Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok hogy hogy...

A ti kutyátok hogy hogy megeszi a száraztápot felöntve húslevessel?

Figyelt kérdés

Az enyém nem eszi meg sehogy se. Maximum szárazon, de akkor is ha az éhhalál szélén van.

A csontot, húsos dolgokat kéri csak, pedig a doki direkt speckó szárazeledelt írt fel neki.

Öreg már, a fogai is hullanak, előbb utóbb rá kéne szokni a puhább ételekre. :S Mit csináljak vele? Éheztetni nem akarom, ismerem már másfél évtizede, nem akarja megenni a szétáztatott ételeket. :S


2012. aug. 31. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg apránként hozzá szoktatni.

Gondolom a táp gondolata, megevése nem idegen a számára.

Csináld azt, hogy a kajája csak egy pici részét áztasd be először, és azt a pár áztatott szemet keverd el a többi között, és így növeld az áztatott tápszemek számát, idővel már az egész kaja áztatva lesz neki, és meg fogja enni szerintem, ha így csinálsz. :)

Ha a táp új (ez nekem nem egyértelmű a kérdésből, hogy mióta eszi a tápot a kutya), akkor lehet, hogy a kutyádnak az ízével van gondja esetleg?

Ha ez sem működik, talán a húsleves és táp együttes íze nem tetszik neki, próbáld meg más - az orvos által engedélyezett - dologgal leönteni, hátha.. :)

Sok sikert, és további hosszú, boldog éveket kívánok a kutyusodnak! :)

2012. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen speckó tápot írt fel neki a doki? És miért?


Ha csak a székrekedés elkerülése végett nem akarsz neki csontosat adni, akkor nyugodtan adhatsz neki húst, de csont nélkül. Lehet kapni csont nélküli nyesedéket, amit akár nyersen, akár főzve adhatsz neki. Egy kis rizzsel, zöldséggel, biztosan fogja szeretni.


Több fajta tápot is kipróbálhatsz, olyan nincs, hogy egyiket sem eszi meg. Szerintem nem kell áztatni, hacsak nem annyira rosszak már a fogai, de akkor inkább főtt kaját adj neki.

2012. aug. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
hát nem tudom az én kutyám azt se tudja mi az a száraz táp mert csak színtiszta csirkehúst kap:DDDDDDDDDD
2012. aug. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Azt eszi, amit kap...ha nem eszi, akkor elveszem és másnap, harmadnap, stb is azt kapja, amíg meg nem eszi :)

Most, hogy főtt kaját kap, a táp neki sem fekszik annyira, de ha egy napig koplal, utána ismét megeszi :D

2012. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vesebeteg, azért kap speciális száraztápot. Valamivel jobban szereti mint a boltban kapható száraztápokat, mondjuk azokkal fel is hagytunk pár próbálkozás után :D

Megpróbálom fokozatosan hozzászoktatni, meg ha elfogynak a fogai, akkor nem fog tudni csontot meg ilyen kemény dolgokat enni.

2012. aug. 31. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!