Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatásnál előfordult...

Kutyasétáltatásnál előfordult már veletek, hogy ha egy inger gazdagabb helyre érkeztetek akkor újra húzott a kutya és korrigálni kellett?

Figyelt kérdés

Sétáltatásnál egyébként lábatok mellett megy a kutya ? Vagy engeditek,ameddig a póráz tart de laza maradjon,hogy eltávolodjon a lábatoktól és szaglásszon?


Amikor lábatok mellett sétál,mennyire engeditek őt előre? Én arra törekszem,hogy amikor lépek előrébb legyen a lábam,mint a kutya feje. Mi számít már beelőzésnek a kutya részéről?



#kutyasétáltatás #séta a kutyával
2012. aug. 29. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy az utcára érted, vagy pedig nagy füves területen való sétára. Az utcán röviden van fogva, hogy nehogy kiugorjon az autók elé (idős már, és nem hallja már úgy a zajokat) a füves területen pedig teljesen kihasználhatja az automata póráz adta szabadságot, persze ilyenkor is nézem a mozgását, nehogy szemét, kóbor állat vagy esetleg egy mély gödör keltse fel az érdeklődését.
2012. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
amikor a járdán sétálunk ahol ember is jön velünk szembe akkor láb mellett laza póráz, de ha elhagyatottabb helyen megyünk akkor kicsit előrébb engedem (2m-es a póráza)hogy tudjon szaglászni aztán ha elkezdene húzni akkor korrigálom és újra laza póráz..
2012. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utcán láb mellett laza póráz, ha 5-10cm-el előrébb van nem zavar, úgyis pár lépés múlva újra mellém kerül, szóval nem rángatom vagy büntetem ha 1x-1x kicsit 'kilép'. Ahogy a futtatóra/mezőre/találkahelyre érünk (mikor hova) pórázról leveszem és parancsra mehet, addig szintén láb mellett van (ezt még gyakoroljuk, de fiatal van még időnk).

Utcán nincs jelölés, szaglászás, ahogy elengedem (szóval) onnantól kezdve felőlem állhat akár fél órákat is egy fűcsomó felett és jelölgethet kedve szerint.

Ha olyan helyen vagyunk ahol nem tudom elengedni, akkor természetesen a póráz teljes hosszát kihasználhatja (normál kb 120cm-es) és szagolhat, jelölhet, de erre megint van külön parancsunk.

2012. aug. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Városban utcán általában mehet, amíg tud, csak ne húzzon, ne feszüljön a póráz. Nagyobb tömegben, szűkebb helyen, bizonyos körülmények között magam mellé hívom. Itt nincs pontos lábnál követés, csak kb. legyen mellettem. Ha dolgozunk, gyakorolunk, akkor viszont még 2-3 centi eltérés sem megengedett, szigorúan hozzá kell érnie a vállának a lábamhoz és állandó szemkontaktus van. Ide más vezényszavat is használok értelem szerűen, mint mikor csak városban kell, hogy a lábamnál battyogjon.

Egyébként én faluban lakok, nem szoktam pórázt vinni magammal, nem szükséges. Városba hetente 1-2 alkalommal megyünk, szinte csak akkor lát nyakörvet és pórázt a kutyám. :)

2012. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Huhh, jó sok kérdés :D


Alapeset: póráz nélküli séta, mehet össze-vissza adott keretek között, illetve addig, amíg kérésre visszajön, megáll, láb mellett halad, nem megy oda más kutyához, stb.


Pórázon 90%-ban láb mellett jön laza pórázon szaglászás és dolga intézés nélkül. Engedéllyel mehet előre szimatolni-dolgát végezni a póráz teljes hosszában, minimálisan húzhat is: ugyanis azt nagyon utálom, mikor fogom a póráz végét, de kiskutya úgy gondolja, hogy mégse megy messzebb, ezért a póráz a földre lóg, vagy ismét vegyem rövidre...ilyenkor ismételt "tovább, mehetsz" engedéllyel megy az élen tovább :)

Ha nagyon odavontatna egy fához, akkor megállok, Argos is megáll, rám néz, majd "lassan" parancsra laza pórázon odamehet a fához :D

Nekem az nagyon kényelmetlen, hogy a lábam a kutya feje előtt legyen :O A láb melletti séta az, mikor a lapockája van a lábammal egy vonalban.

Beelőzésnek igazából már az számít, ha 1 cm-vel is a lábad előtt van...


Rendezvényeken, ahol muszáj a póráz használata, a hámra szoktam kapcsolni a pórázt: itt engedem, hogy arra menjen, amerre akar, húzhat is...ilyenkor úgy vagyok vele, hogy legyen neki is szabadság, "gyereknap", érezze jól magát...persze nem egész nap művelheti ezt...váltogatom intervallumszerűen a lábnál való közlekedést a "szabad" pórázos sétával.

Pl. most hétvégén kis területen voltunk millió kutya közt, nem akartam elengedni, mert ment csajozni és a hangos zene miatt nem akartam üvöltözni :) Ezért a hámra kapcsolt pórázzal mehetett, amerre látott, vontathatott is pórázon lévő kutyákhoz...ezzel igazából magam ellen vallok, mert nálam pórázon nincs kutyázás és pórázos idegen kutyához nem is mehet oda...de ugye ez nem hétköznapi szitu :D

De amikor azt mondtam, hogy elég volt, mellém, akkor jött szépen lábnál

2012. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!