Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nemű kutyák válasszak?

Milyen nemű kutyák válasszak?

Figyelt kérdés

Van egy egy újfundlandi-keverék kutyusunk, már 8 éves és hát ő a Hercegnő a családban. Szeretnénk mellé egy társat. És azt szeretném kérdezni, hogy e három kutyafaj közül melyik lenne leginkább hozzászoktatható: skót juhász, golden retriever vagy a kuvasz.

És a meglévő szuka (már 8 éves) kutyához milyen nemű társ kellene, hogy jól kijöjjenek.


2012. aug. 28. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:

a 3 közül a golden retriever a legalkalmasabb,a többi kettő juhász ill. pásztor kutya.Mivel a 2-nek vérükben van a terelés aggódhatnak gondok,problémák később.

A kutyád féltékeny?hamis?vagy egyéb ilyen tulajdonsága van?

Ha nem akkor nyugodtan vehetsz mellé szukát.De ha igen vegyél mellé egy kis kan retrievert(lehetőség szerint 2-5hónapos kor között legyen),ha nem baj hogy lesznek kiskutyák és el tudod helyezni máshol,akkor nem kell ivartalanítani.De szerintem ahogy meghozzátok a kiskutyát haggyátok míg megszokják egymást megbarátkoznak,,vártok kb. 2-3 hónapot,majd féléves kor után ivartalaníttatod.

Ha túl korán van akkor majd az orvos megmondja mikor van itt az idő ivartalanítni.Sajnos én még nem vagyok állatorvos de még 5 év a gimiből meg 5,5 az egyetem és állatorvos vagyok:D

2012. aug. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

k9szi á választ. Az igazság az, hogy nem tudom, hogy féltékeny lenne-e. Most mindent ő kap meg és szerintem kevés olyan kutya van, amelyik ilyen luxusban él, nagyon sokat foglalkozunk vele, így nagyon okos és türelmes lett. Egy fél éve elütötte egy autó sétáltatáskor( akkor 3 hétig ápoltuk) azóta még inkább ragaszkodik hozzánk.

Szóval nem szeretném, ha féltékenység törne rá. ja és igazából nem nagyon kis kutyára gondoltam, mert teljesen tönkretenné a kertet...

2012. aug. 28. 09:36
 3/7 anonim ***** válasza:

A kuvasz nem terelőkutya, hanem pásztorkutya. A kuvasszal nem tereltek, s én még nem is láttam egy olyat sem, aki akár csak akart volna terelni. A skót juhász népszerű fajta, viszonylag kevés olyan van, aki ösztönerős, ha igen, akkor sem csipked.

A kuvasz békés fajta, nem hiszem, hogy probléma lenne vele, én tuti kuvaszt választanék. Ha ivartalanítva van a kutyátok, akkor bármelyik nemű jó mellé. A szukák a kanokkal sose rivalizálnak úgy, mint két szuka egymással.

2012. aug. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem vesztek újfundlandit, temperamentumban is jobban illene hozzá és csodálatos kutyák, de gondolom nem kell neked mondanom. :)
2012. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Giniras!

Én is azt mondtam hogy pásztor kutya!

Tanulj meg előbb olvasni!

2012. aug. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te tanulj meg olvasni (vagy szövegérteni), ill. akkor tanuld meg, mit jelent a pásztorkutya, vagy legalább ne írj olyat, hogy a kuvasz vérében ott a terelés! :D
2012. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De igazság szerint az lenne a legjobb, ha viselkedni megtanulnál, a többi mellékes.
2012. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!