Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha zsemle színű amstaffot...

Ha zsemle színű amstaffot feketével pároztatnak nagy az esély a kék színű kölykökre?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, bár nekem abszurdnak tűnik...

2012. aug. 28. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Én nem hiszem h a két dolognak van köze egymáshoz, én tenyésztő vagyok de nem amsztaffos, így nem tudom biztosra mondani.
2012. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A fajtában én sem vagyok otthon,de a fekete általában domináns szín.Zömében fekete kölykök lesznek.
2012. aug. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem lesz kék.

A genetika nem ilyen egyszerű. A nagyszülőket is ismerni kell.

2012. aug. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, ki szerint lehetséges ez, de közöld vele, hogy ez genetika, nem pedig rajzóra a suliban. Itt nem jön ki egy harmadik szín, ha kettőt összekever..... A fekete szín domináns a többi felett, így a nagy esély a fekete kölykökre van. Persze minden attól függ, hogy a két kutya hordozza-e a D locusán a d vagyis hígító gént. Ugyanis egy kutya akkor lesz kék, ha az öröklött fekete színe mellé mindkét szülőjétől örökli ezt a gént. Vagyis a genotipusa ezen a locuson dd. Ha Dd, akkor marad fekete.
2012. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Winner of Royal Hill ***** válasza:
81%

Utolsó ez szép volt :))

De szerintem nem értette meg :))))

2012. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
nem. A kék szín a feketének egy hibás gén miatti félhígulása.
2012. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért ne értette volna meg? Én se vagyok genetikus, mégis értem!
2012. aug. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kék szín, génhibás fekete...nem örülnék ha kék kutyáim születnének :/
2012. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem génhibás, ne keverd! Ez a gén több fajtánál is jelen van, hígítja a színt. A feketéből kék lesz, a májbarnából izabella..... A színek és mintázatok öröklődése elég bonyolultak tűnhet, nemcsak hígító gén létezik, hanem őszítő is, az is kék színt okoz a feketével. A hígítottól a kutya pigmentje (orr, ajak) különbözteti meg, az őszítő gén miatt kékes színezetű kutyának fekete pl. az orra, a hígítottak kék az is.
2012. aug. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, de ti hol tanultátok ezeket? én is megtanulhatom?
2012. szept. 16. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!