Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák érzékelik a szén-mono...

A kutyák érzékelik a szén-monoxid szagát? Szóval jeleznek, ha baj van?

Figyelt kérdés

2012. aug. 29. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, most keresgéltem ilyen híreket, és általában a kutyákat is menteni kell belőle. Egy olyan hírt találtam, ahol a kutyák mentettek meg egy gyereket, de az is valószínű azért volt, mert látták, hogy anyuka elájul, és ezért mentek fel a lányához ugatva, hogy baj van.
2012. aug. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
A kutyák nagyon okosak sok mindent megéreznek!
2012. aug. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Így van, a kutyák okosak, ettől még nem bíznám rájuk azt, hogy ugat-e, ha a levegőben szén-monoxidot érez...

Pláne, hogy a szén-monoxid alulról kezdi el megtölteni a szobát, tehát lehet, hogy már rég elájulna, mire egyáltalán jelezne.

Ezért van érzékelő, az biztonságosabb, mint egy állat.

[Állatvédők kedvéért: embert sem mernék arra a célra alkalmazni, hogy szóljon, ha szén-monoxid van a levegőben.]

2012. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
A CO szagtalan, így nem hinném.
2012. aug. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sajnos nem 100%, mivel már előttem írták szagtalan. Bár előfordulhat, hogy észleli a kutya de nem eldöntött dolog, hogy a gáz összetevője, vagy az emberi test megváltozott kipárolgása miatt lehet
2012. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
3: A szén-monoxid könyebb a levegőnél, úgyhogy felülről kezdi megtölteni. 4,5: És honnan tudjátok, hogy attól, hogy az ember számára szagtalan, attól még a kutya számára is az, hiszen az ibolyántúli sugárzás is "színtelen" az emberi szem számára, a rovarok, ragadozó madarak mégis látják.
2012. aug. 31. 12:24
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy érzi-e, de egy biztos.


Általában a kutyákat az ilyesmi jelzésére tanítani kell, mint a bomba, drog, ember kereső kutyákat is.


Természetesen néhány kutyában erősebb a veszélyt jelző ösztön, de ez szinte 0 jelzési garanciát jelent egy hobbi kutya esetében, ami sose volt ilyesmi irányban tanítva, képezve.

Nagyon ritka, ha egy otthoni, hétköznapi kedvenc jelzi, ha baj van, sajnos nem családi filmben élünk.. :)

2012. aug. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
igen :) a kutyák orra sokkat érzékenyebb mint az emberé tehát előbb megéreznek szagokat és ösztönösen ugatnak :)
2012. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De ha szagtalan, akkor mit érez?

A ultraibolya az emberi szem által már nem érzékelhető tartományban van, ez tiszta sor. De a CO-ra soha nem mondják, hogy az emberi orr által nem érzékelhető szagú.

2012. aug. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A szagtalanság fogalmát az emberi orrhoz viszonítják. Van szén-monoxid érzékelő, tehát elvileg lehetne biológiai érzékelő is, például a kutya orra. De valószínűleg vagy a kutya sem érzékeli a szén-monoxidot, vagy érzi, de nem gondolja veszélyesnek, ezért nem jelzi. Ezerféle szaggal szokott találkozni, nem fog minden újra vagy furcsára elkezdeni hisztériázni, csak ha azt gondolja, hogy az nagyon veszélyes.
2012. aug. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!