Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért divatkutya az Amstaff?

Miért divatkutya az Amstaff?

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 01:03
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Talán mert szép, sportos, játékos, ember centrikus, tökéletesen megbízható gyerek mellé is és koránt sem sokkal nehezebb a szocializálása és nevelése, mint más terriereknek. Azért ahogy látom, most már első sorban nem azok tartanak ilyen kutyát, akik csak menőzni akarnak vele. Talán kezdenek az emberek végre ráébredni a bull típusú terrierek valódi tulajdonságaira.
2012. aug. 30. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz rá válaszolni, talán különösebb oka nincs is. Egyszerűen ugyanúgy elterjedt, mint a német juhász, havanese, yorki. Sokan vásárolják, mert gyakran látnak ilyen kutyát (olyan kutyát nemigen vesz senki, amiről nem is tudja, hogy létezik), így lesz 'divatkutya'.
2012. aug. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem mert sok amstaff gazdi úgy gondolja, hogy ő ettől komolyabb, félelmetesebb embernek tűnik, nem ''nyámnyila" kutyája van. Nekem az egyik ilyen kedves gazdi azt mondta a spánieljeimre, hogy azok szerinte macskák... Tudom, nem minden gazdi ilyen, de én már belefutottam párba:(
2012. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
A divatkutyák divattá válásának szerintem soha nincs különösebb oka. A tenyésztők még csak nem is lobbiznak, meg nem döntik el, mi legyen a divat, mint a ruháknál, hogy évekre előre lehet tudni a színtrendeket. Valamiért egy kicsit több olyan fajtájú kutya kezd el mászkálni az utcákon, az emberek pedig azokból a fajtákból válogatnak általában, amiket látnak meg ismernek, tehát még több lesz belőlük. Aztán ahogy elterjed, hogy ez sem lesz magától csodakutya, elővesznek valami más fajtát. A beagle például úgy látom, hogy már ebbe a korszakba lépett, egyre többen mondják, hogy nevelhetetlen, ami ugyan ebben a formában nem igaz, mert csak baromi nehezen nevelhető, de én örülök neki, mert így kevesebb olyan ember fog beagle-t tartani, akinek nem kéne. Az amstaffról is elterjed majd előbb-utóbb valami ilyen marhaság, és békén hagyják őket.
2012. aug. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!