Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet tanítani egy...

Mikortól lehet tanítani egy kölyökkutyát? Nektek bevált a klikkerezés?

Figyelt kérdés

2012. aug. 26. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Komolyabb dolgokra 9-10hós kortól. Nekem a klikker nagyon nem jött de ez fajta sőt leginkább egyed függő.
2012. aug. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha valaki tudja használni, akkor nagyon hasznos a klikker. Első perctől kezdve tanítható a kutya, amint hozzád kerül!
2012. aug. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mihelyst hozzád kerül. Nekem nagyon bejött a klikker a keverékemmel és a husky kutyusommal is. A kutyasuliban is mindenkinek bejött, elég különböző fajtákkal, nem fajtafüggő. Tudni kell használni.
2012. aug. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Onnantól kezdve ahogy hozzád került. A klikker nekünk nagyon bevált, de volt olyan ismerősöm aki nagy hévvel megvette és csak kattintgatott vele jobbra-balra minden ész nélkül, majd csodálkozott, hogy nem működik.

Az én kutyám kb 3,5-4hónapos volt mikor elkezdtünk klikkerezni, a leglátványosabb az volt, hogy épp a feksziket tanultuk sima jutalomfalatos módszerrel és már 2hete azzal szenvedtünk (csinálni csinálta, csak nem mindig úgy ahogy azt kellett volna: feneke fent maradt, könyökét eltartotta, békapózban feküdt le... nyomkodni meg nem akartam). Megkaptam a klikkert, rákondicionáltunk úgy kb fél nap alatt, este elkezdtem azzal is tanítani, másnapra gond és segítség nélkül csinálta úgy ahogy azt kell. Persze nem hosszú órákig gyakoroltunk, ahogy most se, hanem 3-4x kb 5perceket naponta.

2012. aug. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amint hozzád kerül, el kell kezdeni nevelni, tanítani.

A klikker nem az én stílusom, szoktam használni, csak nem rendeltetésszerűen :) Jó eszköz, ha valakinek van hozzá türelme, meg tényleg érti, mit miért csinál, nem csak kattintgat agyatlanul :)

2012. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Klikkeről csak jókat hallotam, de engem idegesít... És szerintem alap dolgokhoz fölösleges. 9hónapos kutyám van ül fekszik lábhoz jön szépen sétál láb mellet. Általában elengedve sétáltatjuk. Már távolból is tökéletesen irányítható. Amúgy első kérdésedre vissza térve onnatól lehet tanítani mikortol megkapod. Amikor nagyon kicsi még sokkal jobban oda figyel rád hiszen az életes első pár hónapjában kell tanulnia az annyától is. Hülyeség hogy várni kell x ideig. Én 8hetes kora óta tanítgatom. Most épp egy ilyen dacc korszaka van 1 hónapja úgyhogy csak szinten tartjuk az eddig tanultakat.
2012. aug. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk bevált a klikker, a kutyim 3 hónapos lesz szeptember elején, és már szépen ül, fekszik, hívásra bejön, meg visszahoz dolgokat:)Napi fél-egy órát foglalkozom vele.
2012. aug. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!