Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy, hogy télen kapjak egy szibériai husky-t? Mert nem nagyon szeretik az állatokat és nem tudom hogy mennyibe kerül egy fiatal husky?

Figyelt kérdés
S.O.S!!!!!!!!

2012. aug. 30. 13:42
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
87%
Hány éves vagy? hány kutyád volt már eddig? Mennyi pénzed van?
2012. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
23%
Én nem vennék husky-t ilyen éghajlatra. A rövid szőrű kutyákat is nagyon megviseli ez a klíma, hát még egy olyan fajtát akit Szibériában tenyésztettek ki, ahol általában elég hideg van. Kínzás lenne neki, főleg ha a szüleid, nem szeretik az állatokat, ezért gondolom a lakásba sem mehetne be hűsölni nyáron. Amúgy a husky-k elég szökősek, egy magasabb kerítés meg sem kottyan nekik. Gyereknek pedig egyáltalán nem való ilyen kutya. Miért nem választasz valami kisebbet, abba talán beleegyeznek a szüleid.
2012. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
67%
Vegyél egy kertesházat szibériában.
2012. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
100%
Még hogy mennyibe kerül a kutya, az egy dolog, nem az az igazi kiadás, hanem ami utána jön, oltás, etetés, kullancs-bolha-féregirtás, betegségek... Ha a szüleid nem szeretik az állatokat, ne szívasd a kutyát, várd meg, amíg lesz saját életed, amibe belefér egy kutya.
2012. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
70%
NE AZÉRT VEGYÉL HUSKY-T MERT JAJ DE SZÉP! HA NEM ÉRTESZ A FAJTÁHOZ NE AKARJ HUSKY-T! ERŐS KÉZ KELL HOZZÁ ,NEM PEDIG EGY GYEREK.
2012. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

12 éves vagyok a kertünkben van sok árnyék és kezeltem már ekkora kutyát


Egyébként van a hátsó szomszédban is egy husky egy

2012. aug. 30. 14:06
 7/62 anonim ***** válasza:
69%

Az még hagyján, hogy mennyire kerül egy egészséges husky kölyök. (Nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem 40-80 ezer forint körüli árra számíthatsz ezeknek a kutyáknak az esetében is, kivéve ha nem tenyésztőtől, hanem szaporítótól veszed, aki nem ért hozzá és kitudja milyen beteges, kutyát sóz rád, amivel csak a szenvedés lesz.)


Viszont ott vannak az oltások, a minőségi kutyatáp (a Pedigree és társai, tv-ben reklámozott drágább tápok nem minőségiek), ha a kutya megbetegszik állatorvoshoz kell vinni, minden nap le kell vinni sétálni, ha iskola van, ha verset kell tanulni, ha dolgozat van. Ráadásul azzal kemény kézzel kell bánni, úgy értem erős jellegű gazda kell hozzá, nem egy kisgyerek (a kérdésed alapján nem tűnsz túl felelősségteljes és pláne nem komoly embernek, így gondolom fogalmad sincs a helyes nevelésről).

Ráadásul az a kutya sokat eszik, azt meg kel, venni! Havi 30.000-40.000 forintba biztos lenne havonta. És akkor ott a mindenféle bolhairtó, kullancsok elleni szerek stb-stb. Időnként amúgy is kell vinni orvoshoz, a bűzmirigye miatt stb.


Ráadásul télen nem jó kiskutyát hozni, hiába husky! OLyankor könnyen megfáznak, mert még kicsik. Igaz nyáron a felnőtt kutyának rettentő melege van... Ja és velük intenzíven foglalkozni kell, nem csak szobakutya vagy családi, neki feladatokat kell adni, mert alapvetően munkakutya. Nem lesz kiegyensúlyozott, ha nincs erős kézen tartva és nincs dolga. Kutyaiskolába pedig gondolom ne lenne időd elvinni a suli miatt, ráadásul nyilván szüleidet kellene megkérni, hogy fuvarozzanak titeket, akkor ott a benzin, illetve a suli díja is...


Így, hogy ők nem is szeretik az állatokat és nagyon nem akarják a dolgot, szerintem nem sok értelme van...

Amúgy ha nem tudsz rájönni magadtól arra sem, hogyan vedd rá őket, mit mondj, mivel tereld el a figyelmüket a kellemetlen részekről, akkor nem tudom, hogyan gondoskodnál helyesen egy kutyáról...

Nem akartalak megbántani, csak komolyan nem értem az ilyen kérdések kiíróinak mi járhat a fejében...

2012. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha tudni szeretnéd egy fiatal husky kutya olyan 80-100ezer Ft körüli összegbe kerül. Felszerelések a számára (póráz nyakörv stb.) olyan 5-6ezer Ft. Minőségi táp neki havonta olyan 10-15 ezer Ft (nem keveset eszik). Oltások, évente 3000 Ft körül...
2012. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
Erős jellemű gazda, nem jellegű, elnézést. :)
2012. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:

És a neten keresnék egy olott féregtelenített stb. kutyát

és azért szeretnék nagyobb testű kutyát, mert azzal lehet jót játszani

a kicsi egy simítás és véga a kuty testének

eért valami nagyobbatt szeretnék pl. husky az közepes méretű

amúgy van két kis ház a telken, ezért oda be mehet mert hűvös van

2012. aug. 30. 14:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!