Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS bolha ellen valami biztos?

SOS bolha ellen valami biztos?

Figyelt kérdés
Mondjatok valami biztosat bolha ellen légyszi. Már nincs több ötletem.Van rajtuk csepp,befújtam mindent,a kutyákat is neostomosannal,meg almaecettel.Valami bolhairtó porral is,bár abból nem volt sok.Mégis mintha egyre több lenne.Fehérek a kutyák és tele vannak bolha kakával.Bolha az csak egy pár lézeng bennük.Már kézzel nyomogatom őket,de olyan hiába valónak tűnik,mert semmi változás.Meg lettek fürdetve,2 napig szép tiszták,és újra jelennek meg.
2012. aug. 28. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a kutyákat kezeled, az nem ér semmit. A neostomasannál nincs jobb. A kutyákat FÜRDESD meg az oldaltban, hagyd őket ázni 5-10 percig, utána pedig MINDEN helyet, ahol csak járnak a kutyák permetezz le. Minden egyes pontot. Ha bentiek, akkor mindenhol a padlót, a HELYÜKET (nagyon fontos!), a bútorokat, mindent. Majd ezt megismétled 1 ill. 2 hét múlva is, mert habár a peték kikelési ideje 2 hét, ez elég magas bolhafertőzöttségnek néz ki.
2012. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Neostomosan, de azzal nem befújni kell őket, hanem alaposan megfürdetni őket benne. Legalább 15 percig kell a kutyára locsolni az oldatot.

Én a 10 kilós kutyámhoz 2 ampullát használtam, kb 2 és fél liter vízzel hígítottam. Lavórba állítottam, és locsolgattam rá egy pohárral (a fejére is!!) 5 nap múlva meg kell ismételni, mert a bolha peték akkor kelnek ki.

Leöblíteni nem kell, hagyd rajtuk megszáradni! A második fürdetés után tegyél rájuk Advantixot, vagy Strongholdot.

És az egész életterüket porszívózd végig, permetezd át Neostomosan oldattal. Rongyokat inkább dobd ki.

2012. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké,akkor marad a neostomosan.Eddig még nem fürdettem benne,csak fújtam rájuk is meg az egész udvarra,a helyükre a lakásba.Az advocatét ismerem,és azt hiszem a sztrongholdot is használtam már.Utoljára kiltix volt rajtuk,az is beált,de mostanában sokat úsznak,és nem akartam fel le csatolgatni.
2012. aug. 28. 17:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Az oké hogy lemosod őket,de a bolhák akkor még a környezetükben még eléldegélnek,és sutty egy újjabb fürdetés után megint rámásznak.(Nekünk ez macskákkal fordult elő).csepegtetés,sok fajtát lehet kapni belőlü,kutyasampon,spray,porok,meg persze a környezetükben lévő bolhák kiírtása nem tom mi valami méregfélével fújtuk be a környezetüket.
2013. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!