Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malinois vs border collie?

Malinois vs border collie?

Figyelt kérdés
A malinois nyugodtabb? Kevesebb mozgás kell neki? Mennyire domináns fajta?
2012. aug. 30. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
mind2-nek nagy a mozgásigénye. Talán a malinois valamivel dominánsabb tud lenni, de ez egyedfüggő. attól is függ, hogy kanról vagy szukáról van szó. Az biztos hogy mind két fajta nagyon intelligens:)
2012. aug. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát én ismerek mindkét fajtából kutyákat, és semmivel se mondanám nyugodtabbank a malit. Kemény munkakutya. Pörög ezerrel, le se lehet lőni.
2012. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mert pl. voltam lóversenyen és ott volt egy border collie aki míg a gazdi nézte a versenyt addig a kutya játékosan tépászta a pórázt és nem bírt nyugton maradni. É volt ottegy malinois is aki meg nyugodtan ült a gazdi mellett teljes nyugodtságban.
2012. aug. 30. 14:20
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez nem csak fajta, hanem egyed-és nevelésfüggő is, meg az se mindegy, hogy a kutyát éppen a napi foglalkozás előtt vagy után látod.

Mindkét fajta hiperaktív, egyik így, a másik úgy. Talán a borderrel egy kicsit egyszerűbb az élet, de mint mondtam, nagyon egyedfüggő a történet.

2012. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem semmiben nem hasonlít a 2 fajta. Egyik terelőkutya, másik őrző-védő. Amit láttál, az csak annyi, hogy a mali jól van fegyelmezve, a borderrel meg nem tudott bánni a gazdája.
2012. aug. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
A malinak azt mondod, hogy "fekszik" és ott fekszik melletted 1 órát, de közben az agya pörög tovább. Amint más feladatot adsz neki, azonnal robban, mint a bomba. Leadja azt is amit a fekvés közben összegyűjtött.
2012. aug. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szögezzük le, mind a kettő juhász kutya. A mali nem ÖV kutya, az más, hogy a remek zsákmány és védőösztönei miatt kiváló erre is. A fajta fejlődését nézve leginkább a terelés áll előtérben.


Én már láttam nagyon nyugodt, lusta bc-t is, ahogy hasonlóan lassú malit is. Az ilyen kutyák gyakorlatilag mind show vonalúak. De ha munka vonalú kutyát keresel (és én ennek vagyok a híve) ott szinte kizárt, hogy találsz lassú, alacsony mozgásigényű kutyát, fajtától függetlenül. Általában elmondható, hogy a malik dominánsabban, erősebb kéz is kell hozzájuk, de mindig vannak kivételek, így a dominanciát csak kis mértékben érdemes szem előtt tartani a választáskor. Viszont mind a kettő fajta alapjáraton remek munka kutyák, márpedig a munkában a dominancia csak előny, ha tudja kezelni a gazda. De ha nem akarsz hiperaktív, nagyon pörgős kutyát, akkor javaslom, hogy más fajták között nézelődj. Az ilyen kaliberű ebek nem valók mindenkihez.

2012. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindenképp terelőkutyát szeretnék, olyat amelyikkel jól lehet frisbeezni és dog dancingelni, rugalmas munkaidőm van magam osztom be és munka közben is ott lehet velem a kutya, de amíg dolgozom addig jó lenne ha nyugodt lenne. Munka után és előtt pedig lefárasztanám, eljárnék vele kutyaiskolába ahol agilityznék is. Azért húzok talán inkább a malinoishoz mert ő jó őrző-védő kutya is, és mert amilyen malinoist idáig láttam mind vagy teljesen nyugodt volt vagy nem zavart sok vizet. Persze láttam bordert is teljesen nyugodtnak de malinoist még nem láttam hogy nyugtalankodnak a gazda mellett ha a gazdának más dolga van épp.
2012. aug. 30. 15:12
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Border collie mindenképpen.
2012. aug. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nevelés kérdése is, hogy mennyire nyugodt egy kutya.

a borderek érzékenyebbek, kicsit talán nehezebb ráérezni a nevelésükre... határozottnak kell lenni, de nem szabd összenyomni a kutyát. persze vannak nagyon domináns, kemény borderek, ahogy érzékeny malik is. általánosságban azért a malik keményebbek, határozottabb gazdi kell nekik. szerintem mindkét fajtával jól jársz, de ha a szíved a malihoz húz, halgass rá :) (borderesként mondom :)

2012. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!