Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A frisbee-s kutyákra nézve...

A frisbee-s kutyákra nézve nem káros az a rengeteg kicsavart ugrás, amiket a korong elkapásához sokszor kivitelezniük kell?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik maga a sport, eszem ágában sincs elítélni, csak ma ezt a videót nézve eszembe jutott, hogy vajon ez a kutya hány száz, vagy inkább ezer ilyen mozdulaton van túl, és hogy ezt meddig bírja a gerince, meg úgy általában a teste:

http://www.youtube.com/watch?v=RBoxeRuIHIo



2012. aug. 27. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem egyáltalán nem árt nekik.
2012. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Érdemes lesz majd utánanézni a mostani fiatal kutyáknak kb 8-9 éves korukra. Akkor megkapnád a választ.
2012. aug. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na igen, ezen is filóztam, hogy van-e már olyan régi ez a sportág, hogy legyenek kiöregedett kutyák, akikből lehet ítélni. Mert ugye tapasztalatok nélkül lehet agyalni, csak nagyjából felesleges :)
2012. aug. 27. 23:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem káros ha ésszel csinálod. Magyarországon nem olyan öreg ez a sport - 6-7 éves, de Amerikában már bőven elég idő eltelt, h lehessen látni a mellékhatásait. De a titok, h nem szabad széthajtani a kutyát, kölyökkutyának 1 éves koráig nem dobjuk hanem gurítjuk a korongot, ha dobjuk is, akkor sem úgy h ugrania kelljen érte, és freestylet ahol meg pláne ugrania és kitekerednie kell nem csinálsz vele fitalaon amíg fejlődnek a csontjai. Amikor már felnőtt akkor is ésszel!! Nem árt ha tisztában vagy a kutyamasszázs elemeivel h bizonyos időközönként kimasszírozd a kutyád izmait. Valamint 1,5 évesen egy szűrést én megcsináltatnék, majd később 3-4 év múlva.
2012. aug. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek olyat akinek keresztszalag szakadása lett:( mondjuk talán a magasabb, nagyobb testű kutyáknak nem javasolt, ők sokkal sérülékenyebbek szerintem.
2012. aug. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Akumi! Szerintem akkor nem annyira káros, ha a gazda megfontoltan, ésszel csinálja. Betart egy pontos edzést, nem hajtja túl az állatot, két edzés között hagyja kipihenni. Az állatorvosnál időnként szűrést végeztet el, így figyelemmel kíséri a kutya állapotát. És nem akar soha többet, mint amennyit a kutyája jelenleg tud.
2012. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha odafigyelve, rendesen csinálja az ember, akkor nem lehet olyan nagy gond belőle, ami maradandóan árt a kutyának. Ezalatt azt értem, hogy nem fog évekkel előbb meghalni, vagy ilyesmi.

Az a titka, hogy a kutyát megfelelően be kell melegíteni, és a flipet meg hasonló megerőltető ugrásokat nem szabad gyakran csinálni. Egyszerre 3-5 percnél többet nem szabad még edzésen se dobálni neki, pihentetni kell közben sokat.

Szóval ha az ember tényleg odafigyel akkor nem lehet belőle nagy gond. Balesetek persze előfordulhatnak, mint az emberi sportokban is.

2012. aug. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!