Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kis segítségre lenne...

Egy kis segítségre lenne szükségem Kutya választáshoz?

Figyelt kérdés
Most költözünk vidékre és olyan kutyust/kutyusokat szeretnénk ami nagy testű jó ház őrző de ugyanakkor szelíd is mivel vannak pici gyerekek. És mivel több kutyust szeretnénk így nem árt ha meg is férnek egymás mellett. Szívesen vennék kombinációkat is,hogy milyen kutyusokat választhatok(egy nagy testű mindenképp)egymás mellé
2012. aug. 31. 01:23
 1/8 anonim ***** válasza:
német dog,kuvasz! mi például kuvaszt tartunk nagyon aranyosak kedvesek! A családban vannak kis gyerekek is és a kutyák szeretik őket semmi baj nincs velük! És az én tapasztalataim szerint egyáltalán nem igaz hogy öreg korukra megbolondulnak! 5 kuvaszunk van jelenleg ebből kettő már 10 éves és semmi probléma nincs velük ugyan olyan jámborak.Mondjuk ha láncon van tartva egy kis udvar sarkába úgy hogy csak addig lát embert amíg enni/inni ad neki, megértem ha öreg korára megbolondul....remélem tudtam segíteni
2012. aug. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm! Láncon? SOHA!!! Kizárólag szabadon! Nem tartanék kutyát láncon max lesz egy saját elkerített vacka hogy ha a szükség úgy hozza pár órára el tudjam zárni. Ezért is fontos,hogy gyerek barát legyen viszont mivel tanya jellegű helye költözünk így nem ártana ha védene és jelezne is :)
2012. aug. 31. 01:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából nem a fajtától függ hanem a kutya egyéniségétől. Minden fajtán belül vannak agresszív és szelíd példányok is. És persze a keverékek közt is. A nevelésen múlik, meg valamelyest az örökölt szellemi tulajdonságokon.
2012. aug. 31. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egy shair-pei van és egy rottweiler szeretik egymást,

jó házőrzők, de nem harapnak, 3 gyermekünk van 8éves, 3 éves, 2 éves nagyon szeretik a kutyák őket és a gyerekek is a kutyákat! Tanítás szempontjából a Shair-pei-el nehéz, a rottweiler könnyen és gyorsan tanul, ő nálunk kezesbárány.

Mindez nevelés kérdése. Ha én választhatnék Labradort feltétlen, és én továbbra is kitartok a Rottweilerek mellett!

2012. aug. 31. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 blanka17 válasza:
A férjem kutyakiképző. Ő nemrég azt mondta, németjuhászt és rottweilert sose tartana,még ha ért is hozzá. A retriever szelidnek tűnik,de a támadási listán ő is az élen áll. De tényleg sok múlik a nevelésen. Nekünk amúgy 2 amstaff van és egy 2éves gyerek van.
2012. aug. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én keverék kutyust választanék a helyedben, egy fajtatiszta kutya elég drága (100ezernél kezdődik), a szaporítmányok pedig igen hajlamosak lehetnek különböző betegségekre. Sétálj be a közeletekben lévő menhelyre, ahol bizonyára tudnak segíteni kutyust ajánlani.

2012. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Menhelyre mindenképp megyünk,2-3 kutyust onnan hozunk szerintem (úgy gondolom náluk hálásabb nincs) de szeretnék egy nagy testűt is és ha már nagy testű akkor őt picinek,hogy hozzánk szokjon,nálunk nevelkedjen. Igazából a nagyot nem tudjuk milyen legyen(annál lenne leginkább fontos,hogy gyerek barát legyen de ugyanakkor jó házőrző.) Persze értem,sok múlik a nevelésen de mégiscsak nyugodtabb az ember ha hall jókat egy adott fajtáról. Leginkább újfundlandit szeretnénk,esetleg bernáthegyit. Nem tudom még... Esetleg tapasztalat? Újfundlandis gazdik?
2012. aug. 31. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem kár ilyesmin gondolkozni ha hobbikutyát szeretne az ember.kimész a legközelebbi menhelyre és ingyen hozol egy csodálatos kutyát,aki az életét is feláldozná a megmentőiért.minden igénynek megfelelnek a menhelyi kutyát,és az életét is megmented,sőt azét is akit a helyére tudnak befogadni.a mentett kutya idomul a gazdájához,családszerető hiszen végre van családja és soha nem szökne,mert végre otthont talált.kell ennél jobb kutya??
2012. aug. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!