, csak a kutya, akkor ott a kutya a főnök, nem ti. Olvassatok utána a falkavezérségnek komolyan, ne csak dobálózzatok a divatos szakkifejezésekkel, és tegyék szépen helyre a kapcsolatukat. Egy jobb kutyaiskola is sokat segíthet ebben.
2012. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akumi, ezért is kérdeztem, hogy mikor morog a kutya, szerintem egyre gondoltunk.

Nekem nagyon egyértelműnek tűnik, hogy a kutya a tulajdonának tekinti a kérdezőt, abszolút birtokolni akarja, és birtokolja is!


Kérdező, én is csak ezt tudom mondani, ez a része a te dolgod! Ne hagyd, hogy az öledbe üljön, hogy mögéd bújjon, tulajdonképpen abból értene, ha fél méteren belülre nem hagynád, hogy megközelítsen.


A gazdája pedig koncentráljon jobban rá, erősítse meg vele a kapcsolatát több közös programmal, az ilyen morgásokat pedig nyugodtan állítsa le abban a pillanatban!

2012. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is azzal kezdeném, hogy nincs ölbevétel, meg nincs simi, meg bújás, meg miatököm, max ha megdolgozott érte és normálisan viselkedik, és akkor is csak mutatóba. Nem a te kutyád, nem is akarod, hogy az legyen, akkor ne tegyél úgy, mintha a tiéd lenne, hagyd meg ezt a gazdájának. Tartsd meg a három lépés távolságot fizikailag és érzelmileg is.
2012. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ó, hát kiderülnek itt a dolgok, ezek szerint mindketten elég súlyos hibákat követtek el.

Pl a gazdája a lehető legrosszabbkor simogatja, mikor épp téged birtokol.

Ezzel azt mondja, nagyon helyes, birtokold csak, hisz te vagy a főnök.


Alapvető hibák vannak, és 100%, hogy nem a nyaralás miatt van ez az egész!

Ez előbb utóbb kijött volna, ugyanis a gazdinak nem vissza kell szerezni a falkavezérséget, hanem így 6 év után, végre nem ártana neki megszerezni azt.

2012. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mondjuk itt nem birtoklásról van szó, azt írta a kérdező, hogy akkor rosszabb, ha kettesben van a kutya a gazdával, és jobb, ha vele együtt. De ez mondjuk majdnem lényegtelen, nem egészséges a kutya kapcsolata egyikőtökkel sem, ez 100%. Keressetek szakembert, aki segít.
2012. aug. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nem tudok nem foglalkozni vele, mert ha dolgozom, itt van ő is"

Erre meg csak azt tudom mondani, hogy akkor durva problémák vannak az önuralmaddal. Csak azért, mert valami ott van, nem kell vele feltétlenül foglalkoznod. Nem nézel rá, nem szólsz hozzá, nem piszkálod; ha zavar, elküldöd vagy ellököd. Vagy egyszerűen csak kicsukjátok abból a szobából, ahol dolgoztok. Legyetek kreatívak :)

2012. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!