Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanítható még egy kutya 1,2...

Tanítható még egy kutya 1,2 hónaposan?

Figyelt kérdés

Sziasztok


szeretnék foglalkozni a kutyával már mint parancsokra tanítani ami kicsit komolyabbak mint ül,fekszik,marad, mert ezek nem jelentenek gondot ..van időm foglalkozni vele de azon is gondolkodtam hogy 1,2 hónaposan fog-e úgy az agya hogy megtanuljon pár új parancsot ..tudom elég nehéz megtanítani egy kutyának de szeretném ha kéz mutatásról értené a parancsokat.. amúgy elég okos kutya, mindent első szóra teljesít fekszik ,ül ..és viszonylag gyorsan megtanult pár alap parancsot nagytestű kutyáról van szó(33-34 kg) de olyan 6 hónapos kora óta nem húzz

nah de eltértem a tárgytól szóval még tanítható?



2012. aug. 26. 23:54
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
elnézést elírtam ha valaki nem értené 1 évesen ..azt akartam írni hogy 12 hónaposan
2012. aug. 26. 23:55
 2/13 anonim ***** válasza:

Bármilyen idősen tanítható, miért ne lenne az?!

Te hány éves korodig voltál tanítható? :D

2012. aug. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A legideálisabb korban van hozzá.
2012. aug. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

1 évesen még fiatal kutya, ilyenkor általában még kissé komolytalanok, úgy értem nincs kész, kialakult személyiségük ami miatt nehéz lenne őket "átnevelni".

Nyugodtan tanítsd, még fiatal kutya, biztos, hogy tanítható! Persze nem biztos, hogy könnyen fog menni, de ez nem feltétlenül a kora számlájára írható. De ha van időd és kitartó vagy, akkor semmi gond nem lesz.

Én kb. 8-10 éves koráig tanítgattam a kutyám, azután lehetett csak érzékelni, hogy bizony neki talán már nem való az ilyesmi.

2012. aug. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
a kutya 8 évesen is tanítható, csak akkor már több idő kell hozzá
2012. aug. 27. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A legjobb korban van, sokkal korábban még kutyaiskolába sem lehet vinni, mert egy kajla kölyökkutyával nem lehet úgy foglalkozni, mint egy felnőttel.

Amúgy nálam pár éve volt ideiglenesbe egy 7 éves agár, és jártam vele kutyaiskolába, nagyon jól teljesített:)

2012. aug. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A kutya haláláig vagy a komoly szellemi leépülés állapotáig tanítható, ahogy az ember is. Egy évesen még fiatal, épphogy kamasz, tökéletes "alapanyag" :)
2012. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 csilivili12 válasza:
Az én kutyám 4 éves 13 évesen én viszem kutya suliba és baromi ügyes és sokat tanul :)
2012. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ;) még az lenne a kérdésem hogy sokan kocka cukoral tanítják a kutyát ..érdemesebb mint a kutya keksszel ?
2012. aug. 27. 21:33
 10/13 anonim ***** válasza:

Ne, ne adj neki cukrot! Ha nem akarsz erre költeni, akkor nagyobb szemű kutyatáp is jó, én pl. azt raktam a zsebembe és azt adtam neki. Igazából bármi megfelel, mert a jutalmazási folyamatot jegyzi meg, tehát kb. ugyanannyira hatásos a keksz, a táp, vagy egy falat kolbász. Persze biztos van amit szívesebben eszik, de alapvetően jutalomfalatnak bármi finomság megteszi, azon belül már mindegy.

De cukrot ne adj neki, sem édességet, az még nekünk embereknek sem egészséges, az állatnak nem szabad adni.

2012. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!