Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz ez? Hogy a Husky kutyákat...

Igaz ez? Hogy a Husky kutyákat nem az eszükért tenyésztették?

Figyelt kérdés

A történet: mentem néhány társasház között a dolgomra,erre jött egy pasas egy gyönyörű barna Husky kutyával.Régebben is láttam egy hasonlót,nem biztos hogy a két kutya ugyanaz volt.Megkérdeztem,megsimogathatom-e,azt mondta hogy persze.De kicsit félénk volt a Husky és így nem tudtam megsimogatni.Igazából ez most lényegtelen.A gazdája viszont azt mondta,hogy nem az eszükért tenyésztették ezt a fajtát.Ezen elgondolkoztam,vajon miért mondta? Én úgy tudom,szánhúzó fajta,tehát annyira nem lehet buta.

Miért mondhatta ezt?

(Nem volt még kutyám,de később lehet,hogy ilyen fajtát szeretnék.egyszerűen gyönyörű kutya volt! Pedig azt hallottam róluk,nehéz őket nevelni.Ez a kutya elég jámbornak tűnt,nem neveletlennek)


2012. aug. 30. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
A nevelhetőség és az ész két külön dolog. Senki nem mondta h hülyék, de tényleg nem kiemelkedő intelligenciájúak. Ők arra lettek szelektálva, hogy a szánhúzó munkát minél jobban teljesítsék, és nem pl bombakeresésre vagy segítőkutyának.
2012. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az eszükért tenyésztettk, sőt sokkal inkább önállóságra, így sokszor ravaszabbak és intelligensebbek, mint egy átlag kutya. Az én huskym is viszonylag nehezen tanítható, de ha akar valamit, nincs előtte akadály. Jó példa, hogy a csukott táskámból kiette a szendvicset (kihúzta a cipzárt), kinyitotta az ablakot a mancsaival stb. Tehát nagyon intelligens kutyák, de a taníthatóságuk viszonylag nehéz.
2012. aug. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Inkább pont, hogy nagyon intelligens kutyák és eszesek. Nekik fontos volt pl. hogy jól tudjanak tájékozódni.

Nekem 2 huskym van. És nagyon gyorsan megtanulják a dolgokat, csak fontos, hogy motiválva legyenek, érdekelje őket a dolog.

Pl. az egyik kutyám még kölyök, az ülj-t megtanulta olyan gyorsan, hogy csak 2-szer kellett lenyomnom a fenekét, azóta is tudja és minden körülmények között leül, ha mondom neki és a pacsival sem voltunk másképp. Még csak most kezdtünk el tanulni de nagyon jól és gyorsan megtanulja dolgokat.

2012. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz őket nevelni, de pont azért amiért ki lettek tenyésztve: önálló döntéshozatal, szánhúzás (kitartás). Ez a fajta kutya egyáltalán nem buta, de ha valaki idomítani akarja, akkor meg fog izzadni vele. :)
2012. aug. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
50%
igaz hogy nem az eszükért tenyészették de elég okosak
2012. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek hatalmas tévedése a szánhúzókkal kapcsolatban, hogy nem túl okosak. Nem, a szánhúzók nagyok okosak és intelligensek. Épp csak náluk ez mellé egy jókora adag önállóság és makacsság társul. Mindig mindenről megvan a véleményük. A szánhúzó nem azért nem szokta megcsinálni azt, amit mondanak neki, mert nem tudja miről van szó, hanem azért mert nem érti, miért is van arra szükség, vagy mert éppen sokkal fontosabb dolga van: például elásni valamit, vagy megnézi valamit..... Ha megértik a természetüket és el tudják náluk érni, hogy játéknak fogják fel a dolgokat, akkor meglepően sok mindenre képesek...
2012. aug. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem okos kutyák,bár én csak a sajátomról tudok beszélni. Nagyon hamar tanul, csak megfelelő motiváció kell. Hamar megtanulta a dolgokat. Szerintem sokan a makacssága miatt hiszik hogy buta. Most tanuljuk, hogy pakolja helyére a játékait. Néha van olyan, hogy csak fekszik, és úgy tesz mintha nem tudná mit akarok. De pontosan tudja. Ilyenkor várok-várok, és egyszercsak felkel és helyére viszi a játékot. Addig bepróbálkozik, hátha megkapja a jutifalit anélkül, hogy megcsinálná a feladatot:)
2012. szept. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!