Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időközönként fürdessem...

Milyen időközönként fürdessem a bichon havanese kutyámat?

Figyelt kérdés
milyen samponnal fürdessem és milyen időközönként ???

2012. aug. 30. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Van direkt annak a fajtának,és én akkor szoktam füröszteni,ha már nagyon piszkos,vagy büdös.
2012. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én 3-4 hetente szoktam fürdetni, illetve nyáron kicsit sűrűbben... igazából ha nagyon vakarózik akk mindig megfürdetem... és ez olyan 3-4 hetente van, illetve nyáron sűrűbben...
2012. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Attól függ, hogy mennyire "kutya". Rohangászós, hempergős, vagy amolyan komótos sétabajnok:)


Ha jól tudom a bichonok sem hullatják a szőrüket, mindennap ki kell fésülni, és ha az előbbi akkor kb. 10 naponta fürdetni. Mert egyrészt pici és nem hosszúlábú nagykutya, a por és piszok ráragad amit nem tudsz kifésülni, a szőre nem túlélő és időjárásálló "kivitel". Másrészt pedig mi az egészségesebb? Koszos bőrrel kivárni, hogy 4-6 hét múlva fürödhessen mert tönkremegy a bőre?


Viszont a sűrű fürdetést nagyon nem mindegy, hogy mivel teszed.

Figyelmedbe ajánlom a www.zanni.hu. oldalt ott kézséggel segítenek kiválasztani a kutyádnak megfelelő, jó minőségű sampont.

2012. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Miért aki lepontozott az soha nem fürdeti a kutyáját?
2012. aug. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Havonta, és jó minőségű samponnal. Nem kell egyből a zannihoz rohanni, a gatyádat is otthagyod. Vannak más, ugyanolyan minőségű samponok is, csak nem csillagászati áron.


Ha poros, azt simán ki lehet szedni fésüvel is, nem kell egyből fürdetni. Esetenként, ha hűteni akarod, akkor érdemes a lábacskáit és a haha alját bevizezni, sima vízzel. Sokan ajánlják a sima vizes fürdetést, h az akár minden nap mehet, de én nem ajánlanám, figyelembe véve, h magyarországon a csapból milyen klóros és kemény víz folyik. Úgy kiszárítja a bőrt, hogy csak na.

2012. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát ha nem bertnáthegyije van mint mondta havanese, annál azért nem mondanám hogy drága egy 300 ml sampon 1950.- ft. amit 5:1 arányban kell higítani.


Tudod az én kutyámnak bőrproblémája volt. közel egy évig pancsoltam vele mindenféle orvos által felírt gyógysamponnal, ami 3-4 ezer forint volt! Tele istentudja milyen adalékokkal....erről ennyit

2012. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor sem szeretem a zanni-t, drága. Kiállítási kutyáknál megértem, hogy szuperbiztosra akarnak menni, de szerintem egy hobbikutyánál az olcsóbb, de gyakorlatilag ugyanolyan hatásó sampon is jó. Semmi csodálnivalót nem találtam még a zanni-s cuccokban. Nem leszólom őket, egy magánvélemény.


A bőrbeteg kutya meg hogy jön ide? Egy bőrbeteg kutyára én is azt adnám, amit a doki mond és nem azt, amit egy boltos.


Az 5:1 arányú higítás meg erős túlzás, akárhány sampont próbáltam az előírt higítással, mind túlzott volt, nem habzott, nem tisztított rendesen. Ha azt látom h 5:1-hez, akkor max 4:1-hez a valós higítási mutató. Van olyan sampon is, ami 50:1-hez kell higítani, olyan is lett, mint a víz.

2012. aug. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1,5-2 havonta fürdetjük a havanese-ünket..

mi WU2-vel fürdetjük (a száraz hajra valóval)

ismink ajánlotta,így mi is kipróbáltuk és jó, jól tisztít és a kutya nem vakarózik tőle :)

2012. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ma érkezik a kis havanese-ünk, kaja, fésű, kefe megvan, de sampont még nem vettem neki. Tippek?

(Bár a tenyésztő tegnap elvileg megfürdette nekem, de előbb-utóbb nekem is kelleni fog.)


Esetleg videó link, hogyan kell fürdetni? Vagy csináljam úgy ahogy hajat mosok?

2012. szept. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is ajánlanám a wu 2 NARANCSÁSÁRGÁT, ami száraz hajra van, de ez itt egyeseknek nem tetszik. Több kozmetikában is ezt használnak, évek óta, beválik.


A fürdetésnél lényeg, h előtte ALAPOSAN fésüld ki a bundját a tövétől, és mosás közben ne dörzsöld, csak egy irányba (fejtől farok felé) simogasd a bundát, kicsit erőteljesebben.

Kétszer mosd és mindig figyelj rá, h nagyon alaposan kiöblítsd a sampont.

Törlésnél szintén ne dörzsöld, csak itasd fel róla a vizet, esetleg kicsit nyomkodd ki.

Szárításnál szintén használj fésűt (tükrös kefét).

2012. szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!