Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dán Dogosok! Kérdezhetnék párat?

Dán Dogosok! Kérdezhetnék párat?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy német dogot, egyszerűen imádom őket.

A kérdéseim:

- Mennyire zajosak?

- Hogy jönnek ki a macskákkal?

- Munka mellett is nevelhetőek? (Tehát nem napi 12 órát kell szenvedni vele...?)

- Mennyire bírják a lépcsőzést?

- Mennyit esznek? Gondolom azért nem olcsó etetni őket :)


Sajnos tetőtérben lakom, muszáj lenne lépcsőzni neki. Nem az a fajta amit a hóna alá kap az ember.

A főbérlőm egy idős néni, nem szeretném ha zavarná az eb.

Van vagy 8 macskája, kijönnének vajon ha kölyökkutyát hozok?

Nem a kertben tartanám, 120m2-es a lakás biztosan elférne de azért nem szeretnék nagyobb összetűzést a sétáltatás előtt/után a macskákkal.


2012. aug. 26. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:

-Nem ugatnak sokat.

-Neveltetésen múlik, hogy milyen a macskával.

-Persze, hogy nevelhetőek munka mellett.

-Lépcsőzést nem ajánlom hiszen alapból nem tesz jót a kutyának! Pláne nem egy 80kg körüli kutyusnak.

-Táptól függően változik, hogy mennyit kell neki adni! De az biztos, hogy jó minőségű táp kell egy ilyen kutya növekedéséhez plusz zöld kagyló is ajánlott!



Nekem labradorom van panelba ő nagyon jól el van itt de napi 4egészségügyi séta biztosítva van meg napi 1.5 óra játék minimum. 120m2 vagy 60m2 között nincs különbség mert nem a házba fárasztja le magát hanem az udvaron! Én nem merném bevállalni társasházba pluszba úgy, hogy lépcsőznie kéne naponta többször a tetőtérbe.. szétb@szódik (csúnyán mondva) az összes izülete térde mindene..

2012. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ettől féltem ezért is kérdeztem rá :(

Azért nem szeretném ha szerencsétlen 6-7 évesen már nem bírna lábra állni, egyébként minden adott lenne.

Az etetésen biztosan nem spórolnék, a sétáltatás is minden nap meglenne munka előtt illetve utána majd este is.

Én is szeretek sétálni, kutyával meg még érdekesebb is :)

Futtató is itt van a 2. sarkon.


Köszönöm válaszod, így talán marad a mopsz.

Őt fel tudom vinni ölben is :)

2012. aug. 26. 22:05
 3/5 anonim ***** válasza:
nem vagyok dogos, bocsánat, csak szeretnék valamit hozzáfűzni: szerintem dogot lakásba ne... a lépcsőzés miatt. van a környékünkön kettő (illetve az egyiket rég nem láttam, szerintem elpusztult), szinte biztos vagyok benne , hogy lasában vannak tartva és lépcsőznek is elegt (tekintve, hogy a környéken csak lakások vannak - belváros). amilyen gyönyörűek annyira szörnyű a hátsófelükre nézni. a hátsó lábaik teljesen készen vannak, a csípőjük olyan gyatra, alig bírnak rajta állni. több éven keresztül néztem őket, egyre rosszabb lett. szerintem a lépcsőzés az oka, de persze lehet, hogy nincs igazam.
2012. aug. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot.

Így belegondolva tényleg nem lenne túl egészséges szegény párának, néha én is majd meghalok mire felérek, kiesne alólam a térdem :)

Így tényleg maradok a mopsznál.

Ugyan a betörőktől nem fog megvédeni, de legalább lesz kedvenc :)

2012. aug. 26. 23:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Az etetésen és a lépcsőzésen kívüli kérdéseid nem fajta függők, hanem nevelés és a kutya energia szintjének kérdése. A Lépcsőzéshez annyit fűznék hozzá hogy 20lépcsőfokba nem halnak bele. Az evés az már más kérdés :D az ára a táp minőségétől függ. A legdrágább tápokból havi 50.000(orijen, acana)is lehet. Az olcsóbbakból megúszhatod 6-7 ezer forintból is.. Persze az ár különbség drasztikus minőség csökkenést is jelent.
2012. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!