Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le erről a...

Hogyan szoktassam le erről a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kan bullterrierem és agresszívan viselkedik más kutyákkal ha pórázon van (nagyon csúnyán morog, ugat, néha szinte hörög a kerítésen belül lévő kutyákra) és nem akar tovább haladni. Szabadon pedig olyan szelíd hogy a kis csivavámat is ki merem engedni hozzá játszani mert esze ágában nincs bántani. A másik problémám , hogy az emberekkel viszont olyan barátságos ha elmegy mellettünk sétáltatás közben bármilyen ember aki csak ránéz rámosolyog akkor ő egyből leül és nem megy tovább sír az ember után és onnantól lőttek a sétának mert hiszti van egész úton ha éppen nem a kutyákat ugatja. Nagyon szeretem őt és szeretném legtöbb helyre magammal vinni de egyszerűen nem tudja "kizárni" a külvilágot és belemélyülni a sétába.

2012. aug. 27. 12:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A kerítésen belüli kutyás problémára próbáld meg hogy nagyobb tempóval haladsz kicsit.( nem kell rohanni) és próbálj meg nem oda figyelni rá közben egyszerűen haladj tovább mintha semmi se történne. Az emberek melleti elhaladást ugyan így csináld. Rángatni ne rángasd, ha elég határozottan mész akkor fog menni utánad.
2012. aug. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen sűrűn viszed sétálni?

Amúgy ha képtelen vagy kezelni, ráadásul agresszív is (vagy legalábbis annak tűnik), akkor jó lenne felkeresni egy jobb kutyaiskolát, ahol megtanítanak arra az alapvető dologra, hogy hogyan tilts meg a kutyádnak ezt-azt. Biztonságosabb lenne...

2012. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minden másnap viszem sétálni, de így olyan helyre szoktam vinni ahol nem találkozik kutyákkal. Tudom kezelni. Az alapvető parancsokat is nagyon ügyesen és hamar meg tanulta. Alapvetően nem agresszív több kutyánk is van a kertben nagyon jól elvannak nem bánt senkit, embert bántani meg véletlenül se jut eszébe sőt túlságosan is szeret mindenkit csak az utcán irritálják az ugató kutyák amikor ő pórázon van. Erről szeretném valahogy leszoktatni.
2012. aug. 27. 15:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy elég aktív kutyáról beszélünk akinek naponta töbször (2szer félóra legaláb) kéne sétálnia. Amúgy amit írtam próbáld ki. Ignoráld a nem kívánt viselkedést. És sétálj vele többet.
2012. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egész nap szabadon van csak estére zárom be. Emellett a sétánk az elég aktív séta mert általában kocogunk fél órát és utána körülbelül még egy óra mire hazaérünk szóval szerintem mozgáshiányról nincs szó. De megfogadom a tanácsod! Köszike. Majd leírom a fejleményeket. :)
2012. aug. 27. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!