Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporított kutya és csak...

Szaporított kutya és csak szerencsém volt?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves pulink 5 ezerért vettük vidékről, ahol egy pajtában voltak a szüleikkel.Nagyon boldogok és aranyosak voltak ezért hazavittünk egy fekete színűt.Nem voltak törzskönyvesek, de az akit elhoztunk most 7 éves és semmi baja nincs és nem is volt.

Ez is egy szaporító volt??


2012. aug. 28. 14:34
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
73%

Miért, szűrve voltak a kutyái genetikai betegségekre, volt oltva a kölyök, bolthairtva, féreghajtva, meg a szülei is? Tudatos párosítás volt, vagy csak az egyik puli felcsinálta a másikat? Foglalkozott a szocializációjukkal, vagy csak nőttek a pajtában, mint a gaz?

Egyébként meg nem minden szaporított kutya lesz beteg, csak sokkal nagyobb az esély rá, hogy valami nem fog vele stimmelni. A tiédről is kiderülhet még mellesleg, hogy valami nem oké vele, hét évesen még legalább ennyi van neki hátra.

2012. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
72%
Mi ez h na erre mit léptek?
2012. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
46%

Itt mindenki azt fogja mondani, hogy igen csak szerencséd volt...

Egyébként én is sok kutyáról tudok, aki ,,szaporitótól,, van és semmi bajuk nincsen, szép életkort megéltek egészségesen. Persze van olyan ami beteg lesz.De tudok olyanról is ami tenyésztőtől még is beteg lett...

Szerintem egy kicsikét túl van lihegve ez az egész téma, engem már nem is érdekel ki mit gondol vagy mond.

Megkell nézni a szülőket, a helyet, beszélgetni kicsit avval akitől veszed a kutyát stb. és ha úgy tűnik, hogy minden rendben, akkor ellehet hozni onnan egy kutyust.

Aki meg olyantól is képes kutyát venni aki csomagtartóban árulja, meg kis ketrecekben tartja a kutyáit az magára vessen és ne lepődjön meg ha keveréket kap, vagy pedig beteg lesz a kutya. Az ilyenektől nem szabad vásárolni. Nekem ez a véleményen.. Jöhet a lepontozás.:)

2012. aug. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
88%

Igen. De attól még nem törvényszerű, hogy beteg lesz. Mondjuk megnézném, hogy mennyire felel meg a standardnek...

Amúgy nekem is szaporítótól mentett "fajtatiszta" kutyám van, 20 ezerért vettem. A roh@dék gazdája meg akarta ölni, mert méhgyulladása lett, és nem akart rá költeni. Szaporítani bezzeg jó volt...


"Na erre mit léptek?" - az ember zsebében kinyílik a bicska az ilyen provokatív kérdésektől. Erre csak annyit mondanék, hogy az az ember is sokat tett azért, hogy még több gazdátlan kutya legyen a menhelyeken.

2012. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
33%

Az a baj, hogy itt mindenki mindenkit egy kalap alá vesz...

Szaporitóból is van olyan aki normálisan neveli meg tartja a kutyáit és szereti őket és nincsen velük semmi probléma.

Nem csak azok vannak akik ha betegek lesznek a kutyák, akkor már nem kell, meg kis ketrecbe tartja moslékon és még sorolhatnám. Ezeket én is rühellem. De van olyan aki normálisan tartja, nem tudom miért kell azokat is basztatni.

Vagy akkor vegyek én is egy kalap alá minden tenyésztőt, mert néhányról tudom, hogy csal?

2012. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
Nekem is "fajtatiszta", utcáról mentett kutyám volt. Kölyökkorában beteg volt, kikezeltettük. És onnantól kezdve makk egészséges....szép kort megélt.
2012. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
85%

Mit lépünk ? Semmit. Már ne is haragudj de hidegen hagy hogy van egy kutyád ami szapis és mégis egészséges. Miközben rengeteg a beteg szaporítós kutya. Kivétel erősíti a szabályt.

Nem tudjuk a szülők előéletét hányszor ellették az anyát , milyen genetikájúak a szülők. Lehet jó kis kutyák voltak épp ezért nem beteg a tied bár hozzáteszem semmi garancia rá hogy nem is lesz az. Azt meg nem tudhatjuk hogy a standardjének mennyire felel meg.

Egyébként a betegségeken kívül a szaporítókat a kutyák tartási körülményei miatt is nagy elítélik ami szerepet játszik a kölykök életminőségét illetően is.

Örülj hogy egészséges lett a kutyád és ne írj ilyen provokatív kérdést mert tényleg kinyílik az ember zsebében a bicska.

Lehet lepontozni , látom valami szaporító majom idetévedt és pontozza le a normális válaszolókat is.

2012. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
82%
14:49-es! Látom pont a lényeget nem érted. Semmi, de semmi szükség nincs - jobban mondva lenne - szaporítókra. Aki megteheti, hogy tenyésztőtől vegyen kutyát, annak hajrá, sok sikert, örülök, hogy megvalósítja egy álmát. Akinek nem telik (és ezek vannak többségben) azok előtt nyitva áll az összes menhely és gyepi kapuja. Amíg több, mint MSÁFÉL MILLIÓ gazdátlan kutya van, addig ne szaporítókhoz játjanak már a "kispénzű" emberek.
2012. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztés ennél azért összetettebb.

Az a baj a jó körülmények közül, "Fifikének legyen legalább egyszer egy alma" típusú (számomra) szaporítókkal, h ők a nagy szeretetben a szerencsére bíznak mindent. Figyelmen kívül hagyják a fajta preferált tulajdonságait, a kinézetet, néha még az egészséget is, és mivel legtöbbször tk nélkül adják, így a nyomonkövethetőséget. És ezek a dolgok egyesével is egy fajta "torzulásához" vezetnek, hát még együtt... lásd labrador, golden, német juhász, yorkie, spániel, beagle, magyar vizsla és még sorolhatnám a divatfajtákat, akik az ilyen gondos, jó körülmények közül kutyákat eladó "szaporítók", de az biztos h nem tenyésztők.


De a probléma adja magát a másik oldalon is, h az emberekben nincs annyi igényesség, h a választott fajtát megtiszteli azzal, h csak olyan helyről vesz, ahol karakteres és típusos, a fajta érdekeit szem előtt tartó Tenyésztőtől vagyen olyan fajtát amit választott. És lehet jönni a pénzzel persze... én is abból élek és hozzáteszem nem olyan sokból, de 1 év alatt összegyűjtöttem egy olyan kutyára amilyet szerettem volna, tisztességes helyről, nekem tetszőt, úgy h utánanéztem és tudtam mit veszek...


De sajnos a kereslet szüli a kínálatot és amíg az embereknek az fontos csak h hogy néz ki, és ha már hasonlít akkor "jó lesz, jöjjön minél olcsóbban", addig marad ez a fajta szemlélet...

2012. aug. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerencséd volt az biztos, én sajnos nem így jártam. Anno 8 éve vettem a kutyámat egy szaporítótól akkor még azt hittem ő is tenyésztő, net sem volt, így ott sem tudtam utánanézni. Olcsón vettem, de nagy árat fizettem érte később. :( Százezres nagyságrendű összeget hagytam ott az állatorvosnál, hogy megtudják menteni az életét 1 évesen (rendellenesen fejlődtek a csigolyái és nyomták az ideget). Később dp., majd szemhéjplasztika(itt megint plusz több tízezres költségek). Egy életre megtanultam, hogy többet ilyen helyről nem kell venni, legközelebb, csak is szűrt kutyát veszek, olyan tenyésztőtől, akinél az egészség fontosabb. Remélem más is tanul a hibámból.
2012. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!