Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám játékból durván...

Cannibal kérdése:

A kutyám játékból durván harap. Mi a tehendö?

Figyelt kérdés
A kutyát nemrég kaptam,és még nem került sorra az oltás....Amikor játszom vele elég durvákat harap játtékból.Mit tegyek?

2012. aug. 26. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
fogd meg a grabancánál és rázd meg gyengéden és mond neki nem,majd hagyd faképnél. Ha következő játéknál megint csinálja ismételd meg.
2012. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hol van a grabanc :) ?
2012. aug. 26. 21:30
 3/7 anonim ***** válasza:
:D A nyakán lévő bőr, amit fel lehet húzni és meg tudod fogni.
2012. aug. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Felülről marokkal ráfogsz a pofijára. Leveszed és erősen mondod, hogy nem. Sokszor kell megtenned, mire megtanulja, neked nem tetszik ez a játék. Ha ügyes vagy, már amikor harapni készül, akkor is távol tudod tartani a kezeddel és mondod ismét, nem!.
2012. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám van, kutyaoviban a kiképző azt mondta nem érdemes teljesen letiltani a harapásról, mert a kutyáknál ez a játék része, ha megtiltjuk nem alakul ki bennük megfelelően a gátolt harapás. Ez már bennük van ösztönösen más kutyákkal szemben, csak meg kell tanulniuk emberre is alkalmazni. Szóval meg kell tanulniuk finoman harapni. Meg erre az őrző-védő képzéshez is szükség van. Mármint a finom harapásra. Szóval ő azt tanácsolta, ha fájdalmasan harap a kutya, akkor éles hangon váratlanul visítsunk fel és azonnal hagyjuk ott a kutyát, ne foglalkozzunk vele pár percig. A kölykök egymás közt is így szoktak jelezni.

Mi ezt csináltuk is, már érezhetően jobb a helyzet, de a kezem még mindig tele van karcolásokkal. A kutyám már finoman harap, csak olyan élesek a tejfogai, hogy azok így karcolnak, de ha kijönnek a maradandóak, akkor az ilyen harapásnak már semmi nyoma nem lesz. 5 hónapos a kutya, már váltja a fogait, de a szemfogakat még mindig nem dobta el. Már alig várom.

Megjegyzés: Van a kutyaoviban a csoportban egy kölyök, amit terápiás kutyának nevelnek, na neki teljesen tilos a harapás. Szóval attól is függ mi a célod vele.

2012. aug. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszii
2012. aug. 27. 08:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is csinálta de hamar leszokott rola, rászoltam határozottan, hogy nem szabad és otthagytam. Most négy hónapos elmult de játék kőzben se harap, egyáltalán nem falja be a kezem, viszont más kutyákkal finoman alkalmazza a harapást. Viszont ki lehet próbálni a másik változatot is, hogy befalja a kezed de tanulja meg , hogy mennyire szorithassa meg. Előttem már leirták, hogy hogy kell. Hidd el eleinte az enyém is úgy megfogta a fogaival a kezem, hogy néha orditani tudtam volna :)
2012. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!