Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy labradror...

Lara2012 kérdése:

Szeretnék egy labradror retrievert, találtam de 6hetes. Szerintetek elhozhatom 6hetes korában mert a munkám most engedi hogy elutazzak érte mert Nyíregyházán van a kutyus. Nagy kárt teszek a kutyus egészségében ha elhozom?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

6 hetesen még nagyon kicsi, várj még legalább két hetet.

MÁsik, hogy nem normális az az ember, aki eladna maga mellől egy kiskutyát 6 hetesen. Én nem venném meg onnan, az is lehet, hogy csak keverék.

Belinkelnéd ide a hirdetést, hogy lássuk, mi a helyzet?

2012. aug. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem akarok kukacoskodni, de ha a munkád nem engedi, hogy 2-3 hét múlva megtegyél egy 2-3-4 órás utat, akkor hogy lesz időd a kutyussal foglalkozni?
2012. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem nincs akadálya hogy elhozd, de tudnod kell, hogy így megsokszorozódik a feladataid száma, oda kell figyelned a szocializációra, gondolom még alig kapta meg a 2. kötelező oltást szal ezekre is figyelned kell, de ha jól utána olvastál a dolognak akkor vágj bele!

én nem hoztam el az enyémet még 8 hetesen se most lép a 10. hetébe, ma megyünk érte.

kölyköknél am is előny ha picit tovább van az anyja és testvérei mellett.

megtanul "kutyának lenni" ha érted mire gondolok.

am milyen fajta kutyus?

2012. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezzel nem teszel kárt a kutyus egészségében, hiszen aki 6 hetesen odaadja, az sem figyel az egészségére, tehát bármi baja lehet, ha elhozod, ha nem. Még az se biztos, hogy az ilyen embernél akár a szocializáció miatt érdemes lenne otthagyni 8 hetes koráig, szerintem egy körültekintő, kezdő kutyatartó is jobban tudja szocializálni azt a kölyköt, mint az ilyen szaporítók. Viszont van egy 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet, amely azt mondja, hogy "Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani." Tehát a törvény értelmében nem hozhatod el.
2012. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%
Várd meg amíg 8-9 hónapos lesz.
2012. aug. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amúgy honnan tudod, hogy labrador retriever? Apósomék is azt hitték, mert hogy a kollégától kapták és az azt mondta... Hát, most így másfél évesen igen, van benne valami labrador szerű, ha nagyon elnézően vizsgáljuk. Magyarul anyja is, apja is labrador szerű keverék volt amiből egy teljesen átlagos keverék kutya lett.
2012. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Yukióóóó ***** válasza:
Ép elméjű igazi tenyésztő nem adja oda 8-9 hetesnél hamarabb , mert akkor tanulja a tesóitól és az anyukájától azt a szocializációt amit tőled nem fog tudni meg tanulni :-) Ja és ez ember akkor nem tenyésztő hanem SZAPORÍTÓ !!! FIGYELJ ODA AMIKOR MEG VESZED NÉZD MEG A SZÜLŐKET IS HA VAN RÁ LEHETŐSÉG !!!!!
2012. aug. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! A kutya mostani gazdija nem akarná oda adni de nincs máskor lehetőségem. azt mondta h szeptember végén menjek a kutyusért. nem tudom be illeszteni a hirdetést mert már leszedték :( A kutyára -nekem is és a Férjemnek is lesz ideje mert d.u.-án már itthon vagyunk mind a 2-en! de a kutyusért délelőtt kell menni. Akkor ne hozzam el semmiképpen?
2012. aug. 31. 13:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy hétvégi napra kell időzíteni az utazást, és kész. Ha hétvégén dolgozol, akkor valamikor csak van szabadnapod, amikor el tudsz érte utazni délelőtt is. Ne vidd el 6 hetesen, mert akkor kapja az oltásokat (6-8 hetesen), nagy felelőtlenség lenne. Én senkinek nem adok kölyköt 9 hetes kor előtt, bár nagyon sok tenyésztő (sajnos valódi tenyésztő, bár efelől van némi kétségem) odaadja 6-7 hetesen.


Egy kölyökkutya érkezésére egyébként is érdemes rendesen felkészülni, pl. pár nap szabit érdemes lenne kivenned, hogy otthon lehess a kiskutyával, mert 8-9 hetesen is pici még ahhoz, hogy egész napra otthon hagyd egyedül

2012. aug. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 alice_L ***** válasza:
Szerintem egy 6 hetes kutyat semmiképp se hozz el. Rengeteg dolgot tanul ez alatt a par hét alatt, mait te csak kinnal keservvel vagy szakemberrel tudsz majd belé sulykolni. Keress ra a kiskutya fejlodése kulcsszavakkal. pl: [link]
2012. aug. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!