Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie vagy border collie?

Sheltie vagy border collie?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy szerintetek melyik szebb, és hogy melyik jobb agilytira??
2012. aug. 30. 15:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
border collie szerintem a legjobb agility kutya
2012. aug. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%

a border collie.

a világ legokosobba kutyafajtája, agilytire nagyon jó, sőt, minden kutyás sportban remekel.

nekem is borderem lesz ^^

2012. aug. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Igen most én leszek akit lepontoznak,mert nem vagyok elájulva a bordertől,és nem is majmolom őket..:) Személy szerint a sheltie-t választanám..több tenyésztővel vettem már fel a kapcsolatot és csak jó mondanak róluk..a border(szerintem) már annyira divatkutya hogy nehéz jó kutyát találni..(sajnos) Szerintem a sheltie szebb(jó persze ízlések és pofonok) Agilityre mind a kettő tökéletesen megfelel nem egy sehltie agilityzik és nagyon porfik..jó igen a bordereket mondják a legjobb agilitys kutyának,de a kutyaiskola ahol bátyám ismerőse a tréner,elmentem egyszer volt vagy 5 border mindegyik kerge volt,nem volt normális..ezzel szemben volt 1 sheltie,meg egy mali is mondanom sem kell hogy ők mindent szépen végig csináltak egy zokszó nélkül míg a borderek csak hisztiztek..
2012. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a sheltie a szebb, de én nem szeretem a bordert. A border jobb sportkutya, mert a sheltinél nehezebb olyat találni akiben megfelelő munkakedv van. Viszont a border teljesen uralja a kategóriáját az agilityben és nehéz közöttük még egy másik borderrel is versenxybe szállni. A shelti kategóriájában talán könnyebb érvényesülni.
2012. aug. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

a sheltie midiben, a border maxiban vana csúcson agilityn, mindkét fajta alkalmas rá. amelyik jobban tetszik. nekem borderem van, nekem a sheltiek egy kicsit kicsik :) meg nekem "kutyább" a border (külsőre). meg a sheltieknek azért van egy hangjuk és szokták is használni :) persze nem mindegyik, de azért elég sok ugatós sheltiet láttam. az én borderem szerencsére egyáltalán nem ugat.

ahonnan az én kutyámat hoztuk, sheltiek is voltak, tetszettek, de azért mégsem borderek :)

amúgy a borderek közül sem "hiperaktív" (hiperaktív nem egyenlő a nagyon aktívval, előbbi nem lehetne egy border, egy munkakutya!), vannak nyugodtabb egyedek, a munkavonalúak között is. nem mindegyik fixált labdára, frizbire, terelésre... (és ettől még nem biztos, hogy agyatlan bamba showkutya)

2012. aug. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem is a sheltie a szimpibb, de nagyon nehéz dönteni köztük:))
2012. aug. 30. 15:42
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

A borderrel azért óvatosan, tényleg az az egyik legjobb fajta agilityre, de te ugye nem fogsz érteni hozzá csak azért, mert van egy bordered. Hiába kapsz ugye egy forma1-es autót, attól még nem lesz Schumacher, és szenvedni fogsz az autóval :)

Szóval ha nem vagy profi agilitys (márpedig nem vagy, mert akkor nem itt kérdezősködnél :)), akkor a sheltie is bőven jó lesz, azzal is elérhetsz nagyon jó eredményeket versenyen is, ha ügyesek vagytok.

2012. aug. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ha biztos vagy benne, hogy bármelyiknek tudnál megfelelő életet biztosítani, akkor hallgass a szívedre. hülyén hangzik, de tényleg. nálam nem volt kérdés, hogy border, hiába tetszenek tényleg nagyon a sheltiek, elgondolkoztam, de nem, nem ment. nekem a border a kutya és kész :) (nem, nem azért, mert állítólag a legokosabbak meg mert olyan húdeszépek)
2012. aug. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak ettől a "világ legokosabb kutyája" címtől akadok ki. Ez egy nagy hülyeség. :-)
2012. aug. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16.10 na ez meg a másik..és mi van ha pont van nála okosabb,meg különben is ezt miből szűrték le egy két kutyáról vagy hogy?! Persze attól enm ítélem el a fajtát,mert ők is szépek és okosak,de az emberek túl sok jelzőt aggatak már rá,és nem is biztos hogy fedi a valóságot..
2012. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!