Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a dobermanno...

Mit csináljak, ha a dobermannom nem szereti a kisgyerekeket és meg is kapja őket?

Figyelt kérdés

A dobermannom 4éves és én(13) ha barátaim jönnek át el kell kerítenem a másik udvarban mert megharapná őket.De a kiszámíthatatlan és így nehezen viszem el sétálni. Egyébként más kutyákkal se jön ki jól :( mit tegyek????

Pedig jó nevelést kapott ... :)



2012. aug. 29. 11:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem, nem kapott jó nevelést.
2012. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Antiszociális, rosszul nevelt kutya. Komoly sérülést is okozhat majd, eddig szerencsétek volt.
2012. aug. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó nevelést kapott??

Törpikém, a jó nevelés azt jelenti, hogy a kutya szófogadó, és nem mutat agressziót semmivel és senkivel szemben. Vagy még ha meg is ugat valakit, akkor Te rászólsz, és ő abbahagyja. Ezt jelenti a jólneveltség.

2012. aug. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

13 évesnek nem kell dobermann. Én nem engedtem volna, max labradort vagy berni pásztort. Sajnos sok ember nem megfelelő fajtát választ és nem is a fajta igényeinek megfelelő nevelést, ellátást nyújtja.


Kérjétek szakember segítségét mielőtt baleset lesz, mert a kutyánál nem tisztázottak a rangsorbeli viszonyok. Ha nem bírtok vele ajándékozzátok olyannak aki ért hozzá.

2012. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Árulnak egy olyan eszközt, aminek az a neve, hogy "szájkosár". És van egy 4/2010. (II.26.) sz. Kormányrendelet, amely előírja, hogy az ilyen kutyákon sétáltatás közben kötlező alkalmazni. Ha ez megvan, akkor keresni kell egy jó kutyaiskolát ahol sok-sok munka árán segítenek rendbe rakni a kutyát és utána a szájkosár is elhagyható.
2012. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
de nem mi neveltük hanem úgy hoztuk el egy helyről és ott azt mondták h jó nevelést kapott :(
2012. aug. 29. 12:07
 7/18 A kérdező kommentje:
szoktunk rá szájkosarat tenni !!!!!
2012. aug. 29. 12:08
 8/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) egyébként családon belül nagyon okosan és aranyosan viselkedik csak az idegenekkel olyan fura
2012. aug. 29. 12:12
 9/18 anonim ***** válasza:
Na akkor két dolgot tehetsz. Mivel tudod milyen a viselkedése, ezért elkerülöd az olyan helyzeteket, amiből baj lehet, és szakember segítségét kéred, aki segít a kutyanevelésben.
2012. aug. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem ez teljesen normális :) Nekem van egy pitbullom ês egy kaukázusi juhász kutyám kedvesek aranyosak játékosak ha bejön velem valaki akkor azzal,"normálisan " viselkednek de isten óvja aki sötétbe megpróbál bejöni :D
2012. aug. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!