Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan jutalmazzam a kutyám...

Hogyan jutalmazzam a kutyám ha valamit jól csinál? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés
A kutyámat nem érdekli a jutalomfalat. bármi is legyen az, amikor kiképzés van akkor nem eszi meg hanem kiköpi. Viszont ha valami eldobható játékot veszek elő onnanstól kezdve oda az egész koncentrálásának. Onnanstól már csak a játék van a szeme előtt. Túlságosan apportír orientált. Nem tudom ez valami vadászkutya hajlam? Szóval bajban vagyok, mert amúgy meg nincs sok lelkesedése ahhoz, hogy valamit tanítsak neki, mert egy ideig csinálja, aztán lefekszik, meg meghúzza magát pedig nem változtatok a viselkedésemen nem vesztem el a türelmem. Mivel tarthatnám fent az érdekeltéségét?? És mivel jutalmazhatnám ha vamait jól csinált?

2012. aug. 28. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Legyen éhes a kutya, nem éhes mert ha éhes lenne nem köpné ki a jutifalit. Legyen változatos a jutifalat virsli sajt husi keverve. Vagy Balabanovos módszerrel is tanulhattok ha érdekli a hurka keress rá ;)
2012. aug. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A játékot ne tartsd elöl, hanem tedd zsebre vagy övtáskába, és csak akkor vedd elő, amikor megcsinálta a kutya a feladatot. Vagy még jobb, ha egyszer kivárod, amíg mégiscsak nekiáll koncentrálni, mert addig nem adod oda neki a játékát, amíg meg nem csinálja a feladatot.

De alkalmazhatsz egyszerű szóbeli dicséretet meg simit is, abból is ért a kutya.

2012. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
CSak este kap enni akkor is ponots adagot. Nem tudom mennyire lehet éhes másnap délután xDD Nem érdekli a hurka. Ő csak azt szereti ha eldobom és, ő visszahozhatja. Nem fogja meg sose. Ha a kezembe van csak azt várja, hogy eldobjam. Hát igen a sima dicséret is jó, de nem hiszem, hoyg elég motiváló.
2012. aug. 28. 12:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen kutya a suliban (igaz nem átlag gazdié, hanem munkára szelektált kutyánál), úgy orvosolták a problémát, hogy a játékról 1-2hétre teljesen letiltották a gazdit és kutya-gazdi játékot írtak elő, valamint a kaját kézből adatták, nem volt se reggeli, se vacsora, első 2-3nap köpködte még a kaját meg nem akarta elfogadni jutalomként, utána egyre jobban ment az egész. 2hét alatt eljutottak arra a szintre, hogy játékkal és kajával is egyaránt motiválható.

Tanítani meg addig kell amíg élvezi, ha ezt túlhúzod és már lefekszik akkor ott valamit nem jól csinálsz, addigra megunta. Nem tudom hogy szoktál vagy próbálsz vele gyakorolni, de próbáld meg azt, hogy rövid ideig kb 5percig foglalkozol vele, majd 3percig játszotok ha elég lelkes a játék után akkor még 3-5perc attól függően, hogy hogy bírja, majd egy hatalmas játék. Ha ez már gond nélkül megy, akkor lehet növelni a tanítás hosszát.

2012. aug. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!