Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki keverék kutyusom mintha...

Yorki keverék kutyusom mintha meghízott volna. SOS! SEGÍTS! Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

2-3 hete tüzelt kb.

vigyáztam rá. térd alá érő kutyusom rámászott de azonnal rászóltam és leugrott róla..

utcán sétáltatáskor szintén ráugrottak de felkaptam...

Mostanra mintha hízott volna,nehezebbnek is tűnik,pocakosabb. Mi lehet ???

Most lesz ivartalanítva.Segítsetek..



2012. aug. 27. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem vemhes, hanem alvemhes, bar nem tudom az pontosan mikor jelentkezik es mennyi ideig tart, igy lehet, hogy hulyeseget mondtam, akkor bocsnat :)

Biztos elegge figyeltel ra?

2012. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztos h nem vemhes ha csak 2-3 hete tüzelt, hisz a vemhességet csak az utolsó 2 hétben lehet rajta látni. Tehát a tüzelés elkezdésétől kb 6 hétre + 10 nap.

De ha úgyis ivartalanítva lesz akkor kb majdnem mindegy.

2012. aug. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2-3 hete ért véget a tüzelés? csak mert a tüzelés nem egy 2 napos folyamat.

Mond meg a dokinak, aki az ivartalanítást fogja csinálni, hogy nagyon nagyon kicsi esélyt látsz arra, hogy vemhesült, szóval ennek tudatában vizsgálja, és tervezzen.

2012. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"hisz a vemhességet csak az utolsó 2 hétben lehet rajta látni"

ez hülyeség, mert én régen tenyésztettem Golden Retrivereket, és tudom, hogy a vemhesség már a 4. héten látszik.

Kérdező:Ha vemhes és ezt állapítja meg az orvos akkor a méhét is vetesd ki az ivartalanításnál.

A mi orvosunk is ezt javasolta és így is lett.

Így most egy egészséges kutyánk van, és tuti hogy nem lesz többet kiskutyája.Addig se volt befedezve, de hallottam már olyan kutyáról amelyiknek nem vették ki a méhét aztán pedig jöttek a kicsik, ezért is javaslom neked:)

Sok szerencsét :)))

2012. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"ez hülyeség, mert én régen tenyésztettem Golden Retrivereket, és tudom, hogy a vemhesség már a 4. héten látszik. "


Akkor ezt magyarázd el az én kutyáimnak, h látszódjon már félidőben, és ne kelljen már pket ultrahangra vinni ahhoz h megbizonyosodjunk a vemhességről.... :o)

2012. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ha vemhes és ezt állapítja meg az orvos akkor a méhét is vetesd ki az ivartalanításnál."

Tökmindegy, hogy vemhes e vagy sem, a méhét akkor is kiveszik. Legalábbis a 99%-ban így műtenek.

Azt hallottam, hogy ha különféle szervezeteknél van ivartalanítási akció, akkor ők csak a petefészket veszik ki. Ugyanis ők a felesleges szaporulat megelőzése érdekében szervezik az akciót.

De ha a kutya méhét nem veszik ki, abból később még lehet gennyes méhgyulladás...igaz kisebb az esélye, hiszen a petefészkek eltávolításával leáll a hormontermelés. De ha már megműtik, akkor érdemes külön rákérdezni, hogy a petefészket és a méhét is eltávolítják e.

2012. aug. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem álvemhes, de ez egyáltalán nem biztos. Az én kutyám is álvemhes volt, nekem 2-3 hét múlva elmúlt. De szerintem mindenképp nézesd meg egy állatorvossal, ő biztosan többet tud mondani. :)
2012. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De az álvemhesség 2 hónappal a tüzelés után jön ki, amikor a kutyának elméletileg szülnie kéne ha vemhesült volna.
2012. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De egyébként az is lehet hogy a hormonok miatt hízott.

Vagy csak pusztán picit meghízott..

köszönöm a válaszokat.Valaki tud akciós ivartalanítást?

2012. aug. 28. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!