Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugtató spray kutyáknak,...

Nyugtató spray kutyáknak, vélemény?

Figyelt kérdés
Hallottam hírét, hogy van egy olyan spray, amit ha befújjuk vele a lakást akkor megnyugtatja a kutyát és nem rombol! Hallott erről valaki? Véleményekre lennénk kiváncsi a férjemmel ezzel kapcsolatban. Sajnos ha elmegyünk otthonról a kutyusunkat az előszobába csukjuk ki de mindig lerágja a lambériát és a levélbedobót is! Teljesen szétszedi a lakást, ezért volna szükség rá!
2012. aug. 28. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha létezne is ilyen, nem oldaná meg a kutya problémáját, max. a tiéteket. Na meg nem lehet élete végégig nyugtatózni a kutyát. Keress rá, hogy "szeparációs stressz" meg "falkavezérség", rögtön világos lesz, miért rombol és mit tegyetek ellene :)
2012. aug. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Férjemet teljes mértékben elfogadja falka vezérnek, ezzel nincs is gond,m ha elmegy otthonról előtte órákat játszanak meg futkároznak, ha hazaérnek a kutya már alszik is, de fél óra távollét után is képes rombolni
2012. aug. 28. 11:18
 3/10 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy :S

Ismerek egy kiképzőt, akinek az egyik kutyája már úgy került hozzá, hogy szeparációs szorongása volt, a kutyában annyira rögzült a viselkedés, hogy egyszerűen nem javult a helyzet, pedig nem kétséges, hogy ki a falkavezér, sajnos ez eléggé összetett dolog.

Ti kutyátok mióta csinálja?

2012. aug. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
10 hetesen került hozzánk direkt ugy terveztük, hogy szabin voltunk mindketten hogy szokjon minket ne hagyjuk őt egyedül. Most 10 hónapos (beagle) és körülbelül 7 hónapos kora óta egyfolytában ezt csinálja. Imádjuk rengeteget játszunk vele, sokat tanítjuk, a parancsokra egyből reagál, ha másik kutyust lát, természtesen ilyenkor nem hall..:)
2012. aug. 28. 11:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is ismertem egy beagle-t, rombolt ő is, neki 1 éves korára már 3 gazdija volt, akinél én megismertem, már ő is tovább adott rajta...


Nem nagyon tudok mit tanácsolni :S

2012. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem baj, azért köszönöm a válaszaidat!
2012. aug. 28. 11:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyakoroltátok vele az egyedül maradást, vagy csak hipp-hopp eltűntetek órákra?
2012. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze hogy gyakoroltuk vele.
2012. aug. 28. 11:57
 9/10 Hovarju ***** válasza:

Az egyáltalán nem "természetes, hogy olyankor nem hall", ha másik kutyát lát. Nincs tekintélyetek előtte.

Ez szerintem egyértelműen szeparációs stressz.

A fizikai elfárasztás kevés neki, végeztessetek vele feladatokat, amivel az agyát is lefoglalja és szellemileg is lefárad.

Esetleg járjatok vele kutyasuliba. Általában remek társaság kutyának, gazdnának egyaránt, és mindannyian sokat tanulhattok belőle.


A nyugtató sprayt még nem próbáltam, de nem nagyon hiszek benne.

2012. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ja, ha bármikor is alkalmi süketet játszik, akkor ott azért nem 100%-os az az irányítás. Na meg nem elég, ha párodat elfogadja, mert attól még érted aggódhat. Szóval gyúrjatok rá erre még egy kicsit, egy beagle-nél amúgy sem árt a még egy kicsit több szigor :)
2012. aug. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!