Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdekelne, hogy valaki nézeget...

Érdekelne, hogy valaki nézegette-e már esetleg, melyik kutyatápok a legjobbak? Mi elkezdtük, de nem jutottunk dűlőre.

Figyelt kérdés
Első alkalommal Friskies-t vettünk, utána Royal Canin-t és nézegettük a Happy Dog-ot is. De pl a Happy Dog szinte mindenből kevesebbet tartalmaz, mint a Friskies, pedig jóval drágább.

2012. aug. 29. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezek nem épp a legjobb minőségű tápok...

Amik szerintem a legjobbak: Acana, Orijen, Eukanuba, Taste of the Wild, N&D, Brit, stb.

A gabonamentesek, prémium kategóriások a jók.

Itt egy oldal, ahol leírják milyen összetevőjű táp a jó a egy kutyának:

[link]

A fent említett tápok közül néhánynak a leírását meg tudod nézni itt, és rendelni is tudsz belőlük:

[link]

De van több oldal is, pl.:

[link]

[link]

[link]

13/L

2012. aug. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Proplane
2012. aug. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Orijen,Acana,Taste of the wild,Brit Care,Brit,Happy Dog,Pro plan.
2012. aug. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Maxitabi ***** válasza:

Azért a HD és a Friskies öszehasonlítását durvának találom.. Sokkal jobb táp-bár szerintem csak közepes..

A táp akkor jó, ha részletes összetevő felsorolást látsz-%-ra lebontva, nemcsak fehérje stb.. Nincs benne: cukor - se karamell, fruktóz és társai;színezék sem, ízfokozók, állati melléktermék és nincs benne mesterséges adalékanyag, főként pedig tartósítószer!!

Én a gabonamentes tápokra szavazok, de nem minden kutya gyomra bírja.

Ezek alapján (én sorrendem):Orijen, Taste of the Wild, Natural & Delicious, Acana gabonamnetesek, Brit care.Jó még: Applaws, Luposan, Platinum, Dado, Cibau...

Az amerikai dogfoodanalysis.com oldalon megtalálod az 1-6 csillaggal értékelt tápokat. (Persze sok nem kapható közülük nálunk).

Ja, és RC szerintem túl drága (pro plan is) a beltartalomhoz képest..

2012. aug. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a kutyáimnak Dog Chow-t adok és semmi bajuk, nem vagyok a drága kutyatáp híve amiből 3kg 10.000Ft én az ilyen 3-4-5ezreset veszem és fénylik a bundájuk meg olyan egészségesek az idősebbik még nem is volt beteg a kicsi se de ő még fiatal 3hónapos :)
2012. aug. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És mi a gond a gabonával? A kutyák nagyon sokszor kapnak pl rizst, tésztát és prémium tápoknál is láttam olyat, hogy rizs van benne.

A Frikies-nél mi is meglepődtünk, mert mindenhol azt írják, hogy az a legrosszabb tápok egyike. Egyedül a foszfort nem találtuk meg rajta, szinte minden másból több volt mint a HD-ban.

Aztán azt is olvastam, hogy egyes nyomelemek, pl szelén nagy mennyiségben toxikusak, azt is szeretném azért elkerülni. :-)

2012. aug. 30. 12:26
 7/10 anonim ***** válasza:

A legjobbak a gabonamentes tápok, taste of the wild, orijen, acana gabonamentes, brit care, natural and delicious.

Ezek után jönnek minőségben azok a tápok, melyek ugyan már tartalmaznak gabonát, de nem abból áll szinte az egész táp. Az összetevőket megnézve mindenképp hús van első összetevőként felsorolva, ebből is a legjobb a dehidratált hústartalomnak a feltüntetése (a friss hús 80%-ban víz és a maradék 20%ban hasznosítható fehérje csak, a víz meg ugye a feldolgozás során eltűnik a tápból). Most itt el lehetne kezdeni sorolni, hogy mik a jók még, de a legjobbakat kérdezted.

Ha tudsz angolul akkor érdemes a [link] -on megnézni pár tápnak a besorolását és hogy mi alapján értékelték őket (amerikai-kanadai tápok adatbázisa, a brit és farmina... tápok sajnos nincsenek benne, de pedigree, royal, acana, orijen...igen, így kiindulásnak tényleg jó).

2012. aug. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha megengedheted magadnak, akkor mindenképp Taste of the Wold-ot vegyél. Az a legjobb táp.
2012. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Wild
2012. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Maxitabi ***** válasza:

A kutya nem eszik gabonát, mivel ragadozó, pontosabban dögevőkhöz áll közelebb. Igaz, megeszi a farkas is a zsákmányállat beleit-amiben fűfélék vannak, nem igazán gabona. Nem tudják megemészteni rendesen!! Nekik az állati fehérje, zsír stb kell!

[link]

2012. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!