Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz hogy a kutyéánél minden...

Igaz hogy a kutyéánél minden egyes altatás fél évvel csökkenti az életüket?

Figyelt kérdés
És ez ha igaz, akkor vonatkozik az injekciós és a gépi altatásra is? A gépi talán kicsit modernebb.
2009. júl. 27. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Remélem nem állatorvos mondott ilyet, ha igen, akkor menekülj tőle.
2009. júl. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem, nem állatorvos, hanem egy ismerős.

Azért kérdeztem, mert 3 éves kutyusom foga nagyon hajlamos a fogkövesedésre, ilyen a nyálának az összetétele, a rágás, heti kétszeri fogmosás, és a PlaqueOff nevű por sem segített rajta. Tavaly novemberben vették le a fogkövét, és idén megint le kell, pedig nagyon gondozzuk a fogait, de a nyálának az összetétele hajlamosít fogkőre (ezt viszont több doki is mondta). Viszont nem szeretném ha az évenkénti altatás miatt 4-5 évvel kevesebb ideig élne:(

2009. júl. 27. 14:03
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és ő már kétszer volt altatva, mert kölyökként ivartalaníttattuk is.
2009. júl. 27. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet azt állítani, hogy egy altatás fél évvel csökkentené a kutya életét, az viszont tény, hogy minden altatás megterheli a szervezetet és kockázattal jár. Én nem csináltatnám meg a kutyámnál minden évben. Egyébként a legjobb altatási módszer ebben az esetben a vénás altatás Propofollal (fehér színű lötyi, és ez a legdrágább), ilyet használnak pl. idős embereknél is. Gyors, szinte azonnali ébredés követi. Gépi altatást nem csinálnak fogkőleszedéskor.

Ha a kutyusod nagyon-nagyon nyugodt és türelmes, akkor meg lehet próbálni ébren leszedni a fogkövét, de ez nagyon ritka, mert nagyon zavarja őket. De talán egy próbát megér.

2009. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egy westie-cairn terrier keverékről van szó, egyáltalán nem nyugodt fajta:( Viszont ha nem szedetem le a fogkövét, annak súlyos következményei lehetnek, utánaolvastam ennek a témának nagyon alaposan, mindeféle gyulladás kialakulthat a szervezetben. Nem tudom mi lenne a legjobb:(
2009. júl. 27. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!